dezlegari de farmece

  •  
    • 6 mesaje
    15 Mar 2013, 21:50
    1 2
    Ileanaarad said:Preacuviosul Parinte Arhimandrit Bartolomeu cu un har deosebit si cu o harisma divina.Mi de credinciosi care il cauta in rezolvarea problemeleo cu care se confrunta si care isi gasesc greu rezolvarea Parintele cu ajutorul lui Dumnezeu si cu experieta de ani de zile care a acumulato poate pune un diacnosti clar si poate gasi si rezolvarea prin canoanele pe care le da oamenilor si prin rabdarea de care a dat dovada de fiecare data cand a preluat un om in suferinta.Parintele Arhimandrit Bartolomeu poate fi gasit la  nunarul de telefon 0727558408

     mirelappm EU AM SEMNE DE INTREBARE IN LEGATURA CU ACEST PARINTE ,DE LA INCEPUT TE INTREABA DE BANI ,NU MI-A SPUS NIMIC DIN VEATA MEA 
    DUPA CE I-AM TRIMIS BANI AM SUNAT DE PE UN ALT NR.DE TELEFON SI I-AM SPUS CA I-AM PUS BANI IN CONT ,DAR EL CREDEA CA ESTE UN ALT FRAER CA MINE
    CRED CA AM LUAT O MARE TEAPA
    OMUL CAND ESTE NECAJIT CAUTA SOLUTI PESTE TOT
    SI EU AM INCERCAT IN BISERIC DAR NU M-AI SUNT ACEEI PREOTI DE CARE SA AI CE SA INVETI ,TOTI SUNT INTERESATI DE BANI
     

  •  
    • 6 mesaje
    15 Mar 2013, 22:07
    0 0
    eftimie_olaru40 said:Revin pe acest Forum sa multumesc Preacuviosului Parinte Bartolomeu  care mi-a schimbat viata radical de aproximativ 3 luni de zile.Nu am vrut sa aud de Dumnezeu nu am fost bisercile am crescut in alt regin in care biserica nu era asa agreata precum stit.De 2 ani mergeam prin spitale si nu imi gaseau nimic eram disperat si am sunat pe Parintele Bartolomeu si a zis parintele ca am argintul viu ,eu nu am crezut in prostile astea si ma invatat sa imi scot argintul viu din mine,in fiecare vine seara il sunam si ma punea sa iau un vas cu aba ne inpeputa si arucam din gura arhintul si cand cadea in apa se faceau bilute .2 ani de zile medici nu au vazut argitul in mine iar parintele care nu ma cunostea si nici acum nu l am cunoscut personal de la distanta ma vindecat un trimis a lui Dumnezeu

     este un inpostor 

  •  
    • 6 mesaje
    15 Mar 2013, 22:10
    0 0
    Vio007 said:Sunt Violeta din Baia Mare si de pe acest forum am auzit de parintele Bartolomeu.
    Recunosc ca nu il cunosc personal dar pe mine m-a facut sa inteleg lucruri  pe care nu reuseam sa le inteleg.
     Cu adevarat este un preot cu mult HAR.

     este un inpostor

  •  
    • 2 mesaje
    18 Mar 2013, 18:39
    1 2
    Vad pareri diferite dar eu voi vorbi de mine nu ma intereseaza ce zic alti pe mine parintele ma ajutat si cred cu tot sufletul ca este un preot cu har ,de multe ori de neranjeaza adevarul si arucam cu noroi in oamenii bisericii.Si eu am platit slujbe si fil meu nu se mai droghiaza deci rezulta ca,parintele sa rugat pentru fiul meu.Eu sunt sigura ca si reclama pro si contra e in favoarea parintelui si acum sincer nu putem fi multumiti totii.Pr.Bartolomeu se roaga si pentru cei care il ponegresc sunt sigura de asta.Si eu ca multi alti aici il recomand si cred ca si cei nemultumiti sa il mai caute poate isi vor schinba parerea gresita viza vi de parintele.Numarul de telefon a parintelui este 0727558408 raspunde personal parintele.Doamne ajuta
  •  
    • 2 mesaje
    23 Mar 2013, 12:19
    0 2
    Aducem lauda Sfintei Traimi si tuturor Puterilor Ceresti,
    Slavit sa fie Domnul.
     Nu pot sa cred si raman uimita cum uni oameni pot vorbi de un preot aici pe forum cum pot jigni si cum pot judeca asa preot.E mare pacat sa jutecam preoti si Parintele Bartolomeu chiar nu merita acest lucru eu l-am cunoscut anul trecut la parastasul de ma manastirea Prislop cand se face pomenirea Sf.Arsenie Boca cu care parintele a fost conteporan si care a slujit la parastasul parintelui.Fratilor putini au mai ramas in viata si trebuie sa i pretuim si sa le ascultam sfaturile.Nu cred ca parintele a cerut bani pentru el ci pentru slujbe si atunci se schinba situatia.
     Un singur lucru pot spune care este in favoarea Sfintiei Sale ,ori ce publicitate parinte pro sau contra este tot in folosul Sfintiei Voastre si cei care va cunosc sau cei care i ati ajutat nu se lasa influientati de asemene persoane care nu stiu ca un preot nu se judeca.
     Cred ca si din colegi parintelui sunt foarte invidiosi ca parintele citeste Moliftele Sfantului Vasile cel Mare si ajuta muti oameni care chiar eu nevoie de preoti si care inca sunt in viata si pot marturisi acestea.
     Numarul de telefon a parinteleui e postat de oameni nu de parintele am citit ca isi face propria publicitate si am vorbit cu parintele nu este adevarat numarul de telefon : 0727558408 este postat de oamenii care sunt multumiti sau mai putin multumiti.Acum in Postul Pastilor rugam pe preabunul Inparat Hristos sa ne lumineze si sa ne tamaduiasca de ori ce boala si ori ce neputinta .Amin
  •  
    • 2 mesaje
    4 Apr 2013, 19:06
    1 3
    Doamne Dumnezeul meu iti multumesc ca am reusit dupa atatea cautari sa imi gasesc duhovnicul care sa ma poata ajuta.Cu multa ciste purtati numele Sf.Apostol Bartolomeu unul din ce 12 discipoli al Domnului si Mantuitorului Nostru Iisus Hristos.
      As mai vrea o serie de Sf.Maslu care mau ajutat mult dar am incercat sa va sun si nu mai raspunde nimeni la telefon nu mai este bun?
     0727558408 stiu ca era nr pe care raspundea parintele
  •  
    • 1 mesaje
    22 Apr 2013, 22:32
    1 2
    Recomand cu multa caldura pe parintele BARTOLOMEU am 48 de ani de 15 ani m-am chinuit sa raman insarcinata sunt in 5 luini si multumesc lui Dumnezeu si parintelui BARTOLOMEU.
     Multi vad ca au apelat la  parintele si au gasit rezolvarea.
     Doamne daruieste multa sanatate parintelui BARTOLOMEU.
  •  
    • 143 mesaje
    27 Apr 2013, 20:31
    0 0
    vremea daca nai so lasi mai usor cu prostioarele o sa ajungi la dublari de desene . fii serioasa ca o sa ajungi sus tare bafta
  •  
    • 143 mesaje
    27 Apr 2013, 20:37
    1 0
    bartolomeu nai bani de bere
  •  
    • 2 mesaje
    1 Iun 2013, 22:46
    1 1
    Eu ma alator celor pro pentru parintele Bartolomeu nu neg ce se scrie aici dar in cazul meu nu sa intamplat asa.Eu sunt multumit de parintele si il voi mai contacta atunci cand voi crede ca ma poate ajuta.Multumesc
  •  
    • 193 mesaje
    3 Iun 2013, 10:37
    0 4
    Pt cultură mea generală! De unde este acest preot?
  •  
    • 193 mesaje
    3 Iun 2013, 10:40
    3 1
    Anna, tu care ai copii, eu care am copil, nu putem să ne dăm seama ce înseamnă să vrei şi să nu ai! Şi eu aş încerca în cazul ei indiferent de vârstă! Eee...acum nu la 50 ani dar e ok şi la 35...sau un pic mai mult!
  •  
    • 11561 mesaje
    3 Iun 2013, 14:15
    2 0
    Traiasca fraierii intru fericirea si bunastarea sarlatanilor>
    Aproipo nu stiti pe cineva care " dezleaga " la minte ??
    Platesc bine , informatia
  •  
    • 11561 mesaje
    3 Iun 2013, 15:09
    1 0
    Davca nu ma duce capul prea mult , i mi castig existenta cu " 69 " , nu ma mai duc la popi , sa vada cat de proasta sunt , si poate tot la " 69 |" ajung , si mai dau si bani ::0
  •  
    • 2 mesaje
    5 Iun 2013, 17:48
    0 1
    Si eu il recomand pe parintele Bartolomeu un mare om un mare duhovnic
    nr parintelui este 0727558408
  •  
    • 5 mesaje
    12 Iun 2013, 10:28
    2 0
    Eu am avut anxietate care se manifesta in multe feluri cu diferite sinptome(tremuraturi, angoase, insomnie, atacuri de panica , nu toate odata ci in zile diferite , senzatii de sufocare, etc).Am facut multi ani tratamnete alopate .Am gasit cred tot pe acest site o postare a cuiva care a facut o terrapie prin telefon si email, si nu prea increzatoare am recurs si eu la acea terapie . care m-a adus in starea normala.Am facut terapia anul trecut si ma simt ff bin e acum .Terapia energetica am facut-o prin telefon iar pe email am primit f multe metode pe care le-am aplicat zilnic.usoare placute(de citit zilnic ceva incarcat energetic , de privit ceva ptr echilibrare emisfere cerebrale , de ascultat sunete , de aplicat metode , de autotratament ).Dupa 2-3 sedinte am inceput sa am mintea clara , limpede , sa ma simt mai bine iar dupa o luna am fost pe deplin restabilita .Este o terapie noua care elimina cauzele bolii si a simptomelor , care schimba de fapt ideile , gandurile alea de frica , intri pe alta frecventa , mai increzatoare , bucuroasa , forta fizica , somn bun etc
    Nu pot lasa aici adresa terapeutei dar nuami cine doreste sa fac terapia asta sa-mi scrie pe messenger la iuliadragnea888.
    , am postat ca sa stiti ca exista terapii pentru anxietate depresie stari de panica si fara medicamente ci lucrand tu singur cu ajutorul terapeutei.V adoresc sanatate multa .
  •  
    • 1 mesaje
    21 Iun 2013, 21:16
    1 2
    OOOOOOO CATA RAUTATE POT VEDEA AICI?

      Cum nu exista parintele Bartolomeu daca nu il cunoasteti?
    A fost la inmormantarea parintelui Iustin Parvu  de la manastirea Petru Voda e foarte apreciat de maicile si calugari de acolo din cate stiu si parintele Iustin Parvu se marturisea la dansul asa ca nu mai vb aiurea de parintele
  •  
    • 1 mesaje
    11 Iul 2013, 22:12
    0 3
    Am reusit in 2 lui sa scapt de argintul viu cu ajutorul Parintelui Bartolomeu.Usor usor am reusit sa imi curat organizmul de argintul viu mare e Dumnezeu.Eu l-am cunoscut pe parintele la manastirea Hadanbu.Un om deosebit si un om foarte smerit.Telefonul Parintelui este 0727558408 raspunde personal din cate stiu . Dumnezeu sa ne mantuiasca pe noi pe toti.
  •  
    • 87 mesaje
    11 Iul 2013, 22:27
    3 0
    mama_tata said:Am reusit in 2 lui sa scapt de argintul viu cu ajutorul Parintelui Bartolomeu.Usor usor am reusit sa imi curat organizmul de argintul viu mare e Dumnezeu.Eu l-am cunoscut pe parintele la manastirea Hadanbu.Un om deosebit si un om foarte smerit.Telefonul Parintelui este 0727558408 raspunde personal din cate stiu . Dumnezeu sa ne mantuiasca pe noi pe toti.

     

    Canta la alta masa! 

  •  
    • 2838 mesaje
    12 Iul 2013, 10:28
    2 0
    mama_tata said:Am reusit in 2 lui sa scapt de argintul viu cu ajutorul Parintelui Bartolomeu.Usor usor am reusit sa imi curat organizmul de argintul viu mare e Dumnezeu.Eu l-am cunoscut pe parintele la manastirea Hadanbu.Un om deosebit si un om foarte smerit.Telefonul Parintelui este 0727558408 raspunde personal din cate stiu . Dumnezeu sa ne mantuiasca pe noi pe toti.
     

    Mama_tata ,frate_ fiu
    E mercurul... "argint viu"????
    Daca da ,atunci se poate
    Sa le indepartezi pe toate
    Fara P. Bartolomeu cel cu har de la D-zeu ...
    Fa si tu ca S.Petru ....
    Nu folosi.... termometrul