masca de fata

•  
    • 683 mesaje
    10 Mar 2004, 14:05
    0 0
    Folositi masti de fata preparate in casa? Cam ce combinatii faceti voi?
  •  
    • 683 mesaje
    11 Mar 2004, 10:29
    0 0
    Nu stiam de existenta unei pensule speciale. Cred ca la magazinele de cosmeticale ai putea intreba. Eu am incercat o masca pt piele uscata din lut alb si ulei de masline, are super efecte. Lutul alb e f. f. bun pt ten gras! in combinatie cu lamaie sau castavete.
  •  
    • 242 mesaje
    11 Mar 2004, 10:35
    0 0
    De unde cumparati tarite de griu?
  •  
    • 401 mesaje
    11 Mar 2004, 11:13
    0 0
    Terate se gasesc la taranii din piata care vand malai, faina, porumb... sunt destul de ieftine 10.000-15.000 kg. Sunt foarte bune pentru gomajul fetei ca sper deosebire de malai sunt mai putin agresive pentru cei cu tenul mai sensibil.
    Succes!
  •  
    • 401 mesaje
    11 Mar 2004, 11:14
    0 0
    rectificam

terate= tarite
    sper=spre

Scuze!
  •  
    • 242 mesaje
    11 Mar 2004, 12:28
    0 0
    Multumesc de informatie, nu-ti face probleme, intelesesem si inainte de rectificari ce ai vrut sa zici. Deh, viteza...
    Eu nu am vazut pina acum la tarani, dar e adevarat ca eu nu am pe linga mine cine stie ce piata, si numai tarani nu se pot numi aia...
    Sa fiti frumoase..
  •  
    • 45 mesaje
    11 Mar 2004, 14:54
    0 0
    Salut tuturor! Din cate am auzit eu se foloseste tarata din bors! Am incercat si eu o masca din iaurt cu malai. In ultima vreme eu am renuntat la orice crema de fata si folosesc doar ulei de masline! Sa vedem cat mai rezist!
  •  
    • 94 mesaje
    11 Mar 2004, 15:19
    0 0
    buna, fetelor!!!
    parerea mea, cea mai buna masca pt ten gras ramane tot cea pe baza de argila!!! combinata cu suc de lamaie sau castravete, e super!!! dupa ce o inlatur, tenul este mult mai curat, mai luminat, mai proaspat!!! deasemenea, si masca cu miere si lamaie este super!!!! mai puteti adauga si o fiola de vit A sa E, sau o lingurita de ulei de masline!!!
    sa fiti frumoase!!!
  •  
    • 224 mesaje
    11 Mar 2004, 23:15
    0 0
    eu am ten uscat.imi fac gomaj din tarite +galbenus.masca din galbenus,miere,ulei masline,vit e uleioasa.mastile cele mai bune se gasesc in bucatarie.expunere la abur de musetel si galbenele.tenul gras,doar musetel.va pup.
  •  
    • 342 mesaje
    12 Mar 2004, 13:08
    0 0
    Mihaela, in prima faza a terapiei cu argila intotdeauna are loc o inrautatire aparenta a situatiei (iti apar mai multe cosuri decat aveai inainte). Asta nu inseamna decat ca argila isi face efectul pentru ca actioneaza in profunzime si scoate la suprafata tot ce mai aveai nasol pe sub piele. Dupa o saptamana-doua fata iti ramane curata si frumoasa.

Poti sa continui linistita sa-ti aplici masti cu argila pentru ca nu au ce sa-ti faca rau, doar bine.