tatuaj buze?!

  •  
    • 45 mesaje
    5 Nov 2007, 17:41
    0 0
    vreau sa-mi tatuez buzele la un salon in bucuresti. am vazut niste poze in care nu mai aveam ruj pe buze si nu aratam prea grozav,deci, mi s-a pus pata! aveti ceva mai multe detalii sau experienta? astept pareri pro sau contra
  •  
    • 844 mesaje
    5 Nov 2007, 18:29
    0 0
    important e sa fie o culoare cat mai naturala si apropiata de culoarea buzelor tale!
    eu cunosc pe cineva care are contur de buze, ochi si sprancene...dintre toate singurul observabil este cel de buze deoarece a ales o nuanta spre maro si nu da tocmai bine ...
  •  
    • 3 mesaje
    6 Nov 2007, 16:30
    0 0
    am o prietena care si-a facut la Proestetica si arata super!!
  •  
    • 45 mesaje
    9 Nov 2007, 14:05
    0 0
    ok. dar imi poti da mai multe detalii. cand si-a facut, cat a costat, a durut? in cat timp s-a vindecat si cat timp i s-a spus ca va rezista culoarea?! multam de ajutor
  •  
    • 125 mesaje
    9 Nov 2007, 14:27
    0 0
    nu stiu de ce vrei sa faci asta dar eu una nu sunt de acord cu tatuajele, in primul rand ca exista posibilitatea sa te saturi sa arati mereu data cu ruj pe buze si apoi sa strici frumoasele tale buze naturale, eu asi prefera sa merg cu rujul in geanta mereu decat sa fac o asemenea prostie gandeste-te daca am putea sa ne machiem asa cum vrem si sa fie permanent in ce hal am arata tot timpul ca niste clovni asa daca vrei sa iesi in evidenta poti sa te machiezi cum vrei dar sa ai asta in permanenta e nasol parerea mea ,nu ma mandresc cu fata mea dar mie una imi place cum arat nemachiata dimineatza decat sa ma vad pictata mereu sper ca nu te-a suparat parerea mea tu faci cum vrei corpul tau pup evele.
  •  
    • 45 mesaje
    9 Nov 2007, 14:38
    0 0
    e vb de un contur discret al buzelor, nu de "pictarea" acestora. vreau sa fac asta pt a evita situatiile in care se sterge rujul si nu poti retusa imediat. si eu sunt ff incantata de cum arat dimineata,tocmai de aia nu asta e motivul pt care vreau sa fac aceasta interventie! tatuajul nu ramane pe buze forever,se sterge in timp(ani...)
  •  
    • 369 mesaje
    9 Nov 2007, 14:51
    0 0
    Si eu vreau sa-mi fac contur semipermanent (cat mai natural). Desi sunt multumita cu buzele pe care le am si de conturul si forma acestora, am vazut la multe persoane trecute de o anumita varsta ca acel contur natural al buzelor se sterge treptat si buzele devin mai subtiri. Ma intereseaza o clinica specializata pe asa ceva si eventual niste pareri de la persoanele care si-au facut.
  •  
    • 476 mesaje
    12 Nov 2007, 22:07
    0 0
    cat a costat la proestetica?dr jianu ti-a facut?thanx
  •  
    • 1 mesaje
    26 Apr 2018, 21:09
    0 0
    Buna seara o intrebare daca se poate mi am facut un contur la buze de 2 ori si partea de sus nu se vede iar cea de jos putin,pot sti de ce?