tratament naturist pt fertilitate

  •  
    • 136 mesaje
    17 Mai 2008, 12:46
    0 1
    Buna fetelor!!! de 2 zile am inceput si noi tratamentul cu branca ursului.Deocamdata doar cate 3 pe zi....astept sa vad rezultatele la cele catre iau de mai mult timp...
    bafta la BB-ei!!!
  •  
    • 18 mesaje
    17 Mai 2008, 15:55
    0 3
    Buna fetelor!Si eu am aproape aceeasi problema ca si voi,insa pe mine ma dezavantajeaza faptul ca am menstruatia tare neregulata,si uneori imi intarzie si mai mult decat ma astept(amenoree).Medicii te indoapa intotdeauna cu tratamente hormonale,care pe mine nu prea ma incanta.Poate stiti voi un remediu sa ma ajutati sa scap de aceasta problema,care este prima piedica in dorinta de a avea un bebe.In ceea ce priveste problema cu fertilitatea mai stiu(mi-a recomandat cineva) cateva plante pe care le puteti folosi cu succes amestecand cate putin din fiecare si bandu-le sub forma de ceai:coada-soricelului,cretisoara,dragaica,galbenele,urzica vie,urzica moarta,naprasnic(naprasnicul se prepara separat si se ia numai daca sunt probleme cu chisturile ovariene sau fibrom,se face astfel:seara intr-o cana obisnuita se pune o lingurita cu varf de plane si se umple cana cu apa plata-numai apa plata se foloseste,se acopera si se lasa pana dimineata.Se bea cu inghitituri mici in mai multe reprize.).Sper sa va fie de folos si va doresc numai bine.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    17 Mai 2008, 23:39
    0 0
    multumesc din suflet! stau cu inima indoita, gandindu-ma sa nu fie un rezultat gresit. dar suntem fericiti in ideea ca pentru prima oara ne bucuram de iubire cu un scop precis: un copil. o sa mai repet analiza din cand in cand ca sa fiu eu sigura ca e totul ok. oricum, nu am intrerupt decat de putin timp anticonceptionalele asa ca nu stiu cat de curand o sa se normalizeze organismul.
  •  
    • 357 mesaje
    18 Mai 2008, 13:50
    0 0
    organismul, daca nu are alte pb, se normalizeaza imediat. eu am schimbat anticonceptionalele, nu mi-a venit ciclul in luna respectiva, am crezut ca-s insarcinata si nu am mai luat anticonceptionale. nu eram, dar am ramas imediat, in prima luna cand nu le-am mai luat. pe vremea aia nu erau teste de sarcina si acum am un baiat de 18ani.deci...
  •  
    • 48 mesaje
    19 Mai 2008, 21:04
    1 0
    mai fetelor deobicei imi apar semne ca -mi vine menstruatia cu o sapt inainte,insa luna asta de cand iau branca ursului nu mai am nici o durere (si aveam mereu sangerari inainte cu o sapt si dureri de parca as mai fi adolescenta)daca nu sunt insarcinata macar dupa o luna de tratament nu mai am dureri si asta tot e bine.azi e ziua 28 mereu sper sa numi mai vina ciclu in ziua asta.mai astept sper sa fie bine.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    20 Mai 2008, 08:06
    0 1
    nici eu nu am avut dureri la menstruatie. cred ca tot datorita pastilelor de branca ursului. eu merg in continuare cu tratamentul.
  •  
    • 136 mesaje
    20 Mai 2008, 22:41
    1 0
    Buna fetelor!!! Am si eu o intrebare legata de branca ursului...de ce trebuie luate inainte de masa?
    V-am pupat
  •  
    png
    • 147 mesaje
    21 Mai 2008, 17:10
    1 0
    habar n-am. asa am citit si eu in prospect. si in consecinta asa le iau.
  •  
    • 5188 mesaje
    21 Mai 2008, 18:22
    1 0
    fetele, daca va ajuta, io va spun de experienta mea.

    io am incercat un tratament naturist cu supozitoare carpicon - se pune unul dimineata si unul seara- pt ca aveam mereu dureri de ovare, mai ales stangul, si nu reuseam sa raman gravida.

    am si fost in concediu 2 saptamani, am stat la soare, si cred ca a avut ceva efect si relaxarea si tratamentul pt ca in luna urmatoare am ramas. ce e culmea e ca am ramas in luna in care am reusit sa fac testele minune de ovulatie si am vazut ca n-am ovulatie (nu mi-a iesit niciun test pozitiv).

    Dumnezeu e mare si are grija de noi!

    Multa sanatate tutturor.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    23 Mai 2008, 21:00
    1 1
    asa e, credinta are si ea un rol important. si in legatura cu soarele, si eu stiam ca e bine sa faci plaja dimineata si seara. acum ca am scapat de chlamidia, imi doresc din tot sufletul sa raman insarcinata. pana una alta, continui cu branca ursului. efecte benefice observate: nu m-a mai durut burta atunci cand am avut menstruatie, sanii par mai fermi, si am mai multa dispozitie pentru ... fata de obicei.
  •  
    • 60 mesaje
    23 Mai 2008, 21:39
    0 0
    Fetelor, am postat un topic aici la Sanatate despre un Monitor de fertilitate.

    Se numeste Clearblue, este adus din S.U.A., este folosit special pentru conceptie si depisteaza zilele fertile pe baza urinei (pachetul contine monitorul si 30 betisoare care ajung cam pt 3 luni).Il dau la pretul de 360 lei (este pe drum,deci sigilat,nou-nout).

    Mai multe detalii sunt pe topic si daca doriti,contactati-ma pe forum,la adresa de mail sau nr-ul de telefon specificat acolo.

    Va multumesc pentru rabdare!
  •  
    • 48 mesaje
    26 Mai 2008, 19:35
    1 0
    azi e ultima zi de menstruatie,nu am avut dureri deloc,sia facut treaba branca ursului,las recomanda tuturor ,nul iau de o luna si totusi a facut minuni,continuam si eu si sotul.Insa am schimbat pastilele cu tinctura,nu puteam sa le inghit,nu are un gust rau,e bun.si sper sa am rezultate si mai bune.mult succes si voua.
  •  
    • 137 mesaje
    27 Mai 2008, 09:46
    0 0
    si eu am inceput sa iau pastile branca ursului cate 3 pe zi;azi este a doua zi.poate cineva sa-mi spuna daca se ia toata luna sau doar pana la ovulatie.eu am ciclu neregulat si ovare micropolichistice.am facut tratament si cu duphaston 3 luni de zile si nu am reusit sa raman insarcinata.sper ca pastilutele de branca ursului sa-mi fie de folos.vreau sa ma sfatuiti si pe mine ce sa fac,sunt disperata,incerc de 1 an sa raman insarcinata si nimic.am 28 de ani din din pacate timpul trece in defavoarea noastra.va pup si astept sfaturile voastre.
  •  
    • 3354 mesaje
    27 Mai 2008, 10:22
    0 0
    nici eu nu mai am nici dureri, nici disconfort...

    inainte cu o saptamana incepeau sa ma doara toate cele...

    multumim branca ursului... eu voi continua trei luni... apoi voi face o pauza...

    va doresc mult succes... stiti ceva? nu mai am nici nervi, nici PMS...
  •  
    • 48 mesaje
    27 Mai 2008, 17:50
    0 0
    aqua80 mie mia spus doctorita ca de la intreruperea pastilelor maxim intrun an nu raman insarcinata e o problema.Si mia zis sa incep amalizele cu sotul prima data caci el nu are de facut decat o spermograma ,daca el e ok poti sa incepi sa faci si tu analizele.Dar nu te intrista sunt atatea metode de a avea un copil ,dupa ce leai epuizat pe toate,mai e fertilizarea in vitro,desi eu sper sa nu ajungem pana acolo.bafta
  •  
    • 137 mesaje
    28 Mai 2008, 09:18
    0 0
    multumesc pt incurajari ghelore.am zis ca daca nici dupa concediu din luna iulie nu se intampla nimic vom merge la dr.speram sa scapam de stres si griji in concediu si poate poate iese ceva,acum iau extract din mladite de zmeur zilnic 60 de picaturi,supozitoare carpicon 2/zi timp de 10 zile pe luna si trei pastile de branca ursului pe zi.sper sa vin cu vesti bune in curand.apropo de branca ursului,se ia continuu (adica toata luna) sau doar un nr de zile din luna?
  •  
    png
    • 147 mesaje
    28 Mai 2008, 09:55
    0 1
    am remarcat ca unele le iau pe toata perioada lunii, altele fac pauza de doua saptamani inainte de ciclu.
  •  
    • 48 mesaje
    28 Mai 2008, 18:16
    1 1
    aqua80e e bine sa iei atatea pastile?noi luam branca ursului si mai vedem dupaia.noi avem" termen" pana in octombrie si noi mergem in concediu la mare,am inteles ca si marea are efectele ei.Si pot sati spun ca in ani trecuti la mare am avut pofta mai mare,doar ca nu aveam ganduri de facut copii.mai e putin pana in iulie cand luam concediu,abia astept.
  •  
    • 137 mesaje
    29 Mai 2008, 11:07
    1 0
    nu mi se par multe medicamente pt ca extractul din mladite de zmeur oricum se ia in asociere cu ceva si eu am ales branca ursului,iar despre supozitoarele cu carpicon mi le-a dat medicul internist pt ca am sindrom colon iritabil cu onstipatie si a spus ca sunt bune preventiv pt hemoroizi.si eu sper ca concediul din iulie si marea sa rezolve si la noi problema.
  •  
    • 232 mesaje
    30 Mai 2008, 22:31
    0 1
    uite ca v-am gasit ca de cand va cautam
    si eu sunt o aspiranta la titlul de mamica
    apropo de BU am inteles ca tinctura este mai buna si este bine sa fie luata la un CM de 28zile ,intre z1-z5, iar la un CM de 32 sau mai mult din z1-z10,iar in urmatoarele 10 zile apare ovulatia, cunosc fete care au zis ca asa este; se ia 1 lingurita de 3 ori pe zi