colorant alimentar

•  
    • 452 mesaje
    29 Feb 2008, 00:42
    0 0
    De unde as putea cumpara colorant alimentar (rosu, verde, galben albastru). Am tot cautat pe net si din postarile gasite toata lumea spune ca pot gasi in Cora, Kaufland, Carrefour. In Carrefour mi sa lungit ochi la fiecare sfarsit de saptamana la raftul cu produse pentru copt si condimente (zahat vanilinat, bicarbonat,zahar pudra esente etc). In Kaufland la fel, am rugat pe cineva si la fiecare sfarsit de saptamana cand isi face cumparaturile de acolo, se uita si dupa colorant alimentar pentru mine si nu a gasit nimic, prin Cora la fel...nimic. Imi poate spune cineva ...unde anume pot gasi si bineinteles de unde pot cumpara? Am incercat si din diferite legume sa scot si sa-mi fac o culoare potrivita mie, dar nu e acelasi lucru ca la colorantul alimentar luat din comert. Poate ma ajuta cineva, caut ca disperata de cateva luni bune. Multumesc.
  •  
    • 24 mesaje
    2 Mar 2008, 10:59
    0 0
    Incearca si pe la magazinele mai mici. Eu acolo am gasit cand am avut nevoie. Cand te mai duci la cumparaturi prin Cora si celelalte intreaba-i si tu pe angajati daca au, ca sa nu mai pierzi timpul.
    Intra pe www.coseli.ro si iti poti cumpara direct de pe net(dar cantitatile sunt prea mari) sau vei gasi adresa distribuitorului lor in Bucuresti-distributie si prezentare. Sper sa-ti fie de folos.
  •  
    • 2489 mesaje
    2 Mar 2008, 12:07
    1 0
    Sa nu rizi dar din lipsa pe moment de asa ceva eu am folosit suc,fanta lasata fara acid pt galben,sirop fructe de padure pt rosu s.a.m.d ,sunt deja dulci si au in compozitie destul colorant.
  •  
    • 7 mesaje
    4 Mar 2008, 17:55
    0 0
    eu draga mea am achizitionat de la kaufland raionul cu esente,au aceeasi forma sticlutele,eticheta difera.
  •  
    • 452 mesaje
    4 Mar 2008, 19:08
    0 0
    Multumesc nicomanitza pentru adresa de pe net, voi lua legatura zilele astea sa vad daca distribuie si in cantitati mai mici, nu neaparat kg si litri....la unele produse ale lor.
    Jenetfox ai putea sa-mi spui cand anume ai cumparat colorant alimentar si din care Kaufland(ma refer din ce sector al Bucurestilui).
  •  
    • 7 mesaje
    4 Mar 2008, 21:58
    0 0
    imi pare rau stelyana dar eu sint din Cuj-Napoca dar marfa e aranjata in rafturi dupa grafice care sint la fel in toate liniile kaufland din tara asa cred.de vazut am vazut eu pers.color.acum doua sapt.