crema contur ochi?

  •  
    • 331 mesaje
    30 Nov 2007, 10:44
    0 0
    Intre timp, m-am lamurit cu H3(sunt pt ten matur, unele pt 50 si altele pt30). Nu-mi mai iau!
    Acum oscilez intre blossom de la elmiplant(care stiu sigur ca e buna deoarece am folosit- si o crema de ochi pt ten sensibil YR(daca ati folosit, ziceti va rog cum e ).
    Gelul contur ochi de la gerovital plant e cam frectie la picior de lemn, doar racoreste, nu prea hidrateaza, cred ca e potrivit intre 17-20ani(parera mea).
  •  
    • 1144 mesaje
    30 Nov 2007, 13:46
    0 1
    Blossom de la Elmiplant am folosit si eu si mi-a placut. Acum am inceput sa folosesc o crema de ochi de la Yves Rocher, Inositol, cea impotriva primelor riduri
  •  
    • 3158 mesaje
    30 Nov 2007, 13:57
    0 0
    cum o fi cea din gama bioten?cu miere si ...nu mai stiu
  •  
    • 4411 mesaje
    30 Nov 2007, 14:02
    0 0
    Pentru varsta ta e ok .Se absoarbe bine,hidrateaza daca nu ai nevoie de o hidratare puternica ,este ieftina.

    Mi se termina crema si vreau una de la estee lauder..pentru 25+,imi puteti recomanda ceva?Azi vreau sa o cumpar. (scuze pt intrebare water)
  •  
    • 3158 mesaje
    30 Nov 2007, 14:21
    0 0
    mersi andreea
  •  
    • 3158 mesaje
    30 Nov 2007, 14:21
    0 0
    mersi andreea
  •  
    • 331 mesaje
    1 Dec 2007, 10:42
    0 0
    Cum este crema de la YR???
  •  
    • 2794 mesaje
    1 Dec 2007, 21:43
    0 0
    Am folosit si eu o crema de la Yves Rocher cu ADN vegetal si nu mi-a placut, nu facea nimic. A incercat cineva crema de ochi de la SkinCode?
  •  
    • 503 mesaje
    1 Dec 2007, 22:22
    0 0
    Eu am 20 ani si folosesc crema de ochi chiar de cativa ani. Mi se pare important sa hidratezi pielea din jurul ochilor, mai ales ca este foarte sensibila. In plus folosesc fdt zilnic si nu as putea sa ma dau fara sa aplic mai intai o baza.
    Nu am riduri, nici cearcane (aproape deloc), folosesc doar din motivele enumerate, plus preventiv. Acum am un gel Botanics, mi se pare bun, dar parca nu hidrateaza foarte bine, in schimb intra foarte repede in piele. Am folosit si Sensibio de la Bioderma. Cred ca o sa revin la asta, din motive de hidratare. Prefer sa folosesc dermo-cosmetice.
  •  
    • 689 mesaje
    2 Dec 2007, 00:38
    0 1
    Eu acum folosesc hydrazone pt ochi de la Guinot, mi se pare buna, dar o folosesc doar de cateva zile, asa ca nu se vad inca cine stie ce efecte. Imi place ca intra usor in piele, se intinde foarte usor, si trebuie o cantitate foarte mica pentru un ochi.
  •  
    • 4411 mesaje
    2 Dec 2007, 01:31
    0 0
    Si Bioderma este misto..Pentru tenul meu sensibil a fost chiar f buna,tot ce am cumparat din gama asta mi-a placut.
  •  
    • 331 mesaje
    2 Dec 2007, 10:50
    0 0
    Fetelor, am vazut in catalogul de la oriflame la reducere o crema misto de ochi cu extract de panselute. A folosit-o cineva? Ce parere aveti?
  •  
    • 3158 mesaje
    2 Dec 2007, 14:59
    0 0
    am citit pe Bolero ca ar fi foarte buna crema de la avon.Nu stiu care din ele,cu ceva peptide parca.
    Eu ma gandeam sa imi cumpar cea de la bioten sau elmiplant cu migdale dulci.
    M-ar interesa o crema care e buna ca baza sub fardul de pleoape.Gelul nu cred ca e bun in cazul asta...
  •  
    • 503 mesaje
    3 Dec 2007, 17:42
    0 0
    Watermelon, tradezi eva cu bolero`ul?

    Nu folosesti fdt peste crema/gel? Daca nu, intr-adevar, se intinde greu peste gel.
  •  
    • 482 mesaje
    3 Dec 2007, 17:57
    0 0
    Draga watermelon,si eu am 21 ani si folosesc de vreo 2 ani crema de ochi. Am avut f multe pana acum si sincer nici una din ele nu mi-a produs vreun rau deosebit(ba da, mint, una de la Vichy a fost oribila!!).
    Eu personal iti recomand pt zona din jurul ochilor serumul Eye Recovery de la Estee Lauder. Nu e o crema ci un serum pe care il folosesti si AM si PM.Uneori eu aplic si o crema pe langa el insa asta f rar(recomandat e sa-l folosesti singurel).
    O alta crema care mi-a mai placut f mult a fost Revolcanic de la Lancaster cu apa vulcanica. E f finuta si hidratanta. In rest am mai avut si altele dar nu m-au incantat in mod deosebit.
  •  
    • 3158 mesaje
    4 Dec 2007, 01:15
    0 0
    superba,mersi pt sfaturi
    lissa,am ajuns sa tradez acest forum cu bolero pt ca nu mai suport reclamele de aici,ma termina psihic.Daca nu e glade,e dove,apoi fiat,apoi pensii private,apoi sarmalute scandic,apoi mcdonald..etc.Nu mai rezist. Pe celalalt forum nu am parte de reclame deloc.
  •  
    • 503 mesaje
    4 Dec 2007, 13:28
    0 0
    Watermelon, te inteleg dar..prefer sa nu fac comentarii asupra forum`ului aluia.
  •  
    • 3158 mesaje
    4 Dec 2007, 17:36
    0 0
    lissa,esti cumva admin si eu nu stiu?
    in fine,azi mi-am cumparat Bioten cu miere,tei si nalba,mi-a zis vanzatoarea ca e cel mai ok pt varsta mea mersi pt sfaturi
  •  
    • 83 mesaje
    8 Dec 2007, 02:09
    0 0
    sensibio pt ochi de la bioderma e preferata mea, pentru ca nu imi lasa pielea uscata dupa folosire. eu am pielea f uscata pe tot corpul si trebuie sa folosesc cosmetice f consistente si hranitoare. e dermocosmetica, dar la un pret de cosmetic de masa- aprox 30 lei. sa-mi spuneti si mie daca mai stiti alte creme puternic hranitoare pentru ochi.
  •  
    • 83 mesaje
    8 Dec 2007, 02:12
    0 0
    a, si referitor la folosirea cremei de fata la ochi - pe mine ma ustura zona ochilor cu orice crema de fata m-as da acolo, fie ea si dermo, dar prietenele mele folosesc crema de fata si la ochi si n-au nimic - deci tine de sensibilitatea fiecareia.