batoane proteice ptr slabit

  •  
    • 1222 mesaje
    23 Mar 2004, 10:03
    1 1
    ce stiti de fibrobar ?
  •  
    • 85 mesaje
    23 Mar 2004, 10:10
    3 3
    Fibrobar poate inlocui mesele principale si este si batonul caruia ii face reclama Nicoleta Luciu. Ea spune ca a slabit 10 Kg (in fine...nu mai stiu sigur cat, scrie prin ziare) cu ajutorul lor, mancand doar fibrobar la o masa. Sincer, nu cred ca e cea mai sanatoasa optiune, poate sa inlocuiesti o masa, eventual seara, dar chiar toate mi se pare cam mult.
  •  
    • 727 mesaje
    23 Mar 2004, 13:18
    1 1
    Am auzit si eu despre aceste batoane, o prietena de a mea mananca in fiecare zi..dar din cate am auzit pt ea nu e suficient incat sa inlocuiasca o masa si sunt un pic cam grase..nu stiu sigur, eu nu am incercat..in schimb, ma gandesc ca sunt bune daca aveti pofta de ceva dulce, asa intre mese sau seara..
  •  
    • 297 mesaje
    23 Mar 2004, 13:21
    3 1
    Buna!Am consumat si eu fibrobar si sincer...nu mi s-au intamplat minuni. Bine ca eu mananc cand si cand...dimineata daca nu am timp si chef sa mananc altceva. Atentie insa sa nu le mancati in loc de "ceva dulce" ca va slabeste el...ca nu-i asa. "Recomandat" este sa se inlocuiasca 1 masa sau 2...insa la pranz este bine sa mancati macar niste carne fripta sau fiarta si o salata. Nu uitati de fructe..mere in special.Defapt ce se intampla de la fibrobar...fiind pe baza de fibre vegetale acestea ti se umfla in stomac si-ti dau senzatia de satietate. Nu uitati insa sa beti apa multa si sa faceti sport. Ca altfel...mare scofala nu iese..indiferent de regim.
    Bafta si va astept sa-mi dati vesti bune despre cum ati slabit voi cu fibrobar.
  •  
    • 2234 mesaje
    23 Mar 2004, 14:14
    2 0
    .
  •  
    • 174 mesaje
    23 Mar 2004, 14:35
    3 2
    Buna.
    Am consumat si eu Fibrobar-R acum cateva sapt.
    am inlocuit masa de pranz cu un baton din asta..timp de o saptamana..si nu mi s-a intamplat nimik.
    De placut mi-au placut...au un gust placut...si provoaca o stare de satietate...dar n-am slabit deloc de la ele.
    Nu stiu de ce naiba face Nicoleta Luciu reclama la astea...si zice ca slabit 10 kg...ca slabanoaga e de cand a devenit aparitie publica(de cand a castigat titlul de Miss Romania).
    E o chestie ce tine pur de reclama.
    Parerea mea..fibrobar-R sunt mai bune sa inlocuiasca desertul..decat sa slabesti de la el.
  •  
    • 377 mesaje
    23 Mar 2004, 15:30
    3 3
    Vad ca toate nu aveti pareri prea bune. Eu pot spune insa ca sunt multumita de Fibrobar R. Imi tine cateva ore bune de foame! Poate actioneaza si psihic, dar eu zic ca este bun, mai ales cand te ajunge foamea.
    Dar eu zic ca cel mai bun e tot regimul disociat...daca rezisti. Dar il poti combina cu batoane, nu-l strica.
  •  
    • 148 mesaje
    23 Mar 2004, 20:26
    1 0
    Mai fetelor cum se poate sa preferati un amarat de baton in locul unei salate care devine ffff gustoasa daca adaugi putin gratar de pui sau un kg de diverse fructe(nu cred ca mai ai foame dupa un kg de fructe pline de fibre si ENZIME)si daca mancati doar fructe nu va ingrasati sigur chiar daca contin si zaharuri ele si cruditatile au enzimea ce regleaza si accelereaza metabolismul.
    Cum se poate sa mananci un baton si sa refuzi atatea bunatati????????
  •  
    • 962 mesaje
    23 Mar 2004, 20:29
    1 1
    Batonul ala e plin de fibre vegetale, si de o multime de treburi, cel putin la fel de sanatos ca o salata, sau un fruct. Cel putin!
  •  
    • 1222 mesaje
    23 Mar 2004, 21:41
    0 1
    `
  •  
    • 148 mesaje
    23 Mar 2004, 23:40
    1 0
    Trebuie facuta putina diferenta intr-e a slabi si a pierde apa din corp.
    A slabi cu cap inseamna a nu simti foamea daca simti foame foarte tare insemna ca regimul este prea sever, iar in 1sau 2 luni ce ai pierdut pui la loc si mai repede.
  •  
    • 1222 mesaje
    24 Mar 2004, 08:40
    0 1
    `
  •  
    • 1530 mesaje
    24 Mar 2004, 09:32
    1 1
    Salut, evelor! Eu tooooot speram ca o sa dau fie peste o pilula/un cocktail/un ceai minune, care sa ma faca zvelta in 2-3 saptamani. Testat pe moi... nimic, nimicut! Cu mers pe jos vreo 6 km pe zi... tot degeaba. Stiu ca e aiurea sa stai la regim vreo "n" luni.... Asta insa depinde de metabolismul fiecarei eve, de kg care tre pierdute si de o groaza de alti factori. Ma bucur daca unele eve slabesc de la un baton care inlocuieste o masa, insa din nefericire, la altele pur si simplu nu merge. Eu nu cred in minuni de genul asta...mai ales daca face reclama cineva ca madam Luciu. Desi...sincer, is atat de bleaga incat tooot sper la o minune.
  •  
    • 242 mesaje
    24 Mar 2004, 09:47
    1 0
    Dragelor, asta e chiar un subiect despre care habar n-am.
    Si vreau sa intreb si eu : cum naiba arata un fibro bar, cit costa si unde se gaseste?
    Multam fain.
  •  
    • 865 mesaje
    24 Mar 2004, 09:51
    0 0
    Eu am vazut ca se gasesc la Plafar, dar mi se par cam scumpe. Mai degraba as cumpara niste mere sau ceva legume...
  •  
    • 1222 mesaje
    24 Mar 2004, 10:25
    0 0
    `
  •  
    • 377 mesaje
    24 Mar 2004, 12:32
    0 0
    Sabrina, daca vrei sa fii frumoasa, trebuie sa faci si unele sacrificii...nu cred femeile slabe care spun ca mananca orice si nu se ingrasa, toate tinem regimuri si renuntam la multe placeri culinare!
  •  
    • 377 mesaje
    24 Mar 2004, 12:33
    1 0
    Ai dreptate, sunt total de acord!
    Si la mine functioneaza!
  •  
    • 377 mesaje
    24 Mar 2004, 12:35
    1 1
    La plafar e mult mai scump...(am vazut de la 17 la 19.000. Eu il iau din Hala Obor cu 11.000.
  •  
    • 1222 mesaje
    24 Mar 2004, 14:13
    1 0
    `