despre implantul dentar

  •  
    • 2 mesaje
    9 Iul 2011, 19:18
    0 0

    daca chiar aveti nevoie ... aveti grija unde mergeti ! am avut nevoie de un singur implant si "stimabila" m-a nenorocit!

     

    a "pus" implantul in sinus! apoi am avut de operatie de sinuzita ... si multe multe complicatii!

     

    cumplit!

     

    eu pe aceasta doamna NU o recomand!

     

    se numeste CORINA TANDARA, are cabinet undeva pe Fainari, Nr. 7,in  Bucuresti! ...

     

    cu alte cuvinte imi recomandati un medic bun in Bucuresti?

  •  
    • 41 mesaje
    28 Sep 2011, 16:32
    0 0


    codrutica79 said:

    daca chiar aveti nevoie ... aveti grija unde mergeti ! am avut nevoie de un singur implant si "stimabila" m-a nenorocit!

     

    a "pus" implantul in sinus! apoi am avut de operatie de sinuzita ... si multe multe complicatii!

     

    cumplit!

     

    eu pe aceasta doamna NU o recomand!

     

    se numeste CORINA TANDARA, are cabinet undeva pe Fainari, Nr. 7,in  Bucuresti! ...

     

    cu alte cuvinte imi recomandati un medic bun in Bucuresti?

     

     

    incearca la Imperial Dent.  stiu ca se ocupa cu asa ceva. eu mi-am facut alta lucrare la ei, nu implant , insa am doi prieteni, sot si sotie, care si-au facut implanturi acolo si sunt f multumiti.

     

    clinica este undeva pe langa fostul why not. este o clinca premium, gasesti preturile pe site si in plus, daca ai intrebari, poti sa le scrii si-ti vor raspunde chiar daca nu esti pacienta lor

    bafta!

  •  
    • 41 mesaje
    28 Sep 2011, 16:33
    1 0

    codrutica79 uite si adresa http://imperialdent.ro/


    Acest mesaj a fost editat de către irina_v2011: 28 Sep 2011, 16:34
  •  
    • 20 mesaje
    8 Mai 2017, 09:02
    0 0
    O Doamne, cred ca a fost oribil. Va cred pentru ca si eu am patit ceva asemanator cu primul implant. Este ingrozitor de se intampla in unele cabinete, chiar nu se poate asa ceva. Din fericire exista si exceptii, unsa dintre ele este cabinetul Andra Smile sin capitala, eu de ceva timp merg acolo si am cunoscut oameni minunati, medici de exceptie care mi-au devenit prieteni si am incredere in ei. Tratamentele facute la ei sunt de calitate si sunt mirata ca mai exista asa ceva.
  •  
    • 199 mesaje
    14 Iun 2017, 13:26
    0 0
    Eu pot sa iti recomand medicii de la Andra Smile. O matusa de a mea a fost la ei si si-a pus implant si mi i-a recomandat si mie cand am avut probleme cu niste carii. Nu stiu exact cat a platit ea sau cat a durat dar acum nu mai are probleme si are implantul de 2 ani aproape. Fa-le o vizita si vezi cum ti se par.. Sunt din Bucuresti.
  •  
    • 127 mesaje
    12 Iul 2017, 10:19
    0 0

    Oameni buni, mai bine alegeti niste tratamente mai scumpe, dar de calitate, decat sa ramaneti fara dinti de tot. Pe mine m-a indrumat cineva catre Clinica  Dental One si au fost cu adevart profesionisti.  Mi-au explicat foarte clar care este procedura implantului si ce ar fi mai bine sa aleg ca sa reziste in timp si sa nu apara complicatii. Eu am ales sa-mi pun implanturi de calitatea la aceasta clinica si sunt foarte multumita de rezultate. Preturile nu sunt iesite din comun, mai ales ca uneori fac si reduceri, au promotii cam in fiecare luna la cate un serviciu, doar trebuie sa fiti pe faza.

  •  
    • 17 mesaje
    29 Sep 2017, 17:27
    0 0
    Am avut si eu o experienta ingrozitoare cu un cabinet stomatologic si de atunci am fost fooooarte atenta la cine am apelat. Din fericire i-am gasit pe cei de la cabinetul Andra Smile si chiar sunt foarte multumita. N-am avut aboslut nicio problema cu ei si mi-au rezolvat problemele stomatologice fara sa apara vreo complicatie dupa. Recomand!!!
  •  
    • 43 mesaje
    26 Iun 2018, 14:01
    0 0
    V-am urmat sfatul si am mers si eu la clinica AndraSmile. Intr-adevar, nu se compara cu nicio alta clinica din Bucuresti. Nu am intalnit pana la aceasta medici atat de buni si de prietenosi. Pe site-ul lor gasiti multe informatii utile, www.andrasmile.ro.
  •  
    • 37 mesaje
    8 Dec 2020, 01:34
    0 0
    Liviutza09 said:

    Oameni buni, mai bine alegeti niste tratamente mai scumpe, dar de calitate, decat sa ramaneti fara dinti de tot. Pe mine m-a indrumat cineva catre Clinica  Dental One si au fost cu adevart profesionisti.  Mi-au explicat foarte clar care este procedura implantului si ce ar fi mai bine sa aleg ca sa reziste in timp si sa nu apara complicatii. Eu am ales sa-mi pun implanturi de calitatea la aceasta clinica si sunt foarte multumita de rezultate. Preturile nu sunt iesite din comun, mai ales ca uneori fac si reduceri, au promotii cam in fiecare luna la cate un serviciu, doar trebuie sa fiti pe faza.

     Nu neaparat mai scump inseamn calitativ, dar da cateodate pretul acela inseamna profesionismul personalului cabinetului, ca la Denta Sym (aici chiar aveti detalii despre implantologie https://dentasym.ro/servicii/implantologie/) 

    https://dentasym.ro/