sani inegali

•  
    • 59 mesaje
    2 Apr 2004, 18:11
    0 0
    Salut evelor! Ce mai faceti? Eu am o mica problemuta... Implinesc in cateva zile 16 ani, deci sanii mei nu sunt prea crescuti(84 cm pe sani; 73 cm dedesupt)dar sunt oarecum evidenti Problema e urmatoare: sunt inegali, dreptul e un pic mai mare... Nu stiu cat e de vizibil, poate doar daca sunt goala, dar eu ii simt cu siguranta diferiti, si ma tem sa nu-mi sperii prietenul cand va vrea sa-i atinga... Se poate rezolva ceva in privinta asta, sau pur si simplu trebuie sa astept? Merci muuullt. P.S.: Eu sufar de o pilozitate excesiva si din cand in cand mai iau putina tictura de marar, cred ca o sa incep sa iau tonic feminin de la daciaplant, oricum, tratamente hormonale; poate asta sa inrautateasca situatia? mersi....
  •  
    • 257 mesaje
    3 Apr 2004, 10:55
    0 0
    corpul uman nu este perfect... inegalitati exista nu numai la sani, ci si lungimea mainilor, chiar si ochii samd. la sanii mici, de obicei, este mai vizibila inegalitatea decat la cei mai mari. oricum nu-ti strica un consult la endocrinolog, nu mai lua pentru pilozitate tot felul de produse "dupa ureche". e riscant.
  •  
    • 115 mesaje
    3 Apr 2004, 13:13
    0 0
    Esti stangace? De obicei la femeile dreptace sanul drep este putin mai mic si mai sus, dar nu este regula. Poate ar trebui sa consulti un medic pentru linistea ta. Un endocrinolog poate sa te lamureasca in privinta pilozitaii si in cea a sanilor.
  •  
    • 59 mesaje
    4 Apr 2004, 20:17
    0 0
    Mmm... ideea e ca avem un singur endocrinolog aici, o tipa desteapta... cred, dar a zis ca nu stie ce ar putea fi.Eu i-m sugerat sa-mi fac o prescriptie de diane sau alte anticonceptionale, dar a zis ca sunt prea mica. Eu ma pricep la retete naturiste si i-am zis ca stiu mai multe remedii. Mi-a spus ca s putea sa incerc ceva in genul asta sau niste ceaiuri diuretice cu efect secundar cadere parului de pe corp. Problema cu parul asta e ca poate sa fie si pentru ca am pielea super sensibila, asa ca apare ca mijloc natural de protectie... Nu exista nici un masaj ceva pt sani? Nu stiti?
  •  
    • 83 mesaje
    16 Ian 2005, 15:19
    0 0
    .
  •  
    • 463 mesaje
    16 Ian 2005, 15:48
    0 0
    Fetelor statzi lishtinite!
    E cu totul normal sa ai un san mai mare sau mai mic decat celalalt!
    Aproximativ 90% dintre femei au aceasta "problema"!
    Daca asta ar fi o problema, atunci ce sa mai zicem despre femeile care sufera de cancer mamar,stati linishtite, important este sa fie sanatoshi,nu?
    Shi fie vorba intre noi, CAT MAi MARI, nu?!
  •  
    • 1 mesaje
    30 Iun 2005, 19:26
    0 0
    eu am sanii inegali.bine...nici un om nu are sanii perfect egali da la mine se cam vede "de la o posta".stiu ca ei cresc pe rand(si eu am 16 ani, deci inca mai cresc) da parca prea este evidenta diferenta.nu m-am obisnuit cu idea asta ca na... speranta moare ultima!
  •  
    • 196 mesaje
    30 Iun 2005, 21:03
    0 0
    Mdea marfa
  •  
    • 28 mesaje
    2 Iul 2005, 16:51
    0 0
    si eu am sanii inegali, si din pacate acest lucru este destul de evident. port sutient/bustiera tot timpul. m-au muncit si pe mine ganduri sa apelez la o remodelare a sanului stang, care, in cazul meu, este mai mare.. insa ce m-a oprit deocamdata este faptul ca m-am obisnuit cu ideea (am 21 de ani, iar problema a inceput sa se manifeste in jurul varstei de 15-16 ani), dar si datorita prietenului meu, pe care nu-l deranjeaza absolut deloc "problema" cu sanii mei.
    eu am fost la medic si mi-a spus exact ce au spus si fetele mai sus: corpul uman nu este perfect. ce e culmea e ca mi-a zis sa fiu fericita ca arat atat de bine si ca asimetria e abia la nivel de sani.. insa stiti si voi, nu e un lucru placut sa fii asimetric, mai ales in acea zona...
    solutia care mi-a dat-o m-a distrat intr-un fel. mi-a spus asa: marita-te, fa copii si ii alapteaza timp de cel putin 1 an, in principal la sanul mai mic. in timp se rezolva aceasta problema.
    daca ai un iubit care te iubeste pt ce esti tu si nu pt cum arati, atunci nu trebuie sa-ti faci probleme, ca nu o sa-l deranjeze.
    cel mai bine e sa te impaci tu cu acest lucru.. la fel am facut si eu, iar acum sunt fericita