henna neagra

  •  
    • 411 mesaje
    16 Feb 2008, 15:46
    0 0
    deci iesi de la metrou si vezi in stanga ta o cladire sa zic asa. arata ca idm-ul. are 2 etaje. deci in stanga cum iesi de la metrou. il vezi. intri si daca e intrebi in oricare magazin din inautru unde este plafarul. etse unu singur in tot big-ul. teoretic ai intrat in magazin, vezi in fatza ta un magazin de incaltaminte, faci acolo dreapta si tii pana in capat. acolo este. e lnaga cealalta intrare/iesire a big-ului. succes :*
  •  
    • 224 mesaje
    16 Feb 2008, 20:59
    0 0
    dap!subscriu.big se numeste magazinul,un singur flafar este la parter.daca intri dinspre piata e exact in fata ta la stg(dupa o casa de schimb valutar).daca intridinspre metrou faci dreapta cand intri si e drept in fata pe partea dreapta.
  •  
    • 503 mesaje
    17 Feb 2008, 11:00
    0 0
    Mersi mult, fetelor, sunt niste dragute!! :* Ma voi duce chiar azi sau maine!
  •  
    • 411 mesaje
    17 Feb 2008, 20:01
    0 0
    mi-am luat henna neagra frantuzeasca. n-am mai folosit pana acum, am inteles ca prinde mai bine decat sonia abia astept sa ma fac. mi-am luat si ceai negru
  •  
    • 1 mesaje
    17 Feb 2008, 20:23
    0 0
    vreau si eu negru-albastrui ! am inteles k am nevoie de indigo ,dar mai am nevoie si de henna neagra? nu am mai fol pana acum decat vopsea...
  •  
    • 15 mesaje
    18 Feb 2008, 19:32
    0 0
    in principiu, pe hennaforhair.com scria ca pentru negru, trebuie sa te faci inati cu henna si apoi cu indigo... 1 kg de henna variaza de la 40$ la 60$, iar 1 kg de indigo vreo 50-60$... se vinde si la pachetele mai mici, si cred ca e in jur de 6-7$ pachetul de 100g
  •  
    • 411 mesaje
    18 Feb 2008, 21:46
    0 0
    hmm la henna nu mi se pare afacere sa iei de pe site. pt k 1kg sare de 1mil lei vechi, deci mai scumpa k la noi, daca ai fce calculul pt 100gr. pt indigo poate s-ar merita. pe henna asta frantuzeasca scrie ca ar contine indigofera (adica indig si lawsonia (henna). sper sa-mi iasa.
  •  
    • 411 mesaje
    18 Feb 2008, 21:47
    0 0
    si se mai adauga si shiping-ul si taxele
  •  
    • 224 mesaje
    19 Feb 2008, 13:02
    0 0
    model,sper sa-ti iasa!sa ne spui si noua rezultatul!
  •  
    • 867 mesaje
    19 Feb 2008, 16:59
    0 0
    salut

    a picat topicul asta ca o mana cereasca. eu sunt bruneta natural dar am fire albe. vreau sa ma vopsesc cu henna neagra si am citit ca si voi tot felul de lucruri despre multe marci: ba ca sunt bune, ba ca oricum nu acopera firele albe, ba ca nu sunt naturale etc (ma refer strict la henna neagra). azi am cautat intens pe net si am gasit henna neagra la lush. ati folosit asa ceva? scrie ca e in combinatie cu indigo si din ce citesc eu la voi aici pare ideala. eu am comandat oricum dar pana ma vopsesc poate aflu vreo parere. multumesc
  •  
    • 411 mesaje
    19 Feb 2008, 18:16
    0 0
    nu am incercat lush, mi se pare cam scumpe si nu am auzit sa fie extraordinar de bune sau ceva. bafta pupppp
  •  
    • 224 mesaje
    20 Feb 2008, 00:07
    0 0
    pe un alt forum spunea cineva ca e ok cea de la lush.eu am incercat de la body shop (roscata) si a fost buna,dar nu extraordinara(comparabila cu sipa,doar ca a costat mai mult).
  •  
    • 815 mesaje
    20 Feb 2008, 22:30
    0 0
    Henna asta incolora care se gaseste la un plafar din Big este de la Sonia sau Sipa?Si cum ce se amesteca?
  •  
    • 15 mesaje
    21 Feb 2008, 18:18
    0 0
    Eu am folosit henna neagra de la Lush, dar din pacate nu a iesit negru, ci un castaniu inchis, cam cum iese si cu sonia cea mai inchisa culoare (dar nu negru)... asa ca nu am fost multumita, si de-aia ma gandesc sa cumpar indigo
  •  
    • 411 mesaje
    21 Feb 2008, 21:29
    0 0
    eu ma fac maine cu henna neagra dla sipa paris. sper sa iasa cat mai inchis. mai pun si ceai negru. stiu ca pe forum alessiaa spunea ca o tine doar 3 ore pe cap, deoarece daca o tine mai mult iese prea negru negru abia astept. eu o s -o tin mult, evident
  •  
    • 411 mesaje
    22 Feb 2008, 08:19
    0 0
    sunt cu henna in cap. ma enerveaza ca mi-a iesit cam faramicioasa de data asta, am mai pus ceai negru si cafea putin pe parcurs. am combinat 100gr sipa neagra cu 50gr sonia castaniu inchis ca mai aveam in casa.

    scrie ca pentru negru e de ajuns si maxim 2 ore. o s-o las vreo 3h cred. aah, si am mai pus si putin balsam in compozitie, am vazut ca asa recomandau ei, bine se refereau la balsamul de la aceeasi firma, care contine henna. offf, sper sa prinda si sa iasa inchis.

    spunea ca pt henna neagra, culoarea atinge intensitatea maxima dupa 2 zile. ma voi spala doar cu apa, daca e cazu, pun si balsam putin sa scap mai repede de faramitele din cap si peste 2-3 zile ma spal normal cu sampon, ca de obicei.
  •  
    • 411 mesaje
    22 Feb 2008, 12:32
    0 0
    m-am spalat. s-a inchis destul de mult pe lungime asa, dar inca se mai vede diferentza intre radacinile mele saten inchis si cam o palma de saten mai deschis de la un vopsit din decembrie. cred ca imi mai iau o cutie tot d-asta neagra, o fac doar cu apa fierbinte si imi pun doar putin de la radacini in jos, cat e partea aia mai deschisa, sa-l uniformizeze bine bine
  •  
    • 411 mesaje
    24 Feb 2008, 13:29
    0 0
    nu mai citeste nimeni topicul ?

    mie mi s-a mai inchis, considerabil chiar, e uniform acum i like it. o sa ma mai fac peste cateva saptamani si o sa o tin mai mult de 3h sa fie iasa tot inchis inchis.

    pup !
  •  
    • 224 mesaje
    24 Feb 2008, 14:52
    0 0
    yo!yo!yo...il citesc!dar mi-a mers netul in pauze si nu am apucat sa rasp.ma bucur mult ca ti-a iesit.la mine e invers pb.sunt vopsita chimic negru si radacinile(saten irizat roscat) se vad urat in comparatie cu lungimea.eu am tinut henna 6 h(negru) si tot saten a iesit.acum m-am facut cu nuantator(londa).a iesit bn....saten inchis...aproape negru.poate ar treui sa tin henna mai putin.macar saten inchis sa iasa...ufff
  •  
    • 224 mesaje
    24 Feb 2008, 14:53
    0 0
    inca ceva...dupa parerea voastra care e cea mai buna henna neagra...sipa,sonia,lush,body shop?