RETIN-A

  •  
    • 161 mesaje
    16 Apr 2004, 10:28
    0 0
    PT.Roxiana si eu am tenul excesiv de uscat, am cumparat antiridul de la Aslavital, dar parca usuca putin, nu stiu nu m-am convins inca de efect, in schimb sunt incantata de hidratanta de la ducray, este extraordinaraaaa!
  •  
    • 242 mesaje
    16 Apr 2004, 10:51
    0 0
    Am si eu o intrebare: trebuie sa folosesc protectie solara doar in zilele in care ma dau cu crema, sau tot timpul?
    Va multumesc frumos!
  •  
    • 16 mesaje
    16 Apr 2004, 11:01
    0 0
    Pt.cristianam-nu am auzit de ducray.Unde o gasesc?
  •  
    • 161 mesaje
    16 Apr 2004, 11:18
    0 0
    crema hidratanta este yctane de la ducray, am gasit-o la sensi, e cam in jur de 330000, dar e buna!
  •  
    • 161 mesaje
    16 Apr 2004, 11:23
    0 0
    PT.Roxanica, ce folosesti pentru conturul ochilor, e ceva de la ducray?ai folosit?
  •  
    • 16 mesaje
    16 Apr 2004, 11:30
    0 0
    Pt.cristinam-Nu am folosit nimic de la ducray,am aceeasi problema dar stiu ca exista in farmacii un gel minune(nu am idee cine il produce)care costa 800-900.000!!!!L-am incercat la cineva si cred ca merita.Se foloseste o data pe saptamana si iti ajunge pentru 6 luni.O sa ma interesez si te anunt.
  •  
    • 518 mesaje
    17 Apr 2004, 14:24
    0 0
    diseara ma dau pt a cincea oara cu retin-a. mi s-a cojit putin pielea pe barbie si putin in colturile gurii. si cand ma dau am o senzatie de mancarime. si parca mi-au mai iesit cosuri. dar... m-am abtinut sa "umblu" la ele.sper sa scap odata de cosuri ca m-am saturat. oare cat timp mi-o ajunge un tub? ca pt o aplicare tre. sa pui foarte putin.
  •  
    • 128 mesaje
    18 Apr 2004, 00:21
    0 0
    voi ce faceti ca sa nu se mai observe faptul ca vi se decojeste fata asa mult? folositi fond de ten? ca eu luni ma duc la scoala...si sa ma duc cu fata asa....
  •  
    • 136 mesaje
    19 Apr 2004, 10:03
    0 0
    Mai fetelor care folositi mai demult retin-a, ziceti-mi si mie, cam dupa cit timp incep sa apara rezultetele, ca eu sunt la a patra saptamina (dar nu ma dau zilnic)si in afara de faptul ca am fata ca la 16 ani (nu fina, ci plina de cosuri)altecva nu mi-a facut!
  •  
    • 242 mesaje
    19 Apr 2004, 10:24
    0 0
    Dragelor, am facut-o si pe asta...
    Am inceput tratamentul cu Retina-A si pot sa spun ca....mi se cojeste fata intr-o veselie..
    Si bineinteles ca niste noi cosuri isi scot capul..
    Si mai am si alta problema: eu pentru protectie solara imi dau cu spray de la Zepter ca mi se pare chiar misto. Problema: e cu alcool! si pe prospect zice ca sa nu se foloseasca nica cu alcool.
    Ce sa fac?
    Daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat..
    Va pupic!
  •  
    • 602 mesaje
    19 Apr 2004, 10:52
    0 0
    silvia, si eu sint cam la a 5-a saptamina de tratament. Nu pot sa zic ca imi apar multe cosuri, insa fata incepuse sa mi se cojeasca ingrozitor, cu toata hidratarea facuta. Am facut totusi o pauza de citeva zile si acuma am reinceput. Insa am inteles ca toate astea sint efecte temporare, asa ca nu deznadajdui.

    in ce priveste protectia solara, eu am urmat sfatul lui angelito si mi-am cumparat avene. Insa am citit pe undeva ca si neutrogena are crema de protectie solara foarte buna (Ultra Sheer Dry-Touch Sunblock SPF 30) si sint tentata sa mi-o cumpar.

    eu incerc sa folosesc fond de ten ca sa nu se vada chiar asa pielea decojita. nu e perfect, dar merge.
  •  
    • 200 mesaje
    19 Apr 2004, 11:03
    0 0
    Fetelor,mie mi-au iesit niste bubite in zona tamplelor,in urma folosirii Retin-A,nu stiu daca sunt cosuri sau altceva.A mai patit cineva asa ceva,sau cum arata cosurile iesite la suprafata in urma tratamentului?
    Eu m-am ales si cu iritatie in obreji de toata frumusetea si pe langa asta am si o senzatie de arsura. A mai trecut cineva prin asa ceva? Va rog sa_mi raspundeti.
  •  
    • 303 mesaje
    19 Apr 2004, 11:58
    0 0
    Nu aplicati Retin-A pe iritatii! Asteptati sa treaca, aplicati creme hidratante, si abia pe urma reveniti la Retin-A. Si eu am avut iritatii, de fapt intr-un loc pielea era atat de rosie si iritata ca doar adierea vantului ma incomoda. Acum a disparut, si petele aproape nu se mai vad.
  •  
    • 1222 mesaje
    19 Apr 2004, 13:02
    0 0
    pisicut , dar sprayul de la zepter nu trebuie folosit cu aparatu' bioptron ? nu stiam ca se vinde si separat , sau poate sunt chestii diferite lumineaza ma plz
  •  
    • 242 mesaje
    19 Apr 2004, 13:26
    0 0
    Sunt 2 lucruri diferite: exista si un spray (cu oxigen sau cam asa ceva..) care se foloseste impreuna cu bioptronul, dar nu e pentru protectie solara, pentru ca bioptronul nu te bronzeaza (ar fi fost misto.. ) ci pentru o mai buna oxigenare a pielii.. si nu contine alcool..
    Nus sigur ce face, dar e ca un fel de apa.. Daca vrei citesc pe prospect si iti zic miine.
    Eu ma refeream la spray de protectie solara cu SPF 15...
    Ai inteles ceva din explicatiile astea aiurite?
    Daca nu, ma straduiesc mai mult data viitoare...
  •  
    • 46 mesaje
    19 Apr 2004, 18:18
    0 0
    Pentru Augusta_rus ,
    Imi spui cum se numeste exact crema de al avene(fotoprotectoare) si cam cat costa. Mersi
  •  
    • 1222 mesaje
    19 Apr 2004, 18:20
    0 0
    sigur ca am inteles
  •  
    • 242 mesaje
    19 Apr 2004, 18:20
    0 0
    PLEASE HELP!
    Va rog nu ma uitati! Vreau si eu sa stiu daca e OK sa folosesc spray-ul fotoprotector de la Zepter cu toate ca contine alcool? Si daca da, trebuie sa-l folosesc zilnic, sau doar in zilele in care folosesc crema?
    Multumesc frumos.
  •  
    • 1222 mesaje
    19 Apr 2004, 18:21
    0 0
    lol, vad ca ai trimis mesaj exact in acelasi minut cu mine
  •  
    • 242 mesaje
    19 Apr 2004, 18:23
    0 0
    Pentru Victoria09: nu scrie termenul de valabilitate pe spray? Oricum cred ca e valabil vreo 2-3 ani...