Atzi incercat dieta Atkins vreodata?

  •  
    • 6 mesaje
    10 Ian 2008, 19:28
    1 2
    buna!
    Putetzi sa-mi spunetzi shi mie va rog ce parere avetzi despre dieta Atkins?
  •  
    • 37 mesaje
    11 Ian 2008, 02:38
    0 1
    Am tinut`o 2 sapt in care am slabit 5 kg...acum o tin iar de pe 3...nu stiu cat am slabit ptr ca nu mai am cantar l`am stricat data trecuta
  •  
    • 6 mesaje
    11 Ian 2008, 14:07
    0 0
    parca mi-ai mai dat sperantza.multzumesc pt. rsp.Eu tzin dieta de 4 zile...shi nu se cunoaste nimic..shi ma temeam ca nu o sa dea rezultate...dar acum ca mi-ai zis ca tu ai slabit 5 kg...m-ai incurajat:*:*.shi ai mancat 20 g de carbohidratzi pe zi in sapt alea in care ai slabit?pup shi ms mult><
  •  
    • 37 mesaje
    11 Ian 2008, 21:23
    0 0
    nu am numarat carbohidratii ca nu stiu..am incercat sa nu mananc mult..nu incat sa fac foamea..si pana la ora 7..bineinteles decat alimentele permise!
    Daca esti mai slabuta slabesti mai greu...Stai linistita ca trebuie sa apara rez in 2 sapt
  •  
    • 6 mesaje
    12 Ian 2008, 14:13
    0 0
    potzi te rog sa-mi dai id-ul tau de mess...ca sa vb p mess ca vreau sa te intreb mai multe...pliiiz
  •  
    • 37 mesaje
    13 Ian 2008, 00:47
    0 1
    ti am tr mail privat....ok astept sa dai add....o tinem impreuna :*
  •  
    • 6 mesaje
    13 Ian 2008, 21:18
    1 0
    nu am primit e-mail-ul tau..dar itzi dau eu id-ul sa-mi dai tu add:fetitza_2009.puup:*:*
  •  
    • 344 mesaje
    17 Ian 2008, 09:32
    2 1
    eu am tinut atkins. am slabit in 2 luni 15 kg. este spectaculos.
    DAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    am fost in prag de blocaj renal, am facut dischinezie biliara, si gastrita.
    am fost zombi cam 3-4 luni.
    ah!! asa ca idee: m-am ingrasat 20 kg.
    acum manac putin si mancaruri cu calorii putine, cat mai naturale(nu porcarii de genul batoane de slabit, sau shake de nu stiu care, decat sa mananci asa mai bine mananci doar un pumn de musli de la farmacie si e mai bine pt corp).oricum nu mai pot tine diete drastice din cauza stomacului si a fierii.
    si slabesc incet dar sigur, cam 2-3 kg pe luna
  •  
    • 6 mesaje
    18 Ian 2008, 15:08
    1 2
    god..ai pus pe tine 20 de kg dupa ce ai renuntzat??!!vai doamne...shi te-ai mai shi imbolnavit pe deasupra...valeiii.oare sa renuntz shi eu?nu o tzin de mult timp dar mi-am propus sa o tzin macar 2 sapt. ca sa pot slabi 5 kg.ce zici?.:*:*
  •  
    • 344 mesaje
    25 Ian 2008, 10:59
    2 1
    eu nu recomand nimanui aceasta dieta. ba din contra, spun tuturor carora tin aceasta dieta sa renunte.
    eu sunt patita.
    acum sunt multumita ca ma simt bine si ca totusi reusesc sa slabesc, cu efort nu prea mare, dar nu imi supun organismul la tot felul de chinuri.
    nu e de glumit cu dietele.
    poate ca vorbesc ca o baba , ca sanatatea e mai de pret, dar pana nu o patesti...
    si ganditi-va cca 3 kg slabite pe luna, in 6 luni inseamna 18 kg.
  •  
    • 27 mesaje
    25 Ian 2008, 12:10
    3 2
    renuntati la diete...nu e sanatos. va propun ce fac eu de 2 luni si ma simt grozav, plus vad si rezulate, am scapat de o parte din celulita, de vergeturi...se cheama PILATES
  •  
    • 3 mesaje
    25 Ian 2008, 14:38
    2 4
    Nu am incercat dieta Atkins vreodata.
    Vreau sa incerc.
  •  
    • 3 mesaje
    25 Ian 2008, 14:41
    0 1
    Vreau sa incerc dieta Atkins, dar nu stiu in ce consta?
    Va rog, sa-mi spuneti. Multumesc.
  •  
    • 183 mesaje
    25 Ian 2008, 17:58
    2 0
    aglaia tu ai citit ce spune yoyo?

    dieta atkins e bazata pe proteine(carne ,oua etc) si cat mai putini carbohidrati(legume,fructe).Asta mananci in fiecare zi:carne si oua si 20 g de carbo(parca).
  •  
    • 19 mesaje
    29 Ian 2008, 18:53
    12 1
    Eu am tinut Dieta Atkins anul trecut si am slabit destul de mult.Am avut in jur de 75-76 de kg,nu mai stiu exact,dar ajunsesem dupa vreo 5-7 luni la 47 de kg!!!!!!!!!!!!!!!!
    Am renuntat la ea,in continuare nu mai aveam pofta de mancare,dar m-am ingrasat un pic (mai ales in perioada sarbatorilor)Am tinut-o de multe ori pana acum (sunt o veterana a dietelor).
    Acum momentan sunt din nou la dieta(trebuie sa mai dau jos vreo 6 kg).E dieta mea de suflet ,caci imi place mult carnea.
    Verisoara mea era destul de grasa,nascuse gemeni,se ingrasase mult,plus ca mai avea un copil foarte mic.Ajunsese la 100 kg,sau mai mult.
    Dupa ce a vazut ca am slabit,mi-a cerut dieta.
    Acum ,dupa cateva luni are vreo 70.
    Daca doreste cineva alte info,sunt la ordinele voastre.
    Va pot spune exact ce am mancat,ce am baut ( nu e chiar atat de drastica-si se slabeste enorm)
  •  
    • 6 mesaje
    29 Ian 2008, 20:06
    4 1
    buna!sunt ana si am 10kg in plus .te rog spune-mi si mie ce trebuie sa mananc si cum sa tin dieta.nu am tinut pana acum nici o dieta .sa ai o seara buna!
  •  
    • 19 mesaje
    29 Ian 2008, 20:32
    4 3
    I Alimente permise (cantitati nelimitate)

    -Carne( toate tipurile de carne inclusiv peste ,preparata oricum)
    -pateu
    -Mezeluri (toate mezelurile)
    -Branzeturi (branza topita,cas,tofu,branza dulce,telemea chiar si cascaval)
    -Oua (preparate oricum_
    -maxim o salata verde/zilnic
    -unt,ulei,margarina,untura
    -otet
    -condimente (sare,piper)
    -Minim 2l apa/zi
    -se pot bea si ceaiuri de slabit
    -cafea (numai cu indulcitori)
    -sucuri light ( eu sunt obsedata de sucuri .am baut in timpul dietei aproape zilnic,si am slabit fara nicio problema)

    -cum am mai spus cantitatile sunt nelimitate,si trebuie sa mancati alimentele de sus minim 2 saptamani (faza se numeste Inductie)



    II Alimente permise ( cantitate limitata)-trebuie sa numarati carbohidratii (glucidele)

    -dupa 2 saptamani:

    -legume verzi (pe langa salata verde,adaugati varza,brocoli,castraveti,
    ceapa verde,ardei gras verde,spanac etc)
    -ciuperci
    -legume conservate
    -dovlecei
    -masline negre
    -smantana
    -frisca
    -maioneza
    -seminte
    -alune


    III Alimente interzise:

    -zahar
    -paste fainoase
    -alcool
    -majoritatea legumelor(ce exceptia celor de sus)
    -toate fructele
    -lapte si iaurt

    Se poate face si sport in timpul dietei ( si veti slabi mai repede)
    -Se recomanda suplimente nutritive
    -Nu e bine sa te abati de la dieta (daca gresesti,trebuie sa o iei de la inceput)



    In primele doua saptamani,initial se recomanda max 20g carb/zi.Dca doriti sa slabiti mai repede,va recomand max 10g carb/zi.
    Si va mai recomand sa rezistati cat mai mult in perioada Inductiei(sa depasiti 2 sapt)




    Daca aveti intrebari,va stau la dispozitie
  •  
    • 88 mesaje
    30 Ian 2008, 11:36
    0 0
    la pateu stiu ca sunt restrictii pt ca are zahar..si s-ar putea sa nu iti dai seama si sa depasesti cele 20 grame carbo pe zi..am tinut si eu atkins si intr-adevar a avut rezultate foarte bune. d emaine ma apuc iar de ea
  •  
    • 129 mesaje
    30 Ian 2008, 16:46
    1 2
    Dragele mele ,daca vreti sa aflati foarte multe lucruri despre Atkins inclusiv retete inedite si experiente personale cautati si cititi topicul cu numele "regimul Atkins".Este adevarat ca a cam decedat ptr ca nu mai scrie nimeni de ceva timp,insa daca aveti rabdare sa cititi de la inceput cu siguranta veti gasi informatii foarte utile.Dieta are cu adevarat efect,insa daca va apucati,nu uitati sa luati zilnic vitamine si multiminerale ,sa beti min 2l apa /zi si sa aveti la indemana un ceai laxativ.Succes!
  •  
    • 88 mesaje
    31 Ian 2008, 08:06
    2 0
    fetelor mai tine cineva atkins? eu m-am apucat de azi si acum savurez ceaiul verde cu lamaie si 1 zaharina