Dieta cu orez fiert

  •  
    • 3 mesaje
    16 Ian 2008, 14:29
    0 4
    HERBALIFE este chiar un stil de viata sanatos!cred ca ti-e frica de necunoscut..!normal,dar nu cred ca ar trebui sa te exprimi in niciun fel pana nu consumi produsele.Eu am avut fibrom uterin pe care l-am eliminat cu prod. herbalife.Carentele din organismul tau vor creste considerabil dupa aceasta cura cu orez.Dar,pana la urma e alegerea ta!
  •  
    • 67 mesaje
    16 Ian 2008, 23:30
    4 0
    aryana36,
    Produsele de acest gen (Herbalife..)nu sunt bune.Ele te fac sa devii dependent..se spune ca sunt produse naturale ..dar nu este chiar asa..mai bine iti prepari un shake de fructe(:...
    Am incercat zeci de produse la viata mea, de la renumite firme, da.."naturale"..fireste..dar..nu e o solutie..de ce e asa de greu sa pricepem ca..totul sta in puterea noastra..dai banii la herbalife, nu sti ce contin exact produsele lor..crede-ma.. mari "minuni" se petrec in productie..si..am baut shake de capsuni, banane, vanilie..fff gustoase..dar..
  •  
    • 3 mesaje
    17 Ian 2008, 13:33
    0 0
    afirmi ca nu sunt bune prod.herbalife,dar in acelas timp spui ca nici nu sti ce contin!!!!!!!!!!!!!FARA COMENTARII
  •  
    • 67 mesaje
    17 Ian 2008, 14:23
    2 0
    Am dreptul la opinie libera, deci sustin in continuare ca, nimic nu e 100%natural, deci sanatos, decat ceea ce prepari sub ochii tai si ceea ce nu pp transformari.
    Nu e necesar sa fii revoltata, chiar daca esti adepta convinsa a shake-urilor Herbalife.Accepta si parerea altora, chiar daca sustin contrariul..
  •  
    • 1 mesaje
    17 Ian 2008, 23:00
    0 1
    Chiar sunt curioasa cat slabesti.. eu as muri sa mananc numai orez.. adik asa cred , ca n-am incercat... am auzit ca orezul mancat asa te face sa elimi apa din organism...
  •  
    • 129 mesaje
    18 Ian 2008, 23:04
    3 1
    Fetelor,Oshawa NU ESTE un regim pentru slabit!Este un regim detoxifiant si NU se tine doar cu orez!Iar in aceste 10 zile(nici mai multe,nici mai putine) NU consumati altceva decat cerealele specificate(fara fructe,cafea,tigari,muraturi sau stiu eu ce!).

    http://www.sanatateata.com/diete-cure/oshawa.htm
    Scoateti spatiul de la "htm".

    Eu l-am tinut "ca la carte",este destul de dificil si necesita multa vointa.Eu sunt fumatoare si bautoare de cafea,deci..nu a fost simplu deloc!Insa,rezultatele merita(nu va ganditi la kg in minus,ca au fost vreo 2 doar)ci la starea si energia care o aveam,dupa!Aveti grija sa beti macar 2L/zi de apa,pentru a evita constiparea.
  •  
    • 105 mesaje
    19 Ian 2008, 10:29
    7 1
    herbalife, tie ti-au spalat creierul? ca altfel nu imi explic.

    aceste produse dau dependenta. adica, slabesti cu produsele lor, dar daca nu consumi in continuare pastile sau mai stiu eu ce, te ingrasi la loc. cunosc cazuri. ca sa nu mai spun ca sunt extrm de scumpe - cam 9 milioane pe luna. asa ca daca vreti sa traiti toata viata consumand pastile, cumparati cu incredere herbalife.
  •  
    • 105 mesaje
    19 Ian 2008, 10:48
    1 0
    apropo de regimul pe care il tin eu : nu depasesc 1300 de calorii/zi, pt ca probabil va veni o perioada in care nu voi mai putea sa slabesc si sa am de unde sa scad. nu mananc fainoase decat in cantitati foarte mici, fara dulciuri. in schimb mananc iaurturi degresate, piept de pui la gratar sau la capac, peste (pastrav) la cuptor cu multe legume si fructe mai putine ca au zaharuri. beau apa si vreau sa fac si sport. deocamdata fac pilates, dar nu prea imi place. imi trebuie ceva mai dimanic, sa transpir.
  •  
    • 6 mesaje
    19 Ian 2008, 11:11
    0 1
    Asociaza regimul si cu miscare (aerobic sau fitness) si masaj sau ultrasono pentru a nu ti se lasa pielea, deoarece la regimul asta se slabeste brusc si nu e prea frumos pt piele.
  •  
    • 6 mesaje
    19 Ian 2008, 16:46
    0 2
    Am incercat sieu dieta,insa in a 8-a zi,cand am vazut orezul,am avut o senzatie de greata,efectiv nu puteam sa-l mai suport,plus ca aveam senzatii de ameteala,deci am facut analize si nivelul calciului si a vitaminelor a fost f scazut,deci daca vrei neaparat sa ti acest regim,asigura-te ca iei vitamine si calciu tablete,e obligatoriu.Cu regret spun,ca de atunci n-am mai mancat orez si au trecut mai bine de 2 ani si si acum numai gandul la orez imi produce greata.Probabil am fost unul din cazurile nefericite,nu stiu,dar consider ca nu e o dieta sanatoasa si nicidecum multumitoare,pt ca,cu cat slabesti mai repede,fortezi organismul si atunci are tendinta de a acumula inapoi dupa terminarea dietei,asa ca daca aveti dubii legat de ceea ce am zis,incercati-o,insa nu fara vitamine si calciu,plus,foarte important de stiut,cand apelezi la astfel de diete,puneti-va in orez si fibra(e in varianta praf),va ajutala digestie si de asemenea,conferma fermitatepielii dupa pierderea in greutate,nelasand pielea sa fie moale.
  •  
    • 105 mesaje
    22 Ian 2008, 20:08
    0 0
    cum mai stati cu dieta cu orez? cat ati slabit?
  •  
    • 9 mesaje
    24 Ian 2008, 21:44
    5 0
    Am fost distribuitor herbalife in urma cu 6 ani cand inca erau destul de necunoscuti si trebuie sa recunosc ca stilul lor de lucru e putin deplasat si ca la meetingurile alea se cam spala creiere si de aceea am si renuntat mai ales ca daca opresti cura cu produsele lor te ingrasi la loc. O viata sanatoasa nu inseamna sa consumi produse herbalife, ci sa bei regulat apa 2-2,5/zi, sa consumi legume si fructe, sa faci sport saptamanal si plimbari prin parc sau pe munte daca aveti ocazia sa fie aer curat si sa consumi temperat alcool, zahar, sare, grasimi si cafea si lista poate continua. Eu nu mai beau nici un fel de suc sau apa minerala, numai apa plata si suc de grepfruit facut de mine in casa si ma simt foarte bine, fac si miscarem am o greutate constanta, mai merg si la masaj si impachetare si ma simt minunat, in plus nu am racit iarna asta deloc. Mult succes!
  •  
    • 2 mesaje
    24 Ian 2008, 23:06
    0 0
    cum se slabeste ku orez fiert?de kte ori trebuie sa mananci?eu am 1.70 inaltime si 65 kg si as vrea sa slabesc macar 5 kg.ast raspuns
  •  
    • 67 mesaje
    25 Ian 2008, 14:38
    4 0
    Bravo, adriane...asa DA!!!
  •  
    • 105 mesaje
    26 Ian 2008, 11:02
    3 0
    asa ziceam si eu. bravo adriane! nici eu nu sunt de acord cu herbalife si alte pastile, prafuri, etc. am mai spus-o.
  •  
    • 105 mesaje
    26 Ian 2008, 11:05
    0 1
    samira, au trecut cele 10 zile. cum e? spune-ne si noua rezultatul. probabil ca nu e cum ai sperat. dar macar sa nu mai faca si altele greseala ta.
  •  
    • 315 mesaje
    25 Aug 2008, 14:39
    0 2
    A mai tinut cineva dieta cu orez? Sunt rezultate?
  •  
    • 471 mesaje
    25 Aug 2008, 14:52
    2 1
    Stiati ca nu e voie sa faci excese cu produsele fainoase? Oare de ce toti nutritionistii spun ca trebuie consumate in cantitati moderate sau chiar mici....?
    Eu va sfatuiesc sa va apucati se facut miscare..
  •  
    • 1 mesaje
    5 Mar 2016, 12:20
    1 0
    Am avut 112,4 si am ținut dieta cu orez si murături ,am slăbit 8kg...partenerul meu de antrenament la sala de la 89 la 84.....fara constipație....dar uneori cu amețeli care in ultimile zile erau mai dese....succes
  •  
    • 170 mesaje
    23 Nov 2017, 14:12
    1 0
    Eu acum tin o dieta cu sfecla rosie, cine e curioasa vedeti aici cum se consuma: http://www.sfaturisanatate.com/dieta-cu-sfecla-rosie