biserica sf.mina

  •  
    • 65 mesaje
    17 Feb 2008, 23:53
    0 0
    buna,
    se poate sa imi trimiti si mie pe adresa sorinaster@gmail.com.multumesc anticipat.
  •  
    • 183 mesaje
    19 Feb 2008, 00:41
    0 0
    jupaneasa,ti-am trimis un pm.Multumesc.
  •  
    • 172 mesaje
    19 Feb 2008, 07:48
    3 0
    oarecum off topic...
    cred ca mai important e ce ai in suflet cand te duci,sa fii tu si sa ai inima deschisa catre Dumnezeu,decat cum esti imbracata.
    E logic ca te duci decent imbracata si fardata ,dar de aici sa ajungi la exagerari ca nu trebuie sa fii deloc fardata mi se pare cale lunga...
    Te duci acolo TU, nu te transformi in altcineva ca sa intri in casa lui Dumnezeu...am fost acolo si m-am dus exact cum sunt eu si da,aveam gloss pe buze.Ma gandisem sa nu mi dau dar mi s a parut ipocrizie.
    Ma rog...e doar o opinie...
    Pentru mine Dumnezeu e iubire,intelegere si acceptare...cred Intr-un Dumnezeu care ne iarta si nu pedepseste...ne pedesim noi singuri destul...cand am intrat acolo,am stiut ca mi vede doar sufletul si durerea din el...
  •  
    • 249 mesaje
    19 Feb 2008, 13:04
    0 0
    Eu va spun doar atat> daca nu va duceti si duminica, la liturghie, va duceti degeaba sa dati acatiste in nush ce zi.... si nu tb neaparat sa te duci cu un sac pe tine, numai sa nu exagerezi -nici cu machiaj, nici cu haine....mai important este sa te duci cu gandul la Dumnezeu si nu sa stai sa te gandesti ca aoleu nu mi-am pus batic pe cap.
  •  
    • 1403 mesaje
    19 Feb 2008, 13:24
    0 1
    bai e ok sa fii ingrijita, fardata natural nu incarcata, se accepta dar GLOSS ??????????!!!!!!!! nu va ganditi la aia ca mine care nu au loc sa pupe icoanele de urme lasate de rujuri si gloss ???

    si da, oricat de greu e si oricate piedici intalnim, e cel mai bine sa mergem in fiecare duminica la liturghie
  •  
    • 183 mesaje
    20 Feb 2008, 21:38
    3 1
    fetelor care ati primit rugaciunea de la jupaneasa,puteti sa mi-o trimiteti si mie pe mesaje private?Va multumesc.
  •  
    • 204 mesaje
    21 Feb 2008, 02:21
    0 0
    si care este rugaciunea fetelor?
  •  
    • 39 mesaje
    21 Feb 2008, 10:26
    0 0
    va rog frumos fetelor sa-mi trimiteti si mie rugaciunea carlaionut@yahoo.com
  •  
    • 125 mesaje
    21 Feb 2008, 13:14
    3 2
    Fetele am si eu o rugaciune care se spune 9 marti, cu o lumanare sfintita aprinsa..Rugaciunea a mai fost postata, dar o mai postez eu o data pt voi, poate va ajuta :

    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
    o data Tatal nostru
    de 3 ori Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.

    E f puternica rugaciunea, la multa lume s-a indeplinit dorinta chiar si inainte sa se indeplineasca 9 marti, evident spusa cu multa credinta.
  •  
    • 125 mesaje
    21 Feb 2008, 13:16
    1 1
    si inca una care se spune 25 de zile :

    Sfanta Inima a lui Isus Hristos ajuta-ma grabnic,nu ma
    lasa,caci eu te slavii spunand la toata lumea de minunea
    ce ai facut cu mine.
    Iti sarut picioarele Tale sfinte sangerande,spal cu
    lacrimile mele toate ranile primite si astept cu credinta in
    suflet ca in aceasta rugaciune de 25 de zile sa iti apleci
    ochii milostivi si asupra mea. Amin
  •  
    • 43 mesaje
    21 Feb 2008, 13:59
    0 1
    unde e aceasta biserica Sf.Mina?spune-ti-mi si mie mai multe despre ea ,va rog
  •  
    • 183 mesaje
    21 Feb 2008, 16:30
    0 0
    gabita,asta e adresa bisericii Sf.Mina:

    Biserica Sf. Mina - Str. C. F. Robescu nr. 18 A, sect. 3
  •  
    • 183 mesaje
    21 Feb 2008, 16:37
    1 0
    ankaa multumim pentru rugaciuni.
    e vreuna din ele cea de care zicea Jupaneasa?
  •  
    • 260 mesaje
    21 Feb 2008, 23:10
    0 0
    De ce nu scrii rugaciunea pe topic ca sa o citeasca cine doreste?
  •  
    • 43 mesaje
    22 Feb 2008, 08:27
    1 1
    in Bucuresti?sau unde?,multumesc
  •  
    • 1403 mesaje
    22 Feb 2008, 12:20
    2 1
    buna fetelor, am eu rugaciunea de la jupaneasa insa nu o pot posta pe topic deoarece este in format poza ( jpg ) . asadar care doriti lasati-mi MP cu adresele de mail

    va pup
  •  
    • 3354 mesaje
    22 Feb 2008, 12:43
    1 0
    biserica sf mina este de la unirea, in sus pe calarasi... cam o statie de tramvai...

    este pe partea stg, o biserica frumoasa alba... vis-a-vis de o statie peco...
  •  
    • 260 mesaje
    22 Feb 2008, 13:35
    0 0
    ingridd, daca ai timp, te rpg sa imi trimiti si mie. mask@eva.ro
  •  
    • 236 mesaje
    22 Feb 2008, 13:36
    0 0
    Ingridd, ai MP. Mersi.
  •  
    • 1403 mesaje
    22 Feb 2008, 13:52
    0 0
    mask si onyx, v-am trimis pe mail , dar cu atasament, deci nu stiu sigur daca la mask a intrat ... te rog sa imi spui si daca nu e ok sa-mi lasi o adresa de yahoo