biserica sf.mina

  •  
    • 7 mesaje
    8 Feb 2008, 10:18
    7 8
    Buna fetelor,as vrea sa ma duc si eu la aceasta biserica cu un acatist dar nu stiu cum se procedeaza si daca trebuie sa ai o anumita tinuta(fara pantaloni,nefardata,etc).
    Va pup si va multumesc
  •  
    • 650 mesaje
    8 Feb 2008, 10:33
    2 1
    mmmmmm, cum altfel poti intra intr-o biserica decat intr-o tinuta decenta?si, normal, nemachiata si te sfatuiesc sa iei o esarfa sau un batic, cu care, sa-ti acoperi capul cand intri in biserica. vei fi f impresionata de ac biserica.
  •  
    • 1403 mesaje
    8 Feb 2008, 11:03
    1 5
    mmmm, ca in orice biserica ar fi bine sa ai capsorul acoperit cu o esarfa si sa fii nefardata, daca activitatea din ziua respectiva nu-ti permite, macar sa nu ai ruj te mai stergi tu de boiala iti recomand aceasta biserica cu incredere, preotii de acolo toti au un har deosebit si Sf. Mina e mare facator de minuni si ajutator, ca dovada si multimea adunata acolo la fiecare slujba
  •  
    • 366 mesaje
    8 Feb 2008, 11:18
    13 7
    Daca vrei sa tii acatistul Sf.Mina trebuie sa fii foarte constienta deoarece se poate intoarce cu rau;e foarte greu de tinut.
    Doamne ajuta!
  •  
    • 1403 mesaje
    8 Feb 2008, 11:27
    8 2
    jupaneasa, ce vrei sa spui cu "se intoarce cu rau ? ??? eu l-am tinut / citit timp de 40 zile ... simt ca lucrurile merg spre bine ... si parintele de acolo nu mi-a spus niciodata despre a se intoarce cu rau ... explica-mi te rog ca sunt f curioasa si nu inteleg ...
  •  
    • 44 mesaje
    8 Feb 2008, 11:30
    5 2
    Mama se mai ducea acolo....cand inca eram domnisoara... se temea ca raman nemaritata. UIte ca m-am maritat! O avea si Sf. Mina o parte din reusita asta!
  •  
    • 1403 mesaje
    8 Feb 2008, 11:34
    5 2
    e si asta o posibilitate, lunea citesc preotii niste rugaciuni pentru casatorie, in orice caz atmosfera acolo are o mare incarcatura divina si moastele Sfantului sunt de mare ajutor . eu as vrea sa stiu cum sa se intoarca cu rau un acatist ? din ce motive si in ce conditii ? adica faci un acatist cand te rogi pentru ceva, nu ? de ce un sfant atat de bun ca Sf. Mina sa intoarca rau ? lamuriri pls.. nu as vrea nici eu sa supar pe Sfant
  •  
    • 553 mesaje
    8 Feb 2008, 12:36
    3 2
    Probabil jupaneasa s-a referit la acatistele de rau, ca se intoarce raul dorit altuia, asupra ta.
  •  
    • 3354 mesaje
    8 Feb 2008, 13:09
    2 2
    cred ca se refera la faptul ca daca promiti ceva si nu tii ... atunci se intoarce...

    eu tin periodic acatistul si dau si acolo la biserica...

    dar trebuie sa promiti ca il vei rasplati si tu pe sfant...

    si eu am fost lunea la slujbele pentru casatorie si in nici un an mi-am cunoscut sotul...

    pe mine ma ajuta foarte mult acastistul...

    spor in toate...
  •  
    • 1403 mesaje
    8 Feb 2008, 13:14
    1 0
    posibil, multumesc fetelor , sa auzim numai de bine

    Doamne ajuta !
  •  
    • 366 mesaje
    8 Feb 2008, 14:17
    16 3
    Ingrid draguta,eu merg la manastiri,biserici,am tinut si eu acatiste ,dar la o manastire ,intr-un schimb de impresii cu alte crestine imi spuneau ca la acatistul sf.Mina trebuie sa respecti cu strictete pasii pe care ii ai de urmat altfel poti pati ceva anume,si de aceea mi-a ramas in minte.
    Da-mi ID tau si-ti dau o rugaciune care dupa 9 saptamani ti se implineste.

    pupici si Doamne ajuta!
  •  
    • 361 mesaje
    8 Feb 2008, 15:54
    2 0
    pt jupaneasa
    Vreau sa tin si eu acatistul Sfantului Mina, sa gasesc niste hoti care mi-au spart casa de la tara si mi-au furat niste lucruri, pe care vreau sa le recuperez. Plus copacii taiati din padure. Desi sunt banuieli, ca de obicei, politia nu a fost in stare de nimic. Poti sa imi spui ca sa fac? Ca in politie nu mai am nici o nadejde.
  •  
    • 366 mesaje
    8 Feb 2008, 16:00
    0 1
    Lasa-mi te rog pe mp ID-ul tau.
  •  
    • 2249 mesaje
    8 Feb 2008, 16:01
    0 1
    Jupaneasa, trimite-mi te rog si mie rugaciunea de care pomeneai mai sus.
    dmona78@yahoo.com este adresa mea.

    Merci anticipat
  •  
    • 366 mesaje
    8 Feb 2008, 16:05
    4 1
    Cu tot dragul va servesc.In weekend am fost la manastirea Lainici;acolo se afla icona facatoare de minuni.Nu va pot descrie in cuvinte ce am simtit.

    Doamne ajuta!
  •  
    • 60 mesaje
    8 Feb 2008, 16:15
    6 1
    Buna, vreau si eu te rog din suflet rugaciunea daca se poate pe mail: d69c2005@yahoo.com. Chiar am nevoie de ea in momentele astea. Multumesc mult.
  •  
    • 41 mesaje
    8 Feb 2008, 16:21
    2 3
    vreau si eu rugaciunea te rog,jupineasa kiar am nevoie copilul meu mic e bolnav ,merci-dar nu stiu cum sa scriu mp ...
  •  
    • 1403 mesaje
    8 Feb 2008, 16:29
    6 3
    jupaneasa, multumesc, ti-am lasat MP cu IDul meu ... eu nu stiu exact in ce consta ritualul, stiu doar ca acatistul Sf. MIna se citeste in fiecare seara timp de 40 zile , am mai fost la Sfant cat am putut in fiecare saptamana, iar la sfarsit am dus daruri de multumire ... si in necaz sau cand am pierdut anumite lucruri, stiu ca tot Sfantul ne-a ajutat sa le gasim si sa fie bine
  •  
    • 366 mesaje
    8 Feb 2008, 17:29
    11 7
    Ingrid,acum ca ai primit-o Domnul sa-ti ajute.Kevinica in stanga monitorului ,cum stai, scrie sus mesaje private, intri acolo si.....
  •  
    • 41 mesaje
    8 Feb 2008, 22:07
    24 8
    am trimis si zice ca nu existi in baza de date,cum fac sau tu nu poti scrie aici rugaciunea sa o vada toata lumea?