crema contur ochi?

  •  
    Tey
    • 454 mesaje
    12 Dec 2007, 17:38
    0 0
    PTR NOELIA. Draga mea,crema de la Oriflame imi place:hidrateaza bine si parca albeste putin zona (in sensul bun) insa dc ai probl cu pungile de sub ochi sa stii ca nu le dezumfla . La mine marea probl sunt pungile. Le mostenesc de la mama si ea de la mama ei. Tot ce as fc tre sa folosesc o crema cu cafeina...si nu stiu care...
    STITI VREO CREMA BUNA CARE SA DEZUMFLE PUNGILE DE SUB OCHISORI?
  •  
    Tey
    • 454 mesaje
    12 Dec 2007, 17:42
    0 0
    Revin: in ziua de astazi trebuie sa folosim ceea ce este adecvat tenului nostru.Am prietene care desi au 23-25 de ani au niste riduri la ochi de parca au cu zece ani mai mult decat varsta lor reala. Ce sa fc?Sa se dea cu gel de ochi?NU .Antirid clar. Cremele din comert contin putin retinol din ce stiu eu asa ca trebuie sa ne adaptam necesitatilor. Mie gelul ala de la Gerovital mi-a fost precum apa:nici un efect ,la fel si crema Blossom de la Gerovital Bucuresti (parca?!).
  •  
    • 736 mesaje
    13 Dec 2007, 12:51
    0 0
    Tey, pliculetele de ceai sunt recomandate pt pungile de sub ochi. Ceaiul contine si cafeina.
    Pt ridurile prietenelor tale, Gerovital H3 are o crema de ochi cu acid hialuronic. Mie mi-a placut.
  •  
    • 1144 mesaje
    13 Dec 2007, 13:08
    0 0
    Dar eu am auzit mai demult de la un dermatolog ca, daca suntem mai tinere, nu e bine sa folosim creme pt ten matur. Pielea se va obisnui cu tratamentele astea mai dure, iar cand vom avea chiar varsta corespunzatoare cremelor pt ten matur, pe care le folosim acum, nicio crema nu ne va mai ajuta in combaterea ridurilor.
    Ideal ar fi sa folosim chiar cremele destinate fiecarei varste in parte, dar e cam dificil acum (si eu am riduri la ochi din cauza ca folosesc destul de mult anticearcan)
  •  
    Tey
    • 454 mesaje
    13 Dec 2007, 16:00
    0 0
    Medeutz iti multumesc mult de tot.Superbuna idee mi-ai dat:ieftina,practica.Inca o data mersi.
    Eu am parere haioasa de anticearcan,in alta ordine de idei. Cred ca amplifica vizibilitatea ridurilor existente.
    Singurul anticearcan care imi place este Chanel -Prolumiere Correcteur.Este de vis.Nu mi l-as permite dar l-am primit de ziua mea de la o buna prietena. Credeam ca este doar renumele de Chanel.M-am convins ca m-am inselat.De Mos o sa imi iau de la ei crema contur ochi ptr pungi...imi strang bani .Ma plangeam ca in Craiova nu avem cosmetice de lux.Din Decembrie avem in centru comercial de aici din oras.
    Va pup Evelor! Sa fim frumoase!
  •  
    • 331 mesaje
    13 Dec 2007, 21:16
    0 0
    Eu nu am pungi si nici cearcane nu prea am, eu folosesc crema preventiv. Mi-am comandat-o pe cea cu panselute de la oriflame, sper sa-mi placa.
    Mie mi-a placut si blossom de la elmiplant dar gelul acela de la gerovital plant chiar e pistol cu apa.
    Cat despre chanel, nu va incredeti, nu toate produsele sunt bune, eu am primit mai demult o oja si 2 creioane(unul de ochi si unul de buze). Toate au fost varza, oja sarea in ziua in care ma dadeam, creioanele se intindeau...cand am fost intr-un beauty am vazut oja si m-am uitat de curiozitate sa vad cat costa: 80ron, am crezut ca innebunesc(si asta acum 3 ani).
  •  
    • 4411 mesaje
    13 Dec 2007, 23:28
    0 0
    Asa si trebuie folosite cremele antirid..inainte sa apara ridurile.Eu in curand implinesc 25 de ani si deja am inceput sa folosesc creme antirid.Este de domeniul fantasticului sa ne imaginam ca aceste creme antirid vor ameliora situatia DUPA aparitia ridurilor.Vorbim de creme de maxim 2-3 milioane (de la Elmiplant la Chanel si altele),mi-e greu sa cred ca ne-ar scapa de riduri .eu zic mai bine sa previn si sa aman aparitia lor decat sa tratez,ca la bisturiu n-as apela niciodata.
  •  
    • 1144 mesaje
    13 Dec 2007, 23:39
    0 0
    Stiu ca anticearcanul accentueaza ridurile, dar parca prefer totusi sa mi se vada ridurile decat sa umblu cu cearcanele astea urate Asa as atrage si mai mult atentia asupra lor. Eu am 22 de ani si folosesc creme pt prevenirea ridurilor, e drept, sunt creme mai usoare, dar tot pt ridurile astea care incep sa se formeze deja. Probabil ca de pe la 25-26 de ani o sa trec la cele mai serioase, pt ridurile de expresie etc
  •  
    • 21 mesaje
    22 Mar 2017, 23:16
    1 0
    Eu folosesc creme de ochi de mult timp. Stiu ca zona ochilor este foarte sensibila si cateodata e prima zona care incepe sa se rideze.. Am inceput sa folosesc la recomandarea unui prietene care lucreaza in farmacie crema naturale de ochi de la DermaE si de atunci pot sa zic ca am devenit fan. Imi place mult textura si senzatia de hidratare, mai ales ca eu am si un ten uscat. Recomand cu caldura. Va pup
  •  
    • 127 mesaje
    8 Sep 2017, 10:52
    0 0
    Mereu am avut probleme cu zona ochilor si am cheltuit sume mari de bani pe tot felul de produse (creme, geluri, tratamente...), dar nu m-au multumit niciodata pe deplin. De aproape o luna de zile am inceput sa folosesc crema pentru zona din jurul ochilor Retinolo BV Plus de la BottegaVerde.ro cu pro-retinol, colagen si acid hialuronic si sunt foarte incantata de rezultate. Se aplica usor si intra repede in piele. Sunt foarte multumita de aceasta crema.
  •  
    • 18 mesaje
    22 Sep 2017, 22:32
    0 0
    Am testat, folosesc si pot confirma ca aceste creme naturale de la DermaE sunt eficiente. Le recomand cu mare incredere,
  •  
    • 6 mesaje
    5 Oct 2017, 16:48
    0 0
    A incercat cineva gama noua Slow Age de la vichy? am vazut ca ii tot fac reclama si am gasit pe net mai ieftin conturul de ochi la 80lei la farmacia la pret mic dar nu stiu daca are efect sau nu
  •  
    • 8 mesaje
    7 Nov 2017, 15:27
    0 0
    Eu am inceput sa folosesc crema de ochi de la 20 de ani pentru ca am observat ca mama avea probleme cu pielea din jurul ochilor si am preferat sa previn decat sa tratez. Folosesc de un an o crema pentru zona din jurul ochilor cu argireline si extract de afine de la Bottega Verde si sunt multumita de ea. Mi se pare ca pielea e mai intinsa de cand o folosesc si momentan nu am avut nicio problema cu ea. Daca o sa comanzi de mai mult de 99 de lei de pe site, nu o sa platesti transportul, iar ei au foarte des reduceri.
  •  
    • 170 mesaje
    9 Nov 2017, 10:27
    0 0
    Incearca crema asta de la Pevonia, este foarte buna: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale/crema-pentru-conturul-ochilor-lumafirm-eye-contour-lift-glow-pevonia-2304.html
  •  
    • 19 mesaje
    24 Nov 2017, 12:48
    0 0
    Salut! La 21 de ani este indicat sa folosesti o crema antirid. Tenul tau este deja matur, pana la 30 de ani nu o sa se mai dezvolte, ci o sa se defineasca in functie de expresiile fetei tale pe care le exprimi. Eu am 20 de ani si folosesc  unul dintre cosmeceuticele Teoxane, se numeste R [II] EYES, de la 20 de ani. acesta crema si sunt foarte multumita de ea. Efctele sale sunt vizibile si  utilizarea produsului iti ofera o senzatie imediata de revigorare. Cearcanele si pungile de sub ochi sunt reduse, iar zona din jurul ochiilor este mai luminata. Eu te sfatuiesc sa o incerci, eu comand mereu de pe www.teoxane-beauty.ro. 
  •  
    • 14 mesaje
    15 Feb 2018, 05:45
    0 0
    watermelon said:Evelor,la 21 de ani e ok daca folosesc crema pt ochi?Nu antirid,ci doar asa... ? Acum,iarna, simt ca ma strange pielea in jurul ochilor cat e de frig..merg pe mana voastra va pup

     Buna, Iti recomand cu drag crema contur de ochi de la Kiehl's cu avocado. Este foarte grasa si hidratanta dar intra repede in piele, nu este antirid deci o poti folosi fara retineri. In cazul in care esti pasionata de makeup & beauty te invit pe canalul meu de youtube, Mon Rouge by Oana. Merci frumos

    https://www.youtube.com/channel/UCk8QF_WrEVM4wbXiHDmsvgA/videos?disable_polymer=1&spfreload=10