Crema pentru par Viva Natura

•  
    • 73 mesaje
    26 Dec 2007, 20:37
    0 0
    Am inceput sa folosesc crema pentru par Viva Natura, cu petrol (impotriva caderii parului). Nu sunt sigura ca o aplic cum trebuie, scrie pe ea ca trebuie aplicata si pe pielea capului si pe firul de par...
    Eu insa am parul lung pana la jumatatea spatelui...trebuie oare aplicata pe toata lungimea firului de par? Adica asa de mult, ca o vopsea de par, sa acopar parul complet cu ea oare? Nu imi dau seama cat de mult trebuie sa aplic o data, daca ar fi sa acopar tot parul cu ea probabil as folosi cel putin jumatate de tub o data.
    Mi-ar fi de mare folos niste sfaturi de la evele care au folosit-o....si poate ne scrieti si daca a fost cat de cat eficienta, eu am auzit numai de bine despre ea, pana acum.
    Multumesc si Sarbatori Fericite tuturor evelor! (si adamilor )
  •  
    • 411 mesaje
    26 Dec 2007, 21:46
    0 0
    e supeeer eficienta. si eu am parul lung si ma dau cu ea pe scalp. apoi pieptan parul cu capul in jos, si imi pun masca mea din ulei de masline, ulei de ricin, miere, galbenush ce mai gasesc. nu e nicio pb daca nu aplici crema dla viva natura si pe lungimea parului.

in principal. la niv scalpului actioneaza ea. si eu o folosesc de ceva timp. e ft buna, creste parul mai repede si imi da un super luciu

pupici
  •  
    • 750 mesaje
    27 Dec 2007, 08:40
    0 0
    Da, si eu faceam la fel; imi aplicam masca pe scalp (faceam carari si o aplicam ca pe o vopsea) apoi, pe lungimea parului imi aplicam fie ulei de masline caldut fie masca, imi prindeam parul, acopeream cu o folie si stateam asa cat mai mult (e mentionat ca se sta 10-45min, dar daca nu ai probleme cu pielea capului, daca nu se irita sau nu apar mancarimi, poti sta cu ea mai mult).

Si mie mi-a placut f mult masca de la Viva Natura, este f buna
  •  
    • 73 mesaje
    27 Dec 2007, 14:07
    0 0
    Multumesc mult pentru explicatii!
    Mai am o intrebare...masca pentru par (cu ulei de masline sau ce mai folositi voi) o aplicati in acelasi timp cu crema Viva Natura? Dupa ce aplicati Viva Natura pe scalp, tot atunci aplicati si masca facuta in casa?
    Si eu sunt multumita de cum imi face parul, desi eu nu am folosit inca o masca in acelasi timp,mi-a facut parul moale si lucios, usor de pieptanat, cu aspect sanatos. De cazut imi cade inca , dar nu am folosit-o decat de 2 ori abia....Iau si capsule Beauty Hair in acelasi timp...sper sa am rezultate!!
  •  
    • 750 mesaje
    27 Dec 2007, 15:36
    0 0
    Eu imi aplicam masca de la Viva Natura pe scalp si apoi imi aplicam pe lungimea parului si uleiul de masline/masca (deci la aceeasi "sedinta" ca sa scap de o grija ).

Mai faceam uneori si altfel: puneam intr-un castronel putina masca de la Viva Natura, un galbenus de ou, ulei de masline si uneori si fiole de vitamine (folositi B-urile, la vit A aveti grija pt ca in caz de supradozaj poate determina caderea parului) si faceam un fel de maioneza pe care o aplicam pe par. Dar mai bine e sa aplicati Viva Natura direct pe scalp si doar pe restul parului ulei/masca/balsam, ca sa fie mai concentrata acolo unde este nevoie, la nivelul scalpului.
  •  
    • 73 mesaje
    27 Dec 2007, 16:50
    0 0
    OK, acu' am priceput ....mersi mult de sfaturi, data viitoare imi prepar si o masca "de casa" .
  •  
    • 503 mesaje
    28 Dec 2007, 03:02
    0 0
    Si eu am si tot asa folosesc.