batoane proteice ptr slabit

  •  
    • 161 mesaje
    26 Mar 2004, 11:42
    0 0
    Borgia 79, ai dreptate, ma recunosc in ceea ce zici, atunci cand imi este interzis ceva, atunci vreau!dar sunt hotarata sa demonstrez ca pot, totul e sa renunt la dulciuri si sa nu mai mananc seara ca o sparta, am incercat si eu cu viaredin si nimic, am sa cumpar si cateva batoane ca de...reclama...
  •  
    • 377 mesaje
    26 Mar 2004, 12:46
    0 0
    am mai vazut batoane silhouette, sunt mai mari si mai scumpe. eu n-am incercat.
    dulciuri dietetice se gasec in gen la orice supermarket mai maricel, dar santos sunt cele mai ieftine.
    In gen ciocolata vegetala si altfel de dulciuri dietetice sunt cam scumpe...
  •  
    • 130 mesaje
    28 Mar 2004, 11:47
    0 0
    Batoanele se pot comanda direct de pe site-ul firmei. Costa 14.000 lei si iti vin acasa (la posta) in 24 h. Chiar saptamana trecuta am comandat si le-am primit. Sunt extraordinare sa le ai la tine pt. a le consuma cand nu poti manca altceva (ma refer la un meniu adecvat unui regim de slabire). Decat sa-ti iei o punga de chipsuri de la chiosc pt. ca ti-e foame, mai bine rozi un baton. Inlocuieste clar o masa (senzatia de satietate tine 4-5 ore, este hipocaloric si iti aduce aportul de fibre vegetale atat de necesar. Reyolva aciditatea stomacului (prin absorbtie) si poti manca fructe linistita (mananci fructe si cam la 1 h dupa, mananci un baton - te si saturi, ai mancat si fructe si nici nu te roade stomacul).
    PS: Oricum, fiecare isi cunoaste organismul cel mai bine si isi adapteaza informatiile primite. Eu asa fac. Va pup.
  •  
    • 939 mesaje
    28 Mar 2004, 13:57
    0 0
    Eu am mai vazut in comert Nutri-Bar.
    Pt. evele din Bucuresti, recomand plafarul Ki-Life din Pta Amzei. Au de toate - cosmetice, uleiuri, mancare bio @vegetala (gen salam de ciuperci, lapte de soia....pt. cine poate suporta acest gen de mancare), batoane, pilule, prafuri.

    Va pup, LaPerla
  •  
    • 939 mesaje
    28 Mar 2004, 13:57
    0 0
    Eu am mai vazut in comert Nutri-Bar.
    Pt. evele din Bucuresti, recomand plafarul Ki-Life din Pta Amzei. Au de toate - cosmetice, uleiuri, mancare bio @vegetala (gen salam de ciuperci, lapte de soia....pt. cine poate suporta acest gen de mancare), batoane, pilule, prafuri.

    Va pup, LaPerla
  •  
    • 1530 mesaje
    29 Mar 2004, 20:35
    0 0
    Da, Victoria, asa e. Eu le mai iau cand tre sa tin regim de la diabet. Da' dr mi-a zis sa nu fac abuz de indulcitori, pt ca ogranismul oricum se obisnuieste cu senzatia de dulce (iar indulcitorii sunt de cateva ori mai "dulci" decat zaharul) si va cere si mai mult dulce. Trebuie sa existe un echilibru, asta e tot, insa eu deocamdata nu l-am gasit sau nu am vointa sa ma tin de el. Pup!
  •  
    • 410 mesaje
    31 Mar 2004, 11:37
    0 0
    spune-mi si mie te rog de unde pot cumpara aceste batoane "magice" si cam cat costa. ca la mine nu prea tine cu dieta, n-am vointa si nici chef... merci
  •  
    • 136 mesaje
    31 Mar 2004, 11:46
    0 0
    Magice? Sper ca glumesti!!! In domeniul asta - al curelor de slabire - nu exista magie, draga mea, ci doar vointa, multa vointa!
  •  
    • 1222 mesaje
    31 Mar 2004, 11:50
    0 0
    `
  •  
    • 410 mesaje
    31 Mar 2004, 13:55
    0 0
    merci pt. promtitudinea raspunsului, Victoria09! Pai cred ca ma voi duce la plafar chiar azi sa vad ce si cum... nu-s scumpe, dar macar sa aibe efect si sa-mi inlature senzatia asta de foame careia de cele mai multe ori nu-i rezist... va tin la curent pe toate despre evolutia mea in greutate... tre' s-astept totusi cateva zile...
  •  
    • 1105 mesaje
    31 Mar 2004, 15:20
    0 0
    Draga Cristina,as dori sa stiu si eu adresa firmei,daca se poate,cu mentiunea ca sunt din Tg. Mures,oare ajunge comanda pina aici???

    Multam fain...
  •  
    • 1105 mesaje
    31 Mar 2004, 15:29
    0 0
    Eu sunt noua pe aici, dar vreau sa va spun ca totul este o chestiune de obisnuinta..Obisnuinta este a doua natura!!
    Cea mai mare realizare a mea este ca am reusit,dupa 2 saptamini,sa nu mai maninc seara ...pt. ca nu-mi mai este foame deloc.Daaar,maninc bine la slujba, pe la 10, si acasa ,la 16.30,mai simbolic...si ,iata ,dupa 2-3 sapt. stomacul nu mai cere!!!
    Si 10 min. de exercitii,la 2-3 zile,seara...(numai abdomene si ridicari de picioare) si sunt multumita.Am 1,62 si 58 kg,dupa doi copii...Ce ziceti?
  •  
    • 130 mesaje
    3 Apr 2004, 11:39
    0 0
    Silvanita, adresa este www.redis.ro. Dai comanda si in cateva zile vine acasa avizare de la posta. Coletul se ridica de la posta si atunci se plateste si cval. lui (14.000 lei x nr.buc). Nu se percep alte taxe.
  •  
    • 9 mesaje
    20 Mai 2004, 15:45
    0 0
    Buna, eu caut de mult timp aceste batoane. Am vazut o poza ele. Pentru mine cel putin, sper, sa fie bune, nu trebuie sa slabesc decat 1-2 Kg. As dori mai multe detalii despre aceste batoane (unde le gasesc, pret, producator).
    Multumesc anticipat.
  •  
    • 1222 mesaje
    20 Mai 2004, 15:48
    0 0
    `
  •  
    • 331 mesaje
    18 Ian 2008, 16:34
    0 0
    Mai e cineva la cura cu fibrobar???
  •  
    • 1 mesaje
    20 Apr 2008, 22:54
    0 0
    si eu am inceput de cateva zile sa inlocuiesc masa de seara cu batoanele fibrobar-r forte, chiar am dat jos 1,2 kg. incerc mai departe sa vad rezultatele
  •  
    • 2439 mesaje
    20 Apr 2008, 23:18
    0 0
    Chiar functioneaza si sunt si bune.
  •  
    • 1 mesaje
    4 Apr 2011, 12:03
    1 0

    Fetelor si eu am inceput cu fibrobar.am auzit k sunt bune.Am gustat sambata 1 si a fost ok... nu prea mi-a placut... dar l-am rontait .Azi dimineata iar am mankt 1 si park a fost mai gustos.M-am gandit sa mananca dimineata fibrobar,prnzul sa il iau normal si seara iar un baton de fibrobar! sa vedem rezultatele mi-am luat de pe Redis 50 de batoane crek o sa ajung sa le visez astept si alte pareri:*

  •  
    • 1 mesaje
    19 Mar 2015, 21:18
    0 0
    Produsul Fibrobar nu e util! Nu mi se pare deloc util! Din contră: e un drog. Mă balonează și îmi dă dependență. Nu am reușit să slăbesc deloc cu el. Observ că în reclamele de astăzi cam toate produsele sunt numite ,,produsele minune". De ce? Pentru vânzare, categoric! După cum spuneam...acest baton proteic e cea mai mare tâmpenie pe care am putut s-o gust. Nu slăbește, balonează și îți mănâncă toate vitaminele din organism.
    Singura metodă de a slăbi este să mănânci sănătos, la ore fixe, să faci sport și să bei multă apă. 
    Mai multe informații aici: http://www.siluetamea.ro/wp-content/uploads/2013/07/Pasi-simpli-pentru-o-silueta-de-invidiat.pdf 

    Acest mesaj a fost editat de către Nyctophilia: 19 Mar 2015, 21:19