crema contur ochi?

  •  
    • 3158 mesaje
    28 Nov 2007, 11:00
    0 0
    Evelor,la 21 de ani e ok daca folosesc crema pt ochi?Nu antirid,ci doar asa... ? Acum,iarna, simt ca ma strange pielea in jurul ochilor cat e de frig..merg pe mana voastra va pup
  •  
    • 331 mesaje
    28 Nov 2007, 11:26
    0 0
    Eu am auzit la tv mai demult de la o cosmeticiana ca crema de ochi este mai importanta decat crema de fata deoarece pielea din jurul ochilor este mai sensibila si trebuie folosita o crema pt ochi de la varsta de 17 ani. Am mai auzit dintr-o alta sursa ca in jurul ochilor poti folosi si o crema de fata hidratanta/nutritiva si nu trebuie cumparata o crema separata. Eu folosesc crema de ochi de pe la 19 ani dar inca sunt in cautare de o crema buna. Daca a folosit cineva ceva bun...
  •  
    • 3158 mesaje
    28 Nov 2007, 11:42
    2 0
    Noelia,dar pana acum ce ai folosit?m-ar interesa una care nu e antirid,dar habar n-am...
  •  
    • 1135 mesaje
    28 Nov 2007, 11:44
    0 0
    La Gerovital Plant e un gel fain pentru ochi, mie ala mi-a placut si nu cred ca e antirid.
  •  
    • 827 mesaje
    28 Nov 2007, 12:20
    1 1
    si eu folosesc crema pentru ochi, clinique, all about eyes. totusi, zilele trecute am citit un articol care spunea ca faimoasa crema de ochi nu este obligatorie. se poate folosi foarte bine crema de fata, chiar daca pielea din jurul ochilor e mai sensibila. oricum pe fata nu se folosesc creme foarte agresive si nici nu se "freaca" cu putere in jurul ochilor astfel incat sa dauneze. eu cred ca voi scoate crema de ochi din ritual.
  •  
    • 125 mesaje
    28 Nov 2007, 12:27
    0 1
    eu una folosesc gerocossen care are ulei de masline ,cafeina, ceai verde, miere,toate intr-o crema si e super e si multa si foarte buna pt pungi si cearcane ,eu am 20 de ani si nu e antirid e hidratanta eu ti-o recomand cu placere ,sper sa te ajute si sa iti placa si inca una cu coenzima q 10 dar e gel de ochi de la hofigal si ala e bun si mirose super a citrice si e racoritor doar astea imi plac mie personal pup fetele.
  •  
    • 412 mesaje
    28 Nov 2007, 12:38
    0 1
    eu folosesc de la gerovital si sunt f multumita ! si nici nu e scumpa .. cca 6 lei
  •  
    • 1139 mesaje
    28 Nov 2007, 12:54
    0 1
    Fetelor,eu nu folosesc crema de fata,intrucat am tenul mixt si nu am avut aceasta exigenta,insa crema in jurul ochilor imi este indispensabila de la varsta de 23 de ani,intrucat nu suport sa o simt uscata.Am incercat crema contur ochi de la Gerovital,insa intra foarte repede in piele si de aceea am optat pentru "crema grasa de fata",mult mai hidratanta.Nu cred ca sunt contraindicatii in privinta asta....in plus,peste cateva zile implinesc 31 de ani si nu am nici un rid...)
  •  
    • 3158 mesaje
    28 Nov 2007, 13:43
    0 0
    dar pe cea de la aslavital a incercat-o cinava? sau nivea aquabeauty pt ochi?
  •  
    • 331 mesaje
    28 Nov 2007, 20:39
    0 0
    Crema contur ochi se poate folosi cat de devreme posibil, insa nu pt riduri(aceea se foloseste dupa 25 ani). Eu am 23 si pana acum nu am folosit niciuna pt riduri. Am folosit o crema ochi de la avon din gama pt ten uscat(bio cu albastru), un gel pt ochi tot de la avon(roz), un gel cu coenzima q10 de la hofigal, gel contur ochi gerovital plant, crema ochi blossom(elmiplant), crema ochi aslavital(cu argila), nivea ochi aqua beauty, gel cu aloe de la avon, crema anticearcan tot de la avon si cred ca au mai fost. Din toate astea cele mai bune mi s-au parut:crema contur ochi avon(cu albastru), crema anticearcan avon si crema blossom(elmiplant). Nu fac reclama la avon, nici nu prea agreez produsele(majoritatea sunt proaste, parerea mea). Acum vreau s-o incerc pe cea din gama gerovital H3.
    Soraya, ce gerovital ai luat tu la 6 lei ca eu nu am vazut nimik la banii astia?
  •  
    • 3158 mesaje
    29 Nov 2007, 10:14
    0 0
    Noelia..cum a fost Aslavitalul?Ca mi-am cumparat-o si eu,dar mi s-a spus apoi ca usuca pielea si ca e groaznica.Asa e?Eu o am de ieri,deci nu ma pot pronunta.
  •  
    • 137 mesaje
    29 Nov 2007, 10:30
    0 1
    http://www.elmiplant.ro/RO/Crema-gel-Anticearcan-Cu-Miere-Flori-De-Tei-Si-Nalba_125.html

    Este noua gama de la Elmiplant fara parabeni si conservanti, miroase placut si este foarte delicata iar pretul este foarte bun, in jur de 8 lei la magazinele naturiste.
  •  
    • 844 mesaje
    29 Nov 2007, 10:33
    1 1
    eu folosesc asla vital crema contur ochi cu argila si chiar sunt multumita!
    o folosesc dimineata si seara .... imi place ca nu e sub forma de gel(mi se pare lipicios), intra repede in piele , nu e scumpa 16 lei, diminueaza cearcanele dar nu face minuni!
    sunt multumita de ea , pt ochi consider ca e cel mai bun produs romanesc incercat de mine si am incercat multe ( ulei de samburi de strugure si cam tot ce se afla prin plafare)
    si cea de la elmiplant e buna dar dupa o perioada nu isi mai face efectul!
  •  
    • 3158 mesaje
    29 Nov 2007, 10:46
    0 0
    cremele acestea pt ochi nu ar trebui sa contina SPF?
  •  
    • 331 mesaje
    29 Nov 2007, 10:49
    0 0
    Chiar acum am aslavital, nu usuca pielea insa are argila in componenta si nu mi se pare asa emolienta, cred ca se potriveste mai bine unui ten gras(si eu il am uscat). Nu mi-o mai cumpar a doua oara.
  •  
    • 155 mesaje
    29 Nov 2007, 16:07
    0 0
    Noleia, eu am folosit crema de ochi de la Gerovital H3, am 22 de ani si fetele de aici de pe forum mi-au spus ca este destinata femeilor peste 50 de ani. Eu am folosit-o cam 1 an... si mai am jumatate dar i-am dat-o mamei. Eram multumita de efecte, dar ce nu imi placea era ca este f grasa si dimineata cand ma spalam pe ochi inca era grasa pielea de acolo.... Acum mi-am luat gelul de la Gerovital Plant si imi place ca este f light... intra usor in piele... Nu este antirid, e doar hidratant ..
  •  
    • 1144 mesaje
    29 Nov 2007, 19:01
    0 0
    Eu am 22 de ani si pana acum am folosit cateva creme de ochi. Ma intereseaza mai mult sa aiba efect anticearcan, decat antirid. Mai demult am folosit Hydrafresh de la L'oreal, dar nu inteleg de ce la noi nu se mai gaseste, pt ca era buna, era pt piele tanara. De putin timp am inceput sa folosesc o crema de la Yves Rocher, nu-mi dau seama inca daca e buna sau nu, ca au trecut numai cateva zile. Dar imi place ca nu e grasa, intra repede in piele.
    De asemenea, mai folosesc si crema de hemoroizi pt cearcanele astea. Sa nu radeti de mine, dar multe fete mi-au spus ca e foarte buna pt cearcane. Mai foloseste cineva? Eu o folosesc cam de 2 saptamani, dar pana acum n-am vazut nicio schimbare...doar pielea de sub ochi e foarte fina
  •  
    • 396 mesaje
    29 Nov 2007, 19:54
    0 0
    eu am inceput sa folosesc de o saptamana ulei de migdale dulci presat la rece,pt ridurile fine care s-au format sub ochi.am 20 de ani si nu am vrut sa folosesc de pe acum o crema antirid.de acest ulei tot de aici de pe forum am aflat.
  •  
    • 3158 mesaje
    30 Nov 2007, 01:01
    0 0
    mie tot imi intra in ochi si e TARE deranjant ,mai ales ca port si lentile de contact.Cred ca o sa renunt la ea,daca nu sunt in stare s ao folosesc
  •  
    • 4411 mesaje
    30 Nov 2007, 03:03
    0 0
    Eu o sa trec la creme antirid serioase,in curand implinesc 25 de ani.Pana acum am folosit numeroase creme..aslavital am incercat-o pe la 21 de ani si mi s-a parut chiar buna,o gasesti in 2 variante..hidratanta si antirid pentru noapte,ambele sunt misto si destul de light.Pentru ochi mi-a placut la roche posay pana la un moment dat cand a inceput sa ma usture pielea,nu stiu de ce,nu o am de mult.De le gerovital plant chiar mi-a placut gelul pentru conturul ochilor..este f fresh,se absoarbe f bine,calmeaza pielea si hidrateaza;e f ieftina,o poti incerca.

    Nu ai nevoie de o crema speciala pentru conturul ochilor cata vreme foloseti o crema pt fata buna..Mi-au placut galenic,academie (super),gerovitalh3- o gasesti in mai multe variante,unele light.GerovitalH3 este in principiu pentru 30+ nicidecum 50+ insa poate fi folosita cu succes cea hidratanta si mai curand de varsta asta.

    Eu am la activ multe nopti nedormite si oboseala si pot spune ca ma tin bine,nu am nici urma de rid sau de cearcane..Insa am crema pe fata absolut tot timpul.Daca in cursul zilei ma spal pe fata imediat dupa aplic crema.