micro-dermabraziune sau peeling chimic

  •  
    • 153 mesaje
    4 Ian 2008, 16:35
    0 0
    am o intrebare... e vreo eva care sa incerce una din aceste metode pentru imbunatatirea aspectului tenului?
  •  
    • 1620 mesaje
    5 Ian 2008, 14:42
    0 0
    Tocmai incerc eu kitul de la Roc. De microdermabraziune. Doar ca abia am 2 ssaptamani. Pielea e mai luminoasa, nu zic nu, astept si minunile...
    Mai vorbim peste inca vreo 2 saptamani- 1 luna, cei de la Roc spun ca in 3 luni se vad rezultate notabile.
  •  
    • 771 mesaje
    5 Ian 2008, 16:01
    0 0
    In ce consta acest kit? Ce contine, de cate ori se aplica procedeul si cat a costat?

    Multumesc!
  •  
    • 291 mesaje
    5 Ian 2008, 18:16
    0 0
    eu am facut peeling cu laser., se vad clar rezultate, e mult mai fina , mai clara pielea.
  •  
    • 1620 mesaje
    6 Ian 2008, 12:02
    0 0
    Kitul contine un aparat de masaj cu baterii, 2 buretei care se monteaza pe aparat (din care unul de rezerva) si o crema abraziva. Costa 215 ron. In farmacia din Auchan kitul are si un set de dischete, ma rog, ceva de demachiat in plus, tot de la Roc.
    Am inteles de la cosmeticiana mea ca aceasta operatiune se face mai degraba iarna decat vara, vara existand riscul sa ti se pateze fata de la soare. Oricum , recomandarea lui Roc este ca dupa dermabraziune (pe care o faci de 2-3 ori pe saptamana) sa te dai cu o crema cu protectie UV.
  •  
    • 153 mesaje
    6 Ian 2008, 14:13
    0 0
    ms de raspuns,tine ma la curent cu rezultatele.bafta
  •  
    • 153 mesaje
    6 Ian 2008, 14:16
    1 0
    in ce consta peelingul cu laserul, unde se
    face si cat a costat.ms
  •  
    • 503 mesaje
    6 Ian 2008, 15:10
    0 0
    Si eu am avut kitul de microdermabraziune de la Roc, dar nu pot spune ca e miraculos. Am dat pana in 2 mil din Helpnet.
    Eu as vrea sa imi fac un peeling chimic, daca mai sunt fete care au facut..mersi anticipat.
  •  
    • 291 mesaje
    7 Ian 2008, 12:19
    0 0
    peelingul cu laser e asemanator cu cel chimic. costa mai mult, in jur de 20 mil(lei vechi) dar spre deosebire de cel chimic, cel cu laser se face computerizat si uniformitatea este aproape 100%. se face anestezie cu crema. este ok/
    eu sunt foarte multumita/
    v-as recomanda sa nu faceti peeling chimic, e mai riscant.
  •  
    • 153 mesaje
    7 Ian 2008, 13:48
    0 0
    unde se poate face peelingul cu laser? e riscant, are containdicatii? cum se face , in mai multe sedinte? tu pentru ce probleme ai apelat la el si cat de mult se merita sa l faci? ms mult
  •  
    • 131 mesaje
    7 Ian 2008, 13:50
    0 0
    Buna,

    Spune-mi te rog unde ti-ai facut peelingul cu laserul? La ce clinica? Multumesc
  •  
    • 131 mesaje
    7 Ian 2008, 13:51
    0 0
    Buna,

    Spune-mi te rog unde ti-ai facut peelingul cu laserul? La ce clinica? Multumesc
  •  
    • 131 mesaje
    7 Ian 2008, 13:52
    0 0
    Buna,

    Spune-mi te rog unde ti-ai facut peelingul cu laserul? La ce clinica? Multumesc
  •  
    • 291 mesaje
    7 Ian 2008, 23:29
    0 1
    in timisoara, la clinica jmp, se poate face si in mai multe sedinte, depinde de ce problema ai. eu m-am dus pentru urme de acnee, si s-au dus in mare parte. oricum fata e mult mai fina, mai clara si nu mai e asa grasa.
  •  
    • 1510 mesaje
    8 Ian 2008, 04:17
    0 0
    adryana, ne povestesti putin cu s-a pregatit pielea inainte de peelign, cum a fost dupa, ce crema ai folosit? (daca a fost nevoie sa folosesti ceva special) ce semne aveai tu? pete sau din cele gen 'gaurele' ?
  •  
    • 153 mesaje
    8 Ian 2008, 11:51
    0 0
    da, ne ar prinde bine cateva indicatii.ms
  •  
    • 291 mesaje
    8 Ian 2008, 15:08
    1 0
    inainte de tratament singurul lucru p acre nu trebuia sa il fac este sa merg la solar., in rest alta pregatire nu trebuia.
    a durut un pic, adica ardea, nu tare ca doar eram amortita de la crema. dupa tratament acre a durat vreo 10 min max, m-a dat cu o crema cu lidocaina care amortea un pic, la inceput a usturat apoi deloc. eram super rosie la fata. seara m-am spalat p fata , dupa vreo 6 ore, si m-am dat cu bepanthen. noaptea nu aveam voie sa dorm pe parti, doar p spate. a doua zi totul a fost ok , nu ma durea nimik ,nu ma ustura, se cicatriza deja, ma dadeam cu crema, ma spalam p fata cu apa caldutza. deja a treia zi a inceput sa imi pice coaja, trebuia sa ma spal o data p ora cam, si sa ma dau cu crema. a 4 zi am iesit din casa, mai aveam un pic de coaja p margine, dar nu se vedea de par, si m-am dat cu fond de ten. deja era voie din a 3 zi sa ma dau cu machiaj. a fost ok.
    daca mai aveti intrebari.....va raspund cu mare drag
  •  
    • 291 mesaje
    8 Ian 2008, 15:09
    1 0
    inainte de tratament singurul lucru p acre nu trebuia sa il fac este sa merg la solar., in rest alta pregatire nu trebuia.
    a durut un pic, adica ardea, nu tare ca doar eram amortita de la crema. dupa tratament acre a durat vreo 10 min max, m-a dat cu o crema cu lidocaina care amortea un pic, la inceput a usturat apoi deloc. eram super rosie la fata. seara m-am spalat p fata , dupa vreo 6 ore, si m-am dat cu bepanthen. noaptea nu aveam voie sa dorm pe parti, doar p spate. a doua zi totul a fost ok , nu ma durea nimik ,nu ma ustura, se cicatriza deja, ma dadeam cu crema, ma spalam p fata cu apa caldutza. deja a treia zi a inceput sa imi pice coaja, trebuia sa ma spal o data p ora cam, si sa ma dau cu crema. a 4 zi am iesit din casa, mai aveam un pic de coaja p margine, dar nu se vedea de par, si m-am dat cu fond de ten. deja era voie din a 3 zi sa ma dau cu machiaj. a fost ok.
    daca mai aveti intrebari.....va raspund cu mare drag
  •  
    • 153 mesaje
    8 Ian 2008, 15:20
    0 0
    multumim.dar pt ce ai facut tratamentul cu laser? pt pete sau pt gaurele si cicatrici de la acnee? s-au dus? ms
  •  
    • 291 mesaje
    8 Ian 2008, 18:27
    0 0
    am uitat sa scriu , scuze.
    pete nu prea mai aveam, putine, pentru gaurele am facut, s-au dus aproape de tot, adica erau destul de adanci si nu aveau cums a dispara prin minune. plus ca pielea inca se mai regenereaza, poate intr-o luna nu mai am deloc, ca abia 3 sapt au trecut de atunci.