tratament naturist pt fertilitate

  •  
    • 48 mesaje
    30 Iun 2008, 17:14
    0 0
    buna fetelor,am si eu o problema cu branca ursului,azi se fac 2 luni de cand iau ,prima oara cand mia venit menstruatia a fost o minune ca nu am mai avut durerii,insa acum a doua luna am menstruatie de 10 zile si nu stiu ce sa ma fac.Astept sa se termine ca sa pot merge la o consultatie ,unde am sa intreb si despre aceasta tinctura.Imi pare asa rau ca eu am citit numai de bine despre ea si chiar ma scapat de durerile menstruale.la voi cum decurge tratamentul ? astept raspunsuri.
  •  
    • 1431 mesaje
    30 Iun 2008, 17:23
    0 0
    salutare
    din pacate nu iti pot spune ce si cum ca mie mi-a venit decat o singura luna cu BU , chiar atunci am inceput sa iau
    insa dupa term menstruatiei am avut in continuare dureri de ovare ( cum aveam de obicei din cauza anexitei , banuiesc , dureri pe care le-am avut chiar si ieri )
    ai racit si tu cumva ? de obicei cand racesti te tine mai mult ......... sa mergi am medic sa vezi ce sa intamplat
    iti tin pumnii .....
  •  
    • 136 mesaje
    1 Iul 2008, 11:08
    0 0
    buna fetelor!!!!
    Cum merge cu tratamentul?
    eu stau de aprox o saptamana in pat la recomandarea doctorului-tot cu iminenta de avort:
    am scurgeri maronii....
    sper sa fie bine...intre timp am auzit inimioara lui micu....sunt cam stresata cu toate lucurile astea noi...
    voi ce mai faceti?
    eva_new?png?
    pupici la toate!!!
  •  
    • 1431 mesaje
    1 Iul 2008, 11:21
    1 0
    salutare
    cristinutza chiar intrebam de tine la un mom dat
    imi pare rau ca lucrurile nu s-au arajat in ceea ce priveste sarcina ta
    cate saptamani de sarcina ai ?
    tb sa stai linistita , sa te odihnesti mult , sa te gandesti la lucruri frumoase si sa mananci cat mai sanatos , sa iei vitamine si ai sa vezi ca totul va decurge f bine ........D-zeu te va ajuta sa iti pastrezi copilasul
    te pup
  •  
    • 136 mesaje
    1 Iul 2008, 11:40
    0 0
    multumesc pentru incurajari eva_new
    acum sunt in 6 saptamani si 6 zile
    stau mai mult in pat si mananc fructe multe
    sa dea Dumnezeu sa fie bine!!!
    te pup
  •  
    png
    • 147 mesaje
    1 Iul 2008, 21:17
    1 0
    cristinuta, stai cat se poate de linistita, nu face nimic care sa-ti solicite fizicul sau pshicul. sa dea domnul sa fie totul bine.
    nu-mi vine sa cred ca intrebi de mine. eu intru mai mult pe topicul cu gravidute. sunt mai bine. mai am dureri de burta, dar nu atat de frecvente. iau in continuare tratament. mi-am recapatat speranta ca poate peste cateva luni imi voi tine si eu copilul in brate.
  •  
    • 1431 mesaje
    2 Iul 2008, 09:37
    0 0
    cristinutza ..............si eu te pup , este f bine ca mananci fructe
    vezi .........png te sfatuieste cum este mai bine , ea stie !
    o sa fie bine fetelor ....aveti incredere

    te asteptam si pe tine pe celalalt topik
    pupici
  •  
    • 18 mesaje
    3 Aug 2008, 12:52
    0 0
    Buna fetelor!poate ma bag si eu ca musca in lapte dar am si eu nevoie de un sfat.De patru luni nu mi-a venit si tratament de la medic nu mai iau ca nu isi face efectul decat atunci cand iau si apoi revine povestea veche.M-am hotarat citind pe aici sa ma tin de un tratament naturist.Ca si voi si eu imi doresc tare mult un bebe si daca nu rezolv problema cu menstruatia sper degeaba...Vreau sa va intreb daca pe langa branca ursului pot lua si macca,sau ce altceva stiti voi ca as putea lua .Va doresc numai bine la toate
  •  
    • 8 mesaje
    4 Aug 2008, 01:17
    0 0
    Rezultate foarte bune se obtin cu Multi Macca de la Forever, dar combinat cu ALoe Berry Nectar si ABetaCareE. Sotul este ok?
  •  
    • 18 mesaje
    9 Aug 2008, 20:08
    1 0
    El nu are nici o problema.Singura problema este la mine deoarece am menstruatia tare neregulata .
  •  
    • 199 mesaje
    9 Mar 2017, 08:31
    0 0
    Sunt o multime de tratamente naturiste, dar luate in exces pot afecta alte parti ale organismului. Prietena mea a aplelat la tot felul de remedii pentru a ramane insarcinata, dar a reusit doar dupa un tratament cu suplimentul nutritional special Pregnotrend. Este bogat in vitamine, minerale si alti compusi vegetali care sunt benefici pentru sanatatea genitala. Eu eram sceptica la inceput, infertilitatea mi se pare o problema foarte grea, insa cand am auzit ca a resuit sa ramana insracinata dupa acest tratament am ramas surprinsa. Este o solutie foarte buna si puteti intra in posesia suplimentului foarte usor, il comandati direct de pe site-ul unde gasiti si detalii, faramciaortomoleculara.ro.
  •  
    • 199 mesaje
    9 Mar 2017, 08:31
    1 0
    Sunt o multime de tratamente naturiste, dar luate in exces pot afecta alte parti ale organismului. Prietena mea a aplelat la tot felul de remedii pentru a ramane insarcinata, dar a reusit doar dupa un tratament cu suplimentul nutritional special Pregnotrend. Este bogat in vitamine, minerale si alti compusi vegetali care sunt benefici pentru sanatatea genitala. Eu eram sceptica la inceput, infertilitatea mi se pare o problema foarte grea, insa cand am auzit ca a resuit sa ramana insracinata dupa acest tratament am ramas surprinsa. Este o solutie foarte buna si puteti intra in posesia suplimentului foarte usor, il comandati direct de pe site-ul unde gasiti si detalii, faramciaortomoleculara.ro.
  •  
    • 1 mesaje
    22 Apr 2017, 17:16
    1 0
    Buna mamicilor si viitoarelor mamici,eu am avut probleme cu trompele,m-am operat de3 ori...(histerosalpingografie- operatia de desfundare)acum sper ca sunt bine,au trecut deja trei luni de la ultima op.si nu am avut noroc...daca incep cura cu branca u. Credeti ca am vreo sansa sau iau degeaba ...avand in vedere problema mea....
  •  
    • 16 mesaje
    27 Aug 2018, 16:33
    0 0
    Stie cineva pentru lipsa ovilatiei ???
  •  
    • 16 mesaje
    27 Aug 2018, 16:34
    0 0
    Stie cineva pentru lipsa ovilatiei ???
  •  
    • 28 mesaje
    28 Aug 2018, 23:42
    0 0
    Mie mi-a recomandat initilal Femicur, pentru reglarea ovulatiei si se spune si ca planta din care este facut- vitex agnus castus, fructul castitatii, sau piperul valugarului sau mielarea i se mai spune stmuleaza si fertilitatea. Oricum, la mine a functionat. intreaba-ti medicul despre asta, uite aici: http://plantamed.ro/femicur/
  •  
    • 16 mesaje
    1 Sep 2018, 23:15
    0 1
    Buna eu am fost diagnosticată cu insuficienta ovariana nu am nici ciclu deloc aș încerca si eu brânca ursului