micro-dermabraziune sau peeling chimic

  •  
    • 169 mesaje
    11 Ian 2008, 15:25
    0 0
    daca doresti informatii despre produse Mary Kay, id-ul meu pe mess - mmacez
  •  
    • 291 mesaje
    11 Ian 2008, 16:32
    0 0
    pai, nu re apar, daca nu mai ai acneea din cauza caruia sa apara. practic iti ia pielea jos, un strat, cand iti face cu laseru. nu mai apar, nu au cum, numa daca tenu tau e de asa natura sa reapara. si nu cred ca agurele, numa pori dilatati.
  •  
    • 503 mesaje
    12 Ian 2008, 01:31
    0 0
    Nici eu nu inteleg cum vine asta, sa iti reapara gaurelele asa din neant! Iti reapar, daca iti reapare si acneea. Sa fim seriosi!! Nu exista efect fara cauza!

    Cat costa un peeling chimic la Leventer?
    Adryana, stii tu dintr-o sursa ca ar fi 500 euro?
    Am intrat pe site-ul pe care l-ai dat..oare ProFractional are ceva in comun cu Fraxelul? Au si un nume asemanator , baza este tot laserul..

    Mmcez, inteleg ca vrei sa obtii un profit cu produsele Mary Kay, dar totusi..
  •  
    • 291 mesaje
    12 Ian 2008, 12:52
    0 0
    la peelingul chimic te referi chimic te referi ca am zis ca costa cam 500 de euro? da pia dif "vedete"au declarat ca si-au facut si cam astea erau preturile date. nu stiu sigur. eu ma fo aici in tm sa ma interesez si era cam 3 mil acum 2 ani, aici la clinica unde mi-am facut eu cu laser. nu cred ca e vb de acelasi aparat. asta din tm e f nou, abia a aparut p piata la sf anului trecut si cand l-a adus era unic in romania. mai mult nu stiu.
  •  
    • 503 mesaje
    12 Ian 2008, 16:06
    0 0
    Pai asa se lauda si Leventer cu Fraxelul, ca este un aparat nou, unic in tara.
    Oricum, cred ca cel mai bine o sa ma lamuresc facand o vizita direct la cabinet! Momentan sunt cam ocupata, dar sper sa imi fac timp si sa vin cu vesti bune..
  •  
    • 815 mesaje
    12 Ian 2008, 20:36
    0 0
    Lissa te rog mult k si eu sunt interesata de laser si peeling chimic la Leventer, dak ajungi la ea inaintea mea zi-mi si mie ce aflireturi, efecte, recuperare, tratament dupa interventie, dak trebuie repetat, efectele sunt permanente etc. Multumesc
  •  
    • 131 mesaje
    14 Ian 2008, 10:39
    0 0
    Adryana, eu m-am hotarat sa vin prin martie-aprilie la timisoara pentru a-mi face acest peeling cu laserul.Crezi ca ma pot programa direct la interventie? Ca eu o sa stau in timisoara 2 zile .Deci sa ma vada doctorul si sa-mi si faca interventia pel oc. Spune-mi te rog daca dupa interventie a trebuit sa mai treci pe la cabinet pentru a vedea medicii interventia. Io nu prea o sa pot , pentru ca plec a doua zi. Aaaaaaa, inca o intrebare , imediat dupa interventie si a doua zi pot sa dau ochii cu lumea? Eu o sa trebuiasca sa ma intorc la Bucuresti cu masina si mai facem si noi popasuri. Sau tre sa-mi pun o cagula pe fata?
  •  
    • 131 mesaje
    14 Ian 2008, 11:43
    0 0
    Adryana,spune-mi te rog daca dupa aceasta interventie este nevoie de consultatii post-operatorii?
    Multumesc
  •  
    • 291 mesaje
    14 Ian 2008, 13:28
    0 0
    da, deci trebe sa mergi sa vada ce si cum la cateva ziel dupa, dar vb cu ea si vezi ce si cum..... acu in ianuarie pleaca in america, prin 23 sau asa ceva, si se intoarce intr-o luna cam asa. poti iesi afara, dar o sa se sperie lumea un pic,.. te dai si tu cu 3 kg de fond de ten si merge trebuie sa vb cu ea intai sa vezi cand te poate programa, ca are mult de lucru si sa nu vi aiurea. aici ai adresa, dai un telefon..... si vb http://www.medicalinfo.ro/dr.patrascu/index.php
  •  
    • 291 mesaje
    14 Ian 2008, 17:14
    0 0
    sa imi spui si mie daca ai vb si ce ai rezolvat.... bafta
  •  
    • 131 mesaje
    14 Ian 2008, 18:22
    0 0
    Medicul de numeste Grosu Lucia? Bineinteles ca te anunt dupa ce vorbesc. Dar este f devreme sa ma programez de pe acum. O sa vorbesc cu dansa ,,in mare''. Oricum eu prin aprilie -mai vreau sa fac aceasta interventie. Atunci o sa am o perioada mai libera la servici si pot sa-mi iau liber o sapt. Deci tu esti super multumita de rezultate? adica se vede bine diferenta, fata de cum aveai tenul inainte? Multumesc mult pentru informatii
  •  
    • 503 mesaje
    15 Ian 2008, 00:48
    0 0
    Cornelia, bineinteles ca o sa iti spun. Dar sa vad cand voi avea timp sa ma duc..mi-as dori mult sa fac interventia in vacanta dupa sesiune, dar depinde si de timpul ei,de costuri, de mai multi factori.
    Daca ajungi tu inaintea mea, sa ma tii la curent!! Tu cand ai fi interesata sa iti faci?
  •  
    • 131 mesaje
    15 Ian 2008, 10:12
    0 0
    Am vorbit ieri cu d-na Lucia Grosu si pe la sfarsitul lui martie vin la Timisoara sa-mi fac peelingul cu laserul. Am inteles ca se intoarce in tarala sfarsitul lui februarie cu un aparat imbunatatit de peeling. Abia astyept
  •  
    • 153 mesaje
    15 Ian 2008, 11:49
    0 0
    nu e prea primavara in martie? eu stiu ca nu e recomandat sa-l faci cand apare soarele, deoarece pielea se poate pata f rau.
  •  
    • 291 mesaje
    15 Ian 2008, 12:34
    0 0
    da ,pai nu o sa ai voie sa stai la soare, ca se pateaza fata. nu stiu cat timp, asta cu dansa vb. si nu o sa ai nevoie de 1 sapt libera. 2 zile ajung, iti faci joi si luni esti gata. eu asa am facut si a fost ok. tu stii mai bine oricum ce si cum vrei sa faci. da sunt f multummita, se vad rezultate, pielea e in primul rand mult mai clara, mai intinsa, sanatoasa, si nu se mai vad gaurile de la cosuri ce aveam,,, evident ca mai exista in mica masura, erau destul de adanci si nu se putea lua dintr-o sedinta.
    multa bafta
  •  
    • 1510 mesaje
    15 Ian 2008, 16:02
    1 0
    vyorica nu mai aveam acnee severa cand am facut peelingul ci una usoara-medie dar s-a redus mult dupa peeling. ideea este ca peelingul indeparteaza multe straturi de piele care astupa porii si incetinesc regenerarea/ vindecarea.
    iar gaurelele nu reapar din neant dar dupa peeling (acum vb despre peelingurile superficiale/mediii pt ca la cele profunde se idneparteaa mult mai multe strturi de piele si se ajunge pana la baza semnelor, indepartandu-le complet) o mare parte din efectul bun se datoreaza si intinderii pielii. mai depinde apoi si de tipul de ten, daca e gras si porii incep iar sa produca sebum mult, se vor dilata din nou.. daca e vb de o piele uscata/ normala efectele sunt mai bune.
    la mine per total pot sa spun ca efectul peelingului a fost de 25-30% imbunatatire
  •  
    • 131 mesaje
    15 Ian 2008, 18:08
    0 0
    D-na doctor mi-a spus ca a facut si vara acest peeling cu conditia sa nu iasa persoana respectiva fara crema de protectie solara cu spf50+. Deciio zic ca in martie e o.k. oricum plec cu crema dupa mine
  •  
    • 1510 mesaje
    15 Ian 2008, 18:27
    1 0
    vroiam sa mai spun ca peelingul se face 1 data pe an, nu mai des.. si cum nu sunt singura persoana care n-a ramas cu mari rezultate in ceea ce priveste gaurelele dupa peelingul chimic eu zic sa il incerci pe cel cu laser, poate e mai bun. eu sigur il pun pe lista mea de must-do
  •  
    • 131 mesaje
    15 Ian 2008, 18:58
    0 0
    Eu am facut acum 2 ani la Leventer un fel de implant cu un fel de silicon (acid nu mai stiu cum). Deci mi-a injectat in fiecare ,,gaurica'' acea sustanta in scopul de a umple gaurile. Si le-a umplut , dar tot nu se vedea prea frumos pt ca fiecare cicatrice are pielea deteriorata si chiar daca s-au umflar gaurele se vedea clar unde au fost. Am stiut de la inceput ca dupa 8 luni siliconul acela dispare.Acum 1,5 ani am dat 300 euro pe aceast interventie, deci destul de mult.
  •  
    • 291 mesaje
    15 Ian 2008, 19:04
    0 0
    da, pai la asta cu laser, am inteles ca se poate face la 3 luni, depinde cat de grava e situatia.....daca iti faci in martie ai oricum timp, pana la sf lu mai cand tentatia de a merge la strand e mare.