batoane proteice ptr slabit

  •  
    • 1530 mesaje
    24 Mar 2004, 14:29
    0 0
    Unde anume la Obor? Sa inteleg ca de la Plafarul de acolo? Multaaaaaam!
  •  
    • 1222 mesaje
    24 Mar 2004, 15:20
    0 0
    am aflat azi ca este un economat in piata amzei si au acolo cu 12 mii , cica primesc si bonuri de masa sacrific un bon ptr cateva batoane
  •  
    • 1530 mesaje
    24 Mar 2004, 15:45
    0 0
    Ok, evelor care ati papat asa ceva, pliz sa ii spuneti lu moi cam ce scrie pe ambalaj: ce contine, cate E-uri are, cate calorii? Acum ati reusit sa ma faceti curioasa, as incerca sa vad ce gust are.
  •  
    • 1222 mesaje
    24 Mar 2004, 16:38
    0 1
    `
  •  
    • 161 mesaje
    24 Mar 2004, 16:46
    0 0
    eu zic ca-i super si merita incercat, mai ales ca este 100%vegetal, a gasit cineva produsul in craiova?
  •  
    • 865 mesaje
    24 Mar 2004, 16:47
    0 0
    Nu are cam multe calorii totusi un baton din asta?
  •  
    • 161 mesaje
    24 Mar 2004, 16:47
    0 0
    ma omori, plec sa caut si eu batonul, abia astept!multumiri!pa1
  •  
    • 1530 mesaje
    24 Mar 2004, 16:47
    0 0
    Multam mult, Victoria. Acum tre sa vad si ce gust are. Mi-e sa nu fie o alta pacaleala, gen Biomed sau Viaredin (apropos, ce gust oribil are cocktailul Viaredin! Eu am incercat de capsuni: caaaaah!)
    Maine dimineata ma duc la economat, sa vedem care-i treaba Pup-pup!
  •  
    • 161 mesaje
    24 Mar 2004, 16:49
    1 0
    eu am incercat viaredin de ciocolata nu-i rau la gust, dar de slabit pauza, nici macar o suta de grame
  •  
    • 1530 mesaje
    24 Mar 2004, 16:52
    0 1
    Violeta, eu mai mananc dulciuri Santos de la Excelent (gama pt diabetici), au mai putine calorii. Insa nu am incredere prea mare nici in indulcitori, pt ca tot se obisnuieste organismul cu senzatia de dulce si cere si mai mult... Asa am ajuns io dependenta de Coca~Cola Lights. Da' io vreau sa incerc sa vad daca la moi are efect de satietate, ca io is cam "nesatula"
  •  
    • 161 mesaje
    24 Mar 2004, 16:54
    0 0
    ca bine zici si io sunt nesatula tare si vreau sa stiu cat de mult dureaza senzatia de satietate
  •  
    • 1530 mesaje
    24 Mar 2004, 17:00
    1 0
    Ufffff!!!!!!Da, Viaredin e o maaaare pacaleala! Cat timp ai luat?
    Ceea ce ma scoate din sarite e ca moi e gata sa sara-n sus la fiecare reclama de genu' asta pe care o vede. Si apoi ma dezumflu (din pacate la modul figurat ) rapid.
    Acum, haaaai, incerc si batonasu asta. Ca ma omoara curiozitatea!
  •  
    • 1530 mesaje
    24 Mar 2004, 17:07
    0 0
    Cristianam, din pacate is patita cu satietatea. Pana la urma este numai o chestie de vointa. Pe care nu o prea am, sau o am o perioada si apoi ma paraseste...cu efecte dezastruoase! Vleau o pilula sau un batonas pt vointa!!! Cred ca cel mai bine ar fi sa imi bag in cap ca ar trebui sa slabesc pt sanatatea mea, insa de obicei ma gandesc numa la aspect si nu am rabdare, numa' cand imi imaginez o perioada de privatiuni mai ca ma apuca bocitul... Urate apucaturi, nu?
  •  
    • 15 mesaje
    24 Mar 2004, 17:33
    1 0
    Dragele mele
    Nu exista retete minune si medicamente care ne ajuta sa slabim. toate sunt numai aparente. Va spun aceste lucruri din proprie experienta. Am incercat Viaredin cocktail, nu e bun de nimic si costa o gramada de bani, bani cu care poti sa-ti faci un abonament la o sala de fitness sau sa-ti cumperi ceva frumos
    Batoanele Fibrobar le-am icrecat si eu, nu te ajuta sa slabesti, iti dau senzatia de satietate pentru un timp. Eu mananc aceste batoane dar in loc de ciocolata sau alte dulciuri.
    Nu sunt obsedata ca vreau sa fiu slaba. Stiti cum am slabit? Am mancat regulat fetelor, nu m-am gandit toata ziua ca trebuie sa slabesc, ca vreau sa slabesc. Mancam dimineata u corn simplu cu iaurt, la pranz mai putin iar seara fructe, fara dulciuri, fara paine sin intr-o saptamana am slabit 2 kg.
    nu mai luati tot felul de medicamente si prafuri pentru ca nu ajuta la nimic
    Beti multe lichide, mancati normal fara sa exagerati si veti vedea ca va fi bine
    Va pup
  •  
    • 15 mesaje
    24 Mar 2004, 17:37
    1 1
    Sa nu credeti ca un baton tine locul unei mase, in nici un caz.Ganditi-va ca va distrugeti stomacul nemancand!
    Ok?
  •  
    • 1530 mesaje
    24 Mar 2004, 17:38
    1 1
    Andre_d, ai dreptate. Stiu tot din proprie exeprienta. Cand mancam putin si des si mergeam pe jos slabeam nu prea repede, insa regulat. Marea mea probl e ca nu ma mentin (cred ca sunt prea lacoma, din pacate ) Si am mari probl cu aciditatea ... ceea ce ma face sa mor de ciuda ca nu pot manca fructe si legume prea multe...
    Numai bine, pup-pup!
  •  
    • 865 mesaje
    26 Mar 2004, 10:08
    0 0
    Pentru Borgia: Unde gasesc dulciuri de care ai zis tu- Santos? Se gasesc la orice magazin/consignatie? Cat costa? Ce gust au?
    Eu am luat Fibrobar dar mi se par cam dulci.Poate reusesc sa inlocuiesc o gustare sau cina...Apropo, cate mese pe zi sunt luate in calcul daca 1 sau 2 pot fi inlocuite cu Fibrobar? 3?
  •  
    • 865 mesaje
    26 Mar 2004, 10:09
    0 0
    Mai exista si alte batoane de acest gen, de la alte firme?
  •  
    • 1530 mesaje
    26 Mar 2004, 10:55
    0 0
    Violeta, Santos este gama pt diabetici a Excelentului, are crema de ciocolata, napolitane, tableta de cioco cu lapte, nuga, avea si jeleuri, da nu stiu daca mai are. Sunt in mai multe magazine, de ex supermarketul Nik, in hypermarketuri, la sectiunea de diabetici; daca esti din Buc, gasesti pe Viilor, la fabrica Excelent, mai ieftin. Ultima data mi-am luat sapt trecuta o tableta de cioco din oras cu 15 000 (nu e f mare). Vezi insa ca cioco sau crema de cioco are calorii cam multicele, insa napolitana e ok si nu are asa multe calorii. Eu le luam si in perioadele in care eram la regim de la glicemie, pt ca mama are diabet si eu am mostenit-o (diabet echilibrat, de care uit mereu, da nu uita el de mine si mai imi da "ghionturi" din cand in cand, rau ce e!). Deci.... nu tine loc de mancare, ci inlocuieste produsele dulci pe baza de zahar. Mai bine fructe, ca nu au calorii multe si au enzime si vitamine!
  •  
    • 865 mesaje
    26 Mar 2004, 11:18
    0 0
    Mersi pentru raspuns. Eu sunt insa din Galati dar am sa incerc la magazinele mai mari.