RETIN-A

  •  
    • 303 mesaje
    4 Apr 2004, 13:07
    0 0
    Retin-a este indicat pentru acnee dar este bun si pentru reducerea ridurilor, eliminarea petelor si a punctelor negre, fiind un produs care exfoliaza in profunzime gratie vitaminei A acide.
    Se gaseste in farmacii.
  •  
    • 200 mesaje
    5 Apr 2004, 09:39
    0 0
    Cum va mai merg tratamentele? Este cineva care a obtinut rezultatele mult dorite? De ce nu mai comunicam,fetelor,nu vreti sa ne dezvaluiti reusitele voastre in tratamentul cu Retin-A?Mai scrieti va rog ptr.ca sunt corioasa sa vad ce rezultate mai da tratamentul.
    Pupici
  •  
    • 683 mesaje
    5 Apr 2004, 09:46
    0 0
    Dragi eve,
    am inceput si eu sa folosesc retin-a, mi-am dat 2 zile, apoi pielea a inceput sa se cojeasca, de parca m-as fi bronzat, l-am lasat 2 zile...
    Face tenul f. frumos, imi place, dar eu oricum nu prea am probleme.
    il mai folosesc!
  •  
    • 200 mesaje
    5 Apr 2004, 09:55
    0 0
    Eu folosesc Smooderm,m-am dat de 4 ori,darm-am inrosit si exfoliat putin.Mai proeminenta e roseata,a mai trecut cineva prin asa ceva?Acum am intrerupt si folosesc numai Ictyane.
  •  
    • 727 mesaje
    5 Apr 2004, 10:15
    0 0
    Eu m-am dat doar de 3 ori cu Retin-A in decurs de aproape 2 saptamani dar tot am avut parte de efecte neplacute. Am avut o iritatie urata cu roseata si descuamare cu toate ca foloseam si crema hidratanta dar acum e ok..au inceput sa se vada efectele mult asteptate si nu imi ramane decat sa continui si sa fiu rabdatoare..
    Ce ma ingrijoreaza e ca nu am folosit protectie solara si stiu ca nu e bine dar o crema buna presupune si bani multi, iar acum nu prea mai stau bine cu bugetul...sper sa nu am surprize neplacute si cat de curand trebuie sa imi achizitionez si eu o astfel de crema...
    Mai astept pareri si de la alte eve mai "experimentate" in tratamentul cu Retin-A. Va pup!
  •  
    • 235 mesaje
    5 Apr 2004, 14:59
    0 0
    Pentru cele care se cojesc dupa Retin-a, le sfatuiesc sa foloseasca uleiul Johnson baby.
    Eu l-am folosit si face minuni.
    Am folosit retin-a toata saptamana trecuta constienta fiind de urmari.Asa ca dupa ca am vazut ca ma cojesc destul de tare am incercat uleiul.De dimineata m-am trezit cu tenul in perfecta stare fara a fi uleios.
    Uleiul se foloseste pe pielei curata si uda.Se lasa sa intre in piele, trebuie sa asteptati, intra mai greu.
    Nici o alta crema nu hidrateaza asa bine.Dar trebuie folosit in seara in care faceti pauza, apoi reluati.
    E fantastis.Eu foloseam uleiul pentru masaj si pentru corp, cand doream sa fiu o nimfa, dar acum il voi folosi si pentru fata.
    Eu am tenul foarte gras, dar nu m-am trezit cu el unsuros ci foarte normal
    Succes.
  •  
    • 2234 mesaje
    5 Apr 2004, 15:02
    0 0
    cred ca este o chestie de noroc. noi aici spunem ce merge la fiecare. acum nu e obligatoriu sa mearga la toti la fel. am fost si eu tentata sa folosesc retin-A, cred ca asta a fost subiectul deschis de mine, dar mi-a trecut. eu sunt multumita de ducray si aslavital, ten frumos am, asa ca am renuntat la acest experiment.
  •  
    • 303 mesaje
    5 Apr 2004, 16:28
    0 0
    Roxana si mie imi place Keracnyl. Acum il folosesc de cateva ori pe saptamana complementar cu Retin-A.
  •  
    • 518 mesaje
    5 Apr 2004, 22:47
    0 0
    am cautat azi prin farmacii de am innebunit dupa acest produs. unele farmaciste nu numai ca nu auzisera de el dar imi spuneau ca nu cumva sa fie pentru ochi. dar am gasit intr-un final. sper sa mi-l iau maine sau macar zilele astea si sa-l incerc. chiar sunt curioasa.
  •  
    • 200 mesaje
    6 Apr 2004, 14:30
    0 1
    Ce faceti fetelor?Ati uitat de discutia noastra?De ce nu vreti sa ne spuneti cum va merge tratamentul cu Retin-A?Asteptam rezultatele.
  •  
    • 161 mesaje
    6 Apr 2004, 14:50
    0 0
    mai dragele mele, va anunt ca m-am smecherit, folosesc retin-a doar pentru regiunea frontala(unde am ceva riduri)si barbie (unde am urme vechi ale unor extractii nu tocmai corecte)ce sa va zic, barbia se exfoliaza foarte putin, fruntea pauza, nu am nici urma de cojita, desi am folosit putin cam des.Ridurile de pe frunte sunt mult diminuate, cam atat va pot spune, oricum continui tratamentul.
  •  
    • 11438 mesaje
    6 Apr 2004, 15:30
    0 0
    intrebare...la ochi se poate folosi retin-a???..pt. riduri...
  •  
    • 161 mesaje
    6 Apr 2004, 15:33
    0 0
    NUUUUU!PENTRU CONTURUL OCHILOR, STRICT INTERZIS!
  •  
    • 200 mesaje
    6 Apr 2004, 15:44
    0 0
    Cred ca este chiar precizat in prospect ca e interzis contactul cu zona ochilor.
  •  
    • 184 mesaje
    6 Apr 2004, 15:58
    0 0
    buna fetelor!
    v-am promis ca va tin la curent cu tratamentul meu....si ce sa zic...aplic zilnic ...timp de aprox...2 saptamani..si schimbari sunt: a iesit de sub piele acneia...si s-a mai uscat intre timp...pielea e mai fina....si porii s-au mai inchis...dar inca sper sa-mi treaca si petele de pe fata...am inteles ca Retin -A ajuta in cazul asta.
    Mai revin.
    Pupici.
  •  
    • 200 mesaje
    6 Apr 2004, 16:23
    0 0
    Fetelor cu ce ati tratat iritatia?caci mie nu imi mai trece.
  •  
    • 235 mesaje
    6 Apr 2004, 20:07
    0 0
    Folosesc Retin-a de o saptamana, si m-am dat zilnic.Am facut pauza sambata si duminica.
    Totul e super, mai ales ca scap de cojite cu ulei Jonhson.Nu prea m-am iritat, dar ma mananca pe alocuri, o fi normal?
    Tenul e OK, e mai frumos, dar la soare, afara, nu prea pare sa se fi schimbat ceva. Oricum eu mai am ceva urme si semne de la vechile cosuri.
    Sper ca dupa 6 saptamani sa se schimbe mai mult tenul.
    O sa va tin la curent.
  •  
    • 200 mesaje
    7 Apr 2004, 13:01
    0 0
    Lory,sa stii ca si pe mine ma mananca,si la soare se observa pete de la vechile cosuri.Poate e ceva normal,nu stiu.
  •  
    • 263 mesaje
    7 Apr 2004, 17:15
    0 0
    In mod normal nu e recomnandat sa foloseesti retin a pt conturul ochilor deorece pielea aci e mult mai sensibila...dar daca vrei poti sa folosesti totusi cu conditia sa aplici progresiv si cu o deosebita atentie, sa ai un hidratnat fff bun. Nu trebuie sa aplici nicioadata pe pleoapa. La inceput ridurile o sa ti se para mai aceentuate datorita deshidratarii. Gama Ysteal de la avene, ce contine rethinylaldehyde(parca) emai indicata actionaeza in acelasi mod dar nu e asa agresiva...
  •  
    • 518 mesaje
    13 Apr 2004, 17:25
    0 0
    am aflat prima data despre retin-a de aici de pe forum. mi-au plact atat de mult discutiile voastre in legatura cu aceasta crema ca mi-am luat-o. au trecut sarbatorile de paste si chiar in seara asta am s-o incerc. de abia astept sa vad ce se intampla. mai spuneti-mi si voi cum a mai reactionat. ati spus ca o sa ne tineti la curent cu ce rezultate are aceasta crema minune.