micro-dermabraziune sau peeling chimic

  •  
    • 1510 mesaje
    9 Ian 2008, 06:20
    0 0
    wow adryana ce spui tu e grozav . eu am facut peeling chimic tot pt gaurele dar efectele au durat doar vreo 6 luni..sa ne tii la curent cu aspectul pielii, iti doresc numai bine
  •  
    • 153 mesaje
    9 Ian 2008, 11:19
    0 0
    vreti sa spuneti ca gaurele pot reaparea singure? chira daca ne-a venit mintea la cap si nu mai punem mana pe fata? interesant ce ziceti...dar care ar fi explicatia?
  •  
    • 291 mesaje
    9 Ian 2008, 12:19
    0 0
    nu cred, nu is gaurele, or fi pori dilatati daca ai tenu foarte gras. teoretic nu au cum sa apara gaurele asa din senin....numa daca mai ai acnee si nu o tratezi cum trebuie. mie mi-a zis doctoritza ca nu are cum sa dureze numai o perioada... adiac tre sa iti ingrijseti fata ca sa nu ai probleme dupa.
  •  
    • 153 mesaje
    9 Ian 2008, 12:37
    0 0
    pai de asta ma gandeam, ca mi se pare ciudat sa ti apara asa din senin.si oare la un ten care nu e gras, nu mai apar acei pori dilatati?
  •  
    • 131 mesaje
    9 Ian 2008, 14:27
    1 0
    Stiti cumva la clinica in Bucuresti se face peelingul cu laserul? Leventer,Proestetica?
    Adryana,sopune-mi te rog dupa cat timp de la peeling se poate iesi din casa.Ma intereseaza pentru ca trebuie sa-mi iau concediu si vreau sa stiu dupa cat timp pot sa reapar la birou , fara sa sperii pe cineva
    Multumesc
  •  
    • 339 mesaje
    9 Ian 2008, 16:43
    0 0
    Si eu sunt f interesata de subiect... poate apare vreo eva din Bucuresti sa ne spuna unde ce si cum e pe aici

    Conteaza si medicul care face peelingul? sau nu are ce sa greseasca?
  •  
    • 291 mesaje
    9 Ian 2008, 16:50
    0 0
    nu prea are cum sa greseasca, e computerizat totul,se selecteaza adancimea, in functie de probleme in rest doar se da peste.
    eu ma iesit in a 4-a zi, mai avem un pic de coji pe margine, dar nu se vedeau, am lasat parul desfacut, si am dat cu fond de ten.
  •  
    • 1510 mesaje
    9 Ian 2008, 16:59
    0 0
    eu am facut peelingul chimic (mediu) la Leventer... si de la inceput mi-a spus ca efectele dureaza maxim 1 an apoi trebuie sa fac din nou. Si nu am mai avut acnee dupa, in urma peelingului pielea a fost ff intinsa si de-asta se observau mai putin... doar la peelingul cu fenoli se sterg de tot si permanent dar acolo exista riscuri mult mai mari.
    Dar poate laserul lucreaza altfel
  •  
    • 503 mesaje
    9 Ian 2008, 21:34
    0 0
    Hm ce aiurea..eu imi pusesem sperantele in peelingul chimic. Ce riscuri pot sa fie? Mentionez ca nu mai am/nu mai imi apar cosuri, dar am ramas cu niste semne. Nu mai auzisem de peelingul cu laser, doar de aparatul Fraxel de la Dermastyle. Dar asta costa foarte mult. Mai mult de 10 mil nu pot sa dau eu ca inca studenta. Ce sa fac atunci?!
  •  
    • 291 mesaje
    9 Ian 2008, 21:38
    0 0
    eu zic sa mai astepti un pic, si sa iti strangi banii...dar tu stii mai bine ce vrei sa faci. eu asa am inteles ca peelingul chimic nu poate fi facut foarte uniform pentru ca se face cu o substanta, care nu poate fi controlata cat de adanc sa se absoarba.pe cand cu laseru se face computerizat si fara substante. mai e o chestie, depinde de pielea ta, poate avea reactii adverse la substanta cu care se face peelingul chimic.
  •  
    • 503 mesaje
    9 Ian 2008, 21:47
    0 0
    Adriana, si la peelingul cu laser este necesara doar o singura sedinta sau mai multe? Tie ti-a fost de ajuns?
    Unde se poate face in Bucuresti?
    Greu la mine cu stransul banilor la cat de cheltuitoare sunt. Dar daca merita, o sa fac un efort.

    Citisem ca nu stiu ce vedete si-au facut peeling chimic si se vede diferenta chiar si la TV. Banuiesc ca acum difera foarte mult de pielea ta..
  •  
    • 153 mesaje
    10 Ian 2008, 08:47
    0 0
    interesant ce spuneti, dar totusi? se duc urmele de la cosuri sau doar se estompeaza?
  •  
    • 131 mesaje
    10 Ian 2008, 17:15
    0 0
    Miriam, spune-mi te rog ce fel de urme ai avut (pete,gaurele)? Cat a costat peelingul chimic? Dupa cate zile ai putut sa iesi din casa? Multumesc
  •  
    • 291 mesaje
    10 Ian 2008, 17:44
    0 0
    nu stiu in bucuresti unde se face, si daca se face, din cate am inteles ,, aparatul asta e unic in romania, si daca r fi si in bucuresti, atunci ar fi mai scump sigur. vedetele ce si-au factut peeling chimic, sigur a costat in jur de 500 euro cel putin. gaurelele s-a dus aproape 90%, e mult mai misto pielea, eviendt ca dintr-o singura sedinta, daca sunt adanci nu au cum sa se duca asa dintr-una, laserul nu poate sa patrunda f adanc pentru ca nu e recomnadat. uitati-va si voi p site....acesta e stie-ul aparatului. arata si poze..... www.sciton.com
  •  
    • 169 mesaje
    10 Ian 2008, 20:49
    0 0
    incearca microdermabraziv (peeling) de la Mary Kay, economisesti bani si rezultatele sunt super!
  •  
    • 291 mesaje
    10 Ian 2008, 22:45
    0 0
    si unde gasesti produse mary kay?
  •  
    • 1510 mesaje
    11 Ian 2008, 01:49
    0 0
    nici un produs de folosit acasa nu poate avea rezultatele unui peeling chimic/ cu laser pt ca doar un medic stie sa execute aceste proceduri fara a risca sanatatea pacientului.
    eu am avut pete, gaurele, ceva cosuri, mici riduri la frunte, singurele care au 'revenit' ca sa zic asa sunt gaurelele... dupa peeling se mai vedeau doar ffff putin, cam 25% din ce fusese apoi dupa vreo 6 luni au inceput sa devina iar din ce in ce mai vizibile, fara a mai avea acnee.
  •  
    • 131 mesaje
    11 Ian 2008, 10:20
    0 0
    Miriam,dupa peelingul chimic facut la Leventer , pe langa faptul ca s-au mai estompat petele si gaurele, sa inteleg ca ai scapat de acnee complet???? Era severa, iti apareau des cosulete?Spune-mi te rog daca dupa acele 6 luni a revenit si acneea sau doar gaurele? cat a costat peelingul la leventer. Multumesc
  •  
    • 131 mesaje
    11 Ian 2008, 13:19
    0 0
    Miriam, inteleg ca gaurele apar dupa 6 luni. Ests o.k sa facem peelingul 0 data la 6 luni? exista riscuri?

    Adryana, spune-mi te rog daca efectele peelingului cu laserul sunt defintive sau dupa cateva luni reapar gaurele. stiu ca tu esti la inceput dar ma gandesc ca poate ti-au spus cei de la clinica.
  •  
    • 131 mesaje
    11 Ian 2008, 13:20
    0 0
    Miriam, inteleg ca gaurele apar dupa 6 luni. Ests o.k sa facem peelingul 0 data la 6 luni? exista riscuri?

    Adryana, spune-mi te rog daca efectele peelingului cu laserul sunt defintive sau dupa cateva luni reapar gaurele. stiu ca tu esti la inceput dar ma gandesc ca poate ti-au spus cei de la clinica.