Gel anticelulitic...

  •  
    • 567 mesaje
    11 Dec 2007, 09:18
    3 3
    Stie cineva un gel anitcelulitic bun?Sa nu fie avon,oriflame...Am inteles de la cineva ca ar fi unu bun la plafar cu capac mov (parca) dar nu stiu cum se numeste.
    Astept pareri!
  •  
    • 4178 mesaje
    11 Dec 2007, 10:43
    1 3
    Si eu sunt interesata!!!
    Ne ajuta cineva?
  •  
    • 13 mesaje
    11 Dec 2007, 11:33
    3 0
    buna

    eu va recomand gelul de la elmiplant cellulight,e ff bun, la mine a avut efect chiar daca nu l-am folosit zilnic

    PS nu il utilizati dupa epilare
  •  
    • 13910 mesaje
    11 Dec 2007, 11:42
    1 1
    si eu fol. elmiplant, dat nu gel, crema este mult mai buna (pe cea cu efect termo o folosesc) si uleiul tot de la ei.
  •  
    • 1431 mesaje
    11 Dec 2007, 11:42
    7 1
    il folosesc si eu pe cel de la emilplant
    nu stiu ce sa va zic , il folosesc de 2 sapt , imi palce ca are efectul ala de incalzire
    la cata celulita am eu imi tb camioane
  •  
    • 4178 mesaje
    11 Dec 2007, 11:45
    2 0
    Se pare ca elmiplant chiar e bun odata ce atatea fete sunt multumite de el.
    Dau acum o cautare pe google sa vad exact cum se numeste gelul, crema...si azi ma duc sa-mi cumpar.

    Va multumesc fetelor!
  •  
    • 331 mesaje
    11 Dec 2007, 12:15
    1 0
    Fetelor, eu am mai auzit si din alte parti ca cellulight de la elmiplant e super, cred ca si eu tot pe acesta mi-l voi cumpara.
  •  
    • 1628 mesaje
    11 Dec 2007, 12:38
    2 0
    de la Hofigal si de la Refan sunt singurele la care am observat cat de cat un efect
  •  
    • 1125 mesaje
    11 Dec 2007, 12:46
    0 1
    mi-am luat si eu gelul minune cellulight. am zis ca mooor, si nu exagerez. nu l-am dat dupa epilare, cum zicea o fata pe aici , desi nu cred ca poate fi mai rau. l-am aruncat si mi-am luat crema crezand ca nu-i asa de rau. insa e la fel. si o donez cui vrea
    sa ma explic: ma dau dupa baie, imediat sunt ok, insa in vreo 3-5 min simt cum se incalzeste pielea, se inroseste si umfla ca si cum as fi data cu urzici, ma arde ingrozitor, mi se accelereaza pulsul, mi se taie respiratia. si asa o tine cam 20 min. si mainile, desi le spal imediat ma ard de parca as fi spalat cu soda caustica
    asa ca am ramas doar la ulei cu care imi face o tanti masaj si gelul de dush, care-s mai omenesti.
    si m-am intors la supliform, macar ala nu ma face sa ma urc pe pereti.

    raissuca, cred ca ceea ce cauti tu este Gel Anticelulitic cu extracte din 7 plante de la SC exhelios SRL, am mai citit pe aici despre el, dar nu l-am gasit la plafar.
  •  
    • 939 mesaje
    11 Dec 2007, 13:14
    0 2
    cellulight de la elmiplant are piper in componenta, nu am avut, dar si-a luat mai demult o colega si m-am uitat la ingrediente.
    piperul determina efectele astea, dar nu cred ca are vreun efect real asupra celulitei, cred ca mai mult irita pielea si doar da senzatia ca "lucreaza". de altfel si scrie pe ambalaj ca nu e bine sa il foloseasca persoane cu circulatie periferica fragila.
  •  
    • 411 mesaje
    11 Dec 2007, 13:46
    1 1
    si eu recomand cellulight si supliform
  •  
    • 13 mesaje
    11 Dec 2007, 13:53
    2 1
    buna
    si eu dupa ce l-am folosit am avut cam acelasi reactii la gel(nu atat de grave k deiutza24,nu mi s-au inrosit mainele dar repet,a avut efect. Mie imi place si pentru k intra ff repede in piele si nu imi lasa pielea unsuroasa(la gel ma refer)
    ciao!o zi buna tuturor
  •  
    • 309 mesaje
    11 Dec 2007, 14:21
    1 2
    Aveti grija sa nu fiti alergice la vreunul din ingredientele cremelor/gelurilor. Folositi mai intai pe o portiune mica si vedeti cum reactionati. Persoanele cu fragilitate capilara trebuie sa se fereasca de toate cremele termoactive, nu numai de cea de la Elmiplant.
  •  
    • 331 mesaje
    11 Dec 2007, 16:56
    1 1
    Deiutza ai fost tare! Nu cumva ai tu pielea mai sensibila sau esti f alba? Eu am patit ceva de genul, ba chiar mai rau cu finalgon(un unguent pt dureri), am crezut ca mor...
    Acum m-ai pus pe ganduri, nu stiu daca sa-mi mai iau cellulight...
  •  
    • 102 mesaje
    11 Dec 2007, 17:15
    1 0
    I-am promis mamei ca merg la sala...dar ...lenea asta...Deci am hotarat sa trisez....ca doar va trebui sa arat bine...L'oreal Anti cellulite...de zi si noapte...Doar 8 zile ..imi simt hainele largute,pielea fina...se imbiba perfect in piele , nu raman cu senzatia lipicioasa, nu doare, nu se umfla piela...Da si tin regimut micut..fara dulciuri fara carne...mmm...Si e bine.,..Imi place...imi place mult....mult succes...Pupici
  •  
    • 567 mesaje
    11 Dec 2007, 18:29
    1 0
    Multumesc mult pt raspunsuri fetelor.Am sa ma duc sa-mi caut gelul asta despre care vorbiti,sper sa nu i-au foc
  •  
    • 1125 mesaje
    11 Dec 2007, 18:54
    1 0
    oooo, bunicule, Finalgonul (asta pentru cine-si mai aminteste reclama)
    si cu ala am patit la fel. aveam o durere ingrozitoare de spate si cineva mi-a adus finalgon. numai ca n-am citit pe prospect ca se pune o cantitate cat un bob de mazare si am dat asa cum eram obisnuita cu diclonfenacul. vreau sa zic ca ore intregi m-a ars pielea. chiar uitasem
    io-s destul de alba, asta e adevarat, dar are vreo legatura?
  •  
    • 567 mesaje
    11 Dec 2007, 21:10
    1 0
    Am inteles ca gelul asta de la elmiplant miroase tare uratce faceti? Va spalati la dupa o ora doua dupa ce intra in piele?Acum chiar ca sunt dubii dac sa-mi iau nu mai ales ca vad pe-aici ca irita pielea.
    Ma intereseaza dupa cat timp se vad efectele,eu nu am multa celulita problema etse ca nu vreau sa am deloc.
  •  
    • 567 mesaje
    11 Dec 2007, 21:12
    2 0
    Scuzati-mi greselile,va rog!
  •  
    • 494 mesaje
    11 Dec 2007, 22:18
    2 1
    si eu folosesc gama cellulight si mi se pare ok. am scrubul pt baie si crema pt masaj. singura pb ca nu imi pot face masaj asa cum tb pt ca obosesc repede. efectul cremei este ok. credeti-ma ca se poate mult mai rau. de la cellulight mi se inroseste putin pielea si simt furnicaturi. senzatia nu e f intensa. am fost insa asta vara la un salon unde am facut niste impachetari si dupa procedura imi dadea aia cu o crema despre care chiar pot spune ca ma ardea. simteam ca imi ia pielea foc. senzatia era mult mai intensa decat la cellulight. depinde de fiecare.

    si crema de la hofigal e ok.