tratament naturist pt fertilitate

  •  
    • 48 mesaje
    2 Mai 2008, 16:12
    9 4
    am auzit la o emuisiune ca pastilele de branca ursului ajuta mult la conceperea unui bebe.a mai folosit cineva acest tratament.atat eu cit si sotu am inceput tratamentul va dau de veste daca merge la noi.
  •  
    • 1784 mesaje
    2 Mai 2008, 16:58
    0 0
    branca ursului regleaza ceva, coada soricelului regleaza altceva, napraznicul deasemenea DECI...pana nu stabilesti care anume este problema nu te apuca de tratamente pentru ca iti pot dauna.
    dar sotul ce are??
  •  
    • 518 mesaje
    2 Mai 2008, 17:24
    0 1
    da, si eu am auzit numai debine despre aceasta planta. merita incercat.
  •  
    • 650 mesaje
    2 Mai 2008, 19:53
    3 1
    ghelore, eu am urmat tratamentul cu branca ursului 3 luni , imediat am ramas insarcinata, acum suntem in 6 luni si 3 sapt. asta dupa ani de incercari si dupa un diagnostic dat de o doctorita: infertilitate. cu toata increderea, urmati-l!
  •  
    png
    • 147 mesaje
    3 Mai 2008, 17:27
    1 1
    si eu m-am hotarat sa incep tratamentul cu branca ursului, dar asta preventiv. spuneam si la un alt topic ca am luat cativa ani buni anticonceptionale, si de curand am aflat ca am chlamidia (si cred ca o am de mult), despre care am citit ca natratata la timp duce la infertilitate. de vreo 2 saptamani iau cam 2-3 capsule pa zi, si sper sa ma ajute.
  •  
    • 108 mesaje
    3 Mai 2008, 23:57
    2 0
    png, daca ai chlamydia de mult timp, tb sa faci o histerosalpingografie, sa vezi daca au fost afectate trompele. asta e modul in care chlamydia afecteaza fertilitatea: obturarea trompelor uterine. branca ursului eu stiu ca e buna pentru stimularea ovulatiei...
  •  
    png
    • 147 mesaje
    4 Mai 2008, 14:46
    1 0
    in ce consta aceasta procedura? e dureroasa?
  •  
    • 108 mesaje
    4 Mai 2008, 18:11
    1 0
    se introduce o substanta de contrast si se face o radiografie pentru a se vedea daca substanta a penetrat trompele.

    eu nu am facut, inca dar am inteles ca daca trompele sunt infundate doare putin, dar suportabil
  •  
    • 518 mesaje
    4 Mai 2008, 21:34
    0 0
    sper sa nu fie nevoie. eu imi fac tot felul de scenarii. o sa refac analiza pentru chlamidia, sper sa iasa negativa, si apoi o sa incerc sa vad daca pot ramane insarcinata. intre timp iau branca ursului, asa, ca sa fiu eu impacata. rau nu are ce sa faca, mai ales ca am luat si ceva ani anticonceptionale si organismul trebuie sa scape de sub efectulu "drogului".
  •  
    • 48 mesaje
    6 Mai 2008, 20:46
    1 0
    nu am nici o boala nici eu nici sotul,doar ca am luat anticonceptionale si nu reusim sa facem un bebe.am auzit in emisiune la teo,e naturist si e indicat in sterilitate la femei si barbatii.doctorita azis ca vom face copii,dar noi nu mai avem rabdare.atata tot.
  •  
    • 48 mesaje
    6 Mai 2008, 20:49
    0 0
    multumesc de incurajare ,de asa ceva aveam nevoie,sa aud ca a dat rezultate tratamentul la cineva.sarcina usoara si sper sa te urmez curand.pupici.
  •  
    • 137 mesaje
    7 Mai 2008, 08:04
    1 0
    poate sa-mi spuna si mie cineva cum se iau pastilele de branca ursului?cate pe zii si din ce zii a CM?se fac pauze?cum trebuie sa le ia si sotul meu?tin sa mentionez ca am ovare micropolichistice si timp de trei luni am luat duphaston pt a ramane insarcinata si nimic pana in prezent.suntem un pic dezamagiti pt ca incercam din sept 2007 sa facem un bebe.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    7 Mai 2008, 09:37
    1 2
    nu stiu cum se iau de fapt. eu iti spun cam cum le iau eu, poate te ajuta. nu-mi aduc aminte daca am citit in prospectul de la ele sau am aflat de pe forum, dar important este ca trebuie luate inainte de masa. eu am procedat asa zilnic (de vreo 2 saptamani incoace.) am luat minim 2 pastile, si maxim 5/zi. sotul meu ia tot din aceeasi perioada cu mine, dar lui ii dau numai una pe zi. am citit ca pentru efecte sigure trebuie luate intre 3 si 6 pastile pe zi. acum banuiesc ca depinde si de afectiunea pe care o ai. eu deocamdata am doar teama ca nu as putea avea copii, si floricica de chlamidia, de care sper ca am scapat. aflu rezultatul saptamana viitoare. imi doresc din suflet sa fie bine.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    8 Mai 2008, 11:22
    0 0
    am si eu o intrebare. e posibil ca din cauza pastileleor de branca ursului sa-mi intarzie menstruatia? eu iau de cativa ani anticonceptionale. le-am intrerup in ultima luna, cu scopul de a avea un bebe. de 2 saptamani iau branca ursului. dupa calculele mele trebuia sa imi vina acum 2 zile. oare sa fii influantat pastilele cu ceva?
  •  
    • 108 mesaje
    8 Mai 2008, 22:59
    1 0
    Nu e exclus ca branca ursului sa fi influentat. Dar cel mai probabil este reactia obisnuita a organismului de dupa intreruperea anticonceptionalelor.Probabil ca o sa dureze ceva pana o sa se regleze ciclul.
  •  
    • 3354 mesaje
    9 Mai 2008, 09:53
    1 0
    ei iau branca ursului cam de o luna si un pic...

    iau 2-3 zi si sotul la fel... speram sa dea rezultate, pentru ca eu nu vreau tratamente hormonale...

    cert e ca libidoul mi-a crescut...
  •  
    • 177 mesaje
    9 Mai 2008, 11:21
    1 1
    Cred ca sunt eu "altfel".Eu ma chinui de vreo 3 ani si nu reusesc sa raman........dar asta e alta poveste.De 3 luni jumate iau branca ursului(3/zi) si libidoul meu e la pamant(parca nu mai am chef deloc).Tot sper in fiecare luna sa fi ramas insarcinata si am o mare dezamagire mereu.Va doresc sanatate si sa se intample minunea cat mai repede!
  •  
    • 49 mesaje
    9 Mai 2008, 12:02
    0 1
    Mai este un medicament naturist pentru fertilitate,...se numeste MACA,e testat si da rezultate bune.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    9 Mai 2008, 15:02
    0 1
    cine ma poate lamuri si pe mine? sunt total in ceata. am inteles ca trebuie sa existe un echilibru in corpul nostru intre hormonii estrogeni si progesteroni(sper ca am scris bine). si plantele ajuta la producerea acestor hormoni. eu daca nu stiu daca am un dezechilibru intre acesti hormoni si vreau sa iau doua plante care sa-i contina pe ambii, ce trebuie sa iau? am inteles ca branca ursului ar ajuta la producerea progesteronului. ce trebuie sa mai iau ca si estrogen?
  •  
    • 1431 mesaje
    9 Mai 2008, 16:47
    1 1
    am citit si eu de MACA si mi se pare f interesant
    as vrea sa incerc
    MACA contine cei doi hormonii pe care doresti sa ii ai in org si este f buna pt infertiliate
    a folosit careva ?
    in leg cu intarzierea menstrei .......cine stie ce se intampla , poate ai racit si mie tb sa imi vina marti si este vineri si nu a venit .........apare ea , daca nu , cu atat mai bine