Argila Mircea Bocan

•  
    • 14 mesaje
    15 Dec 2007, 21:44
    0 0
    Buna evelor,
    Eu sunt mai noua pe aici si m-am gandit ca poate ma puteti ajuta cu sfaturi. Tocmai am citit de argila Mircea Bocan in formula AS si este descrisa ca fiind deosebit de binefacatoare in multe afectiuni. Ma gandeam sa o incerc pentru o infectie urinara cu care ma tot lupt de cativa ani si tot revine dar si pentru detoxifierea organismului. Ati incercat careva cura cu aceasta argila si daca da ati avut rezultate bune? Ce ma sfatuiti sa fac? Si daca cumva stiti si modalitatea de comanda v-as ruga sa mi-o comunicati. In formula AS figureaza un numar de telefon si o adresa dar nu stiu daca mai sunt valabile. Revista era de prin 2003. Va multumesc, Ana
  •  
    • 1166 mesaje
    16 Dec 2007, 00:59
    0 0
    draga mea...e foarte buna argila Bocan, dar sa stii ca nu trebuie sa o mai comanzi...se gaseste la plafar. sunt 3 tipuri de cutii...difera doar gramajul. eu am infectie urinara de 2 ani...am facut nenumarate tratamente cu antibiotice si la noi si in italia. nici vorba sa scap. am stat 2 ani cu febra continua de la 37,5 pana la 39. varia pe parcursul zilei. de 2 sapt. am scapat... am urmat un tratament cu argila si propolis. o sa continui tratamentul cam 2 luni ca mai am o problema mai grava...dar idea e ca de e.coli am scapat am facut si urocultura acum 2 zile..deci e garantat
  •  
    • 14 mesaje
    16 Dec 2007, 18:22
    0 0
    Multumesc heba. Eu, de fapt, nici nu sunt sigura ce pot sa am acum. Am fost operata de apendicita in 30 oct. si imediat dupa aceea m-am simtit foarte bine. Doar ca la vreo saptamana dupa operatie am inceput sa am niste dureri ciudate prin burta ca niste arsuri. Durerea a devenit tot mai puternica si la urgenta, unde am fost nevoita sa merg, mi-au zis ca am infectie urinara. Mi-au dat tratament cu antibiotice, m-am simtit mai bine cat am luat medicamentele dar dupa aceea durerea a revenit. Si asa ma "distrez" cu ea ca nu mai vrea sa ma lase in pace. Ma doare mai tot timpul, mai accentuat cand ma asez sau ma ridic, dupa ce stau mai mult pe scaun. Am facut din nou analiza de urina dar nu mi-a iesit ca as avea infectie urinara. Habar nu am de unde vine durerea aceasta sau ce o cauzeaza. Citind de tratamentul cu argila mi-am zis sa incerc ca oricum e mai bun decat medicamentele. O sa caut in plafar, multumesc de informatie.
  •  
    • 138 mesaje
    16 Dec 2007, 20:15
    0 0
    Mama mea la fel a avut infectie urinara,cistita,probleme cu colesterolul,a luat argila d-lui Bocan,cred ca 2 tratamente la rind,dar de atunci nu a mai avut probleme de loc,dar pina la a face acest tratament,a umblat la doctori si a luat medicamente fara nici un rezultat,deci cred ca ti-ai facut o idee cit e de buna. Succes