Dieta cu orez fiert

  •  
    • 26 mesaje
    11 Ian 2008, 17:52
    5 13
    De maine ma apuc sa tin dieta cu orez, timp de 10 zile. Mine ma cintaresc.
    Cine se alatura mie? Ne-om incuraja reciproc!
  •  
    • 24 mesaje
    11 Ian 2008, 18:38
    4 2
    te rog trimitemi si mie in ce consta aceasta dieta sunt noua in acest grup succes
  •  
    • 26 mesaje
    11 Ian 2008, 21:58
    2 0
    Se mai numeste regimul Oshava. Timp de 10 zile se poate minca orez, griu, hrisca sau mei. Eu am ales orezul fiindca imi place mai mult.
    Orezul se fierbe in apa si nu i se adauga sare (nici zahar). In timpul regimului se pot minca si putine fructe. Eu am ales varianta mai drastica, sa maninc doar orez.
    Regimul nicidecum nu se tine mai mult de 10 zile. Succes!
  •  
    • 26 mesaje
    11 Ian 2008, 21:59
    4 3
    .
  •  
    • 21 mesaje
    12 Ian 2008, 17:38
    1 4
    si ce rezultate are? cat se slabeste in 10 zile si cat orez se mananca pe zi?
  •  
    • 21 mesaje
    12 Ian 2008, 17:38
    0 0
    si ce rezultate are?
  •  
    • 26 mesaje
    12 Ian 2008, 21:06
    3 0
    Se spune ca in jur de 8 kg, dar depinde de organismul fiecaruia. Mie 8 kg mi se pare cam mult, parca nu-mi vine a crede, eu m-as multumi sa dau jos macar 4 kg. Nu stiu, voi vedea.
    Azi m-am cintarit, am 56 kg, peste 10 zile ma cintaresc iar.
    Maninc orezul de 3 ori pe zi. Azi a fost prima mea zi de regim. Nu am avut pofte, n-am indurat foame. Deocamdata totul e OK!
  •  
    • 375 mesaje
    13 Ian 2008, 13:23
    0 4
    o constipatie de toata frumuseatea, asta o sa aveti. aveti grija, nu mai faceti diete pe nevazute...
  •  
    • 67 mesaje
    13 Ian 2008, 16:36
    2 4
    Off..mare greseala cu dietele astea..trebuie timp si cunoastere ptr rezultate SANATOASE!!Aaveti acces la informatie, dar..va incredeti in prostii de acest gen..pacat!!
  •  
    • 26 mesaje
    13 Ian 2008, 19:45
    7 2
    Eu nu m-am constipat (spun sincer).
    Constiencizez faptul ca regimul dat nu e cea mai buna alternativa. Dar nu ma mai suport, vreau sa slabesc rapid. Stiu ca nu e chiar sanatos, dar oricum e mai bine asa decit sa tin dieta cu supa de varza, Atkins sau post negru.
    Pina la urma e vorba de 10 zile, de DOAR 10 ZILE.
  •  
    • 156 mesaje
    14 Ian 2008, 20:00
    3 2
    cu aceasta dieta (mai stiintific tinuta, nu doar orez..treptat se introduc si alte alimente) am vazut persoane slabind 10 kg in ~ doua saptamani si punand la loc >14 dar intr-un an...in momentul in care au revenit la mancat normal. Cu orez (carbohidrati) nu faci decat sa reduci din masa musculara...si o sa ai mai multa grasime in corp decat inainte (procentual vorbind)...deci dai jos masa musculara care este mai grea dar care te ajuta pe termen lung sa arzi grasimile.
  •  
    • 105 mesaje
    14 Ian 2008, 21:51
    2 2
    nomeimporta are dreptate. acum dai jos mai mult din masa musculara, iar mai tarziu vei pune GRASIME.
    mai bine cat timp te-ai gandit si ai cautat dieta, tineai una mai sanatoasa. tu nu tii la sanatatea ta?
    de ce esti adepta dietelor drastice gen supa de varza, post negru, etc?
    eu am de dat jos vreo 29 de kg. dar sunt decisa sa le dau jos lent- 1 kg/saptamana. mi-am propus ca pana in vara sa le dau. pana atunci ........ambitie. si nici dupa ce termin ni am de gand sa ma indop.
    stii, am tinut si eu diete din astea drastice si nu ma gandeam decat la momentul cand termin dieta ca sa mananc normal + ceva bun. toate fara rezultate pe termen lung.
    mai gandeste-te!
  •  
    • 25 mesaje
    15 Ian 2008, 08:23
    4 2
    corinutza77 si eu gandesc la fel,incet si sigur,am de dat jos vreo 10 kg.te rog mult daca ai vreo reteta sa-mi spui si mie;ideal este sa slabim 1kg./saptamina ca sa nu punem la loc imediat ce terminam cura.
    in ceeace priveste dieta cu orez cred ca trebuie consumat in paralel multe multe lichide ,altfel sufera rinichii.
  •  
    • 26 mesaje
    15 Ian 2008, 09:49
    4 0
    OK.M-ati convins, pe linga orez, voi minca si ceva fructe.Dar, oricum, nu ma lepad de dieta. Au mai ramas doar 7 zile.
    Evident, daca dupa ce termini dieta te imbuibi cu de toate, te ingrasi.Eu, dupa ce finisez acest regim, voi avea grija ce si cit voi minca.
  •  
    • 3 mesaje
    15 Ian 2008, 17:25
    2 9
    de shake-ul de la compania HERBALIFE ce zici?l-ai folosit?este foarte sanatos!inclus intr-un program de slabire cu alte produse herbalife poti slabi sanatos,1 kg pe saptamana,si numai pui kg in plus dupa ce termini programul!!!!nu merita sa te chinui cu orezul...eu l-am folosit si sunt foarte multumita de acest program cu produse Herbalife!
  •  
    • 2581 mesaje
    15 Ian 2008, 23:02
    5 2
    Si eu sunt foarte multumita deocamdata. Am tinut in perioada sarbatorilor,am imediat o luna si am dat jos 4 kg. Dar mai am un drum lung in fata.Sper sa mearga.Si chiar am de gand sa fac sa mearga. Intr-adevar am avut nenumarate momente cand am incercat sa ma conving pe mine insumi ca este o prostie.Dar am trecut pana acum peste asta si rezultatele sunt multumitoare zic eu.Mai ales ca nu sunt deloc ambitioasa si innebunesc dupa dulciuri. Daca va intereseaza o sa va tin la curent cu rezultatele mele. Mentionez ca nu sunt din bucuresti si nu sunt distribuitor. Nu am nici un interes de a convinge pe cineva ,de ceva. Inca am probleme cu a ma convinge pe mine.
  •  
    • 67 mesaje
    15 Ian 2008, 23:49
    4 2
    Fara shake HERBALIFE..prostii..fetelor, sa nu picati in plasa..nu e still de viata sanatos!!!!
  •  
    • 2581 mesaje
    16 Ian 2008, 08:40
    2 3
    Scorpyo,as vrea sa stiu de ce spui asta. Eu cunosc cateva persoane care au slabit super ok cu shake-urile respective. Si la mine alte diete nu au dat rezultate deloc.Asta vad ca da si ma simt mult mai bine. Spune-mi care sunt argumentele tale. Chiar ma intereseaza daca sunt reale sau doar ai tu un fix.
  •  
    • 26 mesaje
    16 Ian 2008, 10:52
    2 1
    Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar mi-e teama sa folosesc chestii gen herbalife, am careva dubii.
    Intradevar, ma chinui cu orezul.De exemplu, ieri seara, in loc sa maninc orez, am mincat peste cu muraturi.Ca pedeapsa, am facut trei ore de sport. Promit ca asa ceva nu se va mai intimpla.
  •  
    • 93 mesaje
    16 Ian 2008, 12:26
    1 1
    3 (trei ) ore ?