Am un soarece in casa :(((

  •  
    • 5457 mesaje
    29 Oct 2007, 19:52
    0 0
    Nu e gluma. Sunt disperata. Am un soarece in casa si nu stiu ce sa fac.
    Sambata au spart niste unii la mine sub cada si au lasat asa si mi-a intrat un soarece in casa. Acum l-am si vazut si nu stiu unde s-a dus.
    Ce mama ma-sii sa fac?
    Repet: nu e gluma.
  •  
    • 2331 mesaje
    29 Oct 2007, 19:57
    0 0
    n-ai idee in ce camera e?ca te baricadai in sufragerie sau dormitor pina miine.
    eu stiu c-am avut un ditamai sobolanu de ziceai ca-i soricar, si-a a aparut in baie, de sub cada, cind faceam baie.
    cred ce de atunci am incontinenta urinara
  •  
    • 5457 mesaje
    29 Oct 2007, 19:59
    0 0
    Ajutati-ma, fratilor, ca o iau razna! M-am inchis in dormitor si nu mai ies de acolo nici batuta. Mi-e frica sa dorm in seara asta, as pleca la ai mei da' la mine e cald si bine si la ai mei e un frig de mori.
  •  
    • 5457 mesaje
    29 Oct 2007, 20:01
    0 0
    Miki, s-a dus la dracu' pe langa mine spre sufragerie/baie. Mi-a ros un pantof de dimineata pana acum. Da' acu' m-a apucat ca vreau la baie, vreau sa ma spal, vreau sa mananc si trebuie sa trec prin sufragerie. Acu' m-a apucat plimbarea prin casa...
    Stau cu cainele in dormitor si nu miscam niciunul de frica.
  •  
    • 4411 mesaje
    29 Oct 2007, 20:04
    0 0
    Hmm..cei cu deratizarea nu vin si in situatii de urgenta?Suna la 112,poate stiu ei ceva.

    Sau ai putea cumpara o capcana pt soareci maine insa o sa fie cam nasol sa l iei de acolo..
  •  
    • 5457 mesaje
    29 Oct 2007, 20:06
    0 0
    Nu vin pana maine dimineata...plus ca mi-e teama sa actionez cu otrava pentru ca am un caine in casa. Care sta mort de frica si el in varful patului
  •  
    • 4411 mesaje
    29 Oct 2007, 20:08
    0 0
    Daca pui capcana ti-l poate lua cineva de acolo?Un vecin mai inimos..
  •  
    • 1303 mesaje
    29 Oct 2007, 20:08
    0 0
    ia de la magazin grau din ala tratat pentru soareci si sobolani. sunt niste graunte rosii.
    nu-s toxice decat ingerate in cantitati mari/foarte mari. pune in baie si lasa animalu' sa rontaie.
    relax, soareci sunt simpatici, ce, tu nu te-ai uitat niciodata la tom and jerry?
  •  
    • 5457 mesaje
    29 Oct 2007, 20:11
    0 0
    Maine, pe lumina, ma dau si io jmechera in fata mouseului, da' la ora asta, nu prea imi da mana, sincera sa fiu.
    Plus ca am probleme cu rinichii si noaptea ma apuca dusul la baie de doua ori pe noapte.
  •  
    • 357 mesaje
    29 Oct 2007, 20:12
    0 0
    mika, imi inchipui ca-i tare neplacut dar esti extrem de haioasa in modul de a relata: parca-i o transmisie de la fata locului, eu rad pe-nfundate doar imaginandu-mi-te. ca-n melodia aia a celor de la rosu si negru...
    am vazut odata la tv ca impotriva soarecilor cumpara cineva un fel de lipici. cred ca sunt niste benzi lipicioase care se pun in locul frecventat de intrus.
    pies: inarmeaza-te, ca nu se stie ce poti pati la noapte...hai, te pup!
  •  
    • 357 mesaje
    29 Oct 2007, 20:13
    0 1
    auzi, da' de ce-ai postat la dragoste?
    se naste vreo idila?


    iarta-ma, dar nu ma pot abtine.
  •  
    • 5457 mesaje
    29 Oct 2007, 20:16
    0 0
    Scandurica, daca nu-l prind maine, s-ar putea sa ma obisnuiesc cu gandul ca-i pe aici, il hranesc si devenim prieteni. Problema e cu cainele, ca mi-e teama sa nu-l muste...
    Acum asta era problema ta: de ce am postat eu la dragoste. Eu aici locuiesc, la dragoste
  •  
    • 5457 mesaje
    29 Oct 2007, 20:24
    0 0
    Deci, sa moara Mama lu' Stefan cel Mare daca ma culc in noaptea asta Aici stau, de paza. Vai, mama care m-ai facut! Stau si postez pe toate topicurile de pe eva, imi fac user si pe alte forumuri, da' de dormit neam!
  •  
    • 13910 mesaje
    29 Oct 2007, 20:30
    0 0
    "Vinatoarea de soareci"
  •  
    • 5872 mesaje
    29 Oct 2007, 20:30
    0 0
    mika, cheama un vecin sa inspecteze problema sau ia-ti inima in dinti si da-l singura pe usa afara cu un bat ceva...dar trebuie sa il gasesti inainte
  •  
    • 5457 mesaje
    29 Oct 2007, 20:37
    0 0
    K, vecinii mei sunt 60+ toti
    Partea haioasa e ca nu-l gasesc, nu stiu unde s-a ascuns. Cu siguranta ca acum nu mai apare ca am aprins luminile in toata casa, am dat drumul la muzica si fac galagie, da' la noapte cand oi dormi, parca vad ca-l aud si mor de frica in pat cu cainele langa mine.
    Io l-as da pe usa afara, da' tu crezi ca el vrea sa iasa? Io asa sunt politicoasa, i-as zice "buna ziua, nu va suparati, ati gresit apartamentul. Aici nu sta nimeni"...asta daca nu mor de frica la urmatoarul rendez-vous
  •  
    • 6557 mesaje
    29 Oct 2007, 20:40
    0 0
    eu inteleg..tu ca tu...da' cainele ???
    ce rasa e?
  •  
    • 5872 mesaje
    29 Oct 2007, 20:41
    0 0
    lasi usa deschisa la apartament, inchizi usile in toate camerele, faci zgomot cu batul, pana il gonesti in hol si apoi pe usa...mai devreme sau mai tarziu apare el...stinge putin lumina unde crezi ca e el acum

    toate astea daca nu iti e frica...dar n-are de ce...e mic si fraier
  •  
    • 5457 mesaje
    29 Oct 2007, 20:42
    0 0
    Panseluta e o fiara: ciobanesc-german... Stau inchisa in dormitor si rad ca p'roasta singura in fata laptopului.
    Partea haioasa e ca l-as chema pe tata, dar nu se simte prea bine. Azi a avut probleme cu inima si nu vreau sa-l pun la munci din astea.

    Edit later: admin inlocuieste p'roasta cu "haioasa"
  •  
    • 6557 mesaje
    29 Oct 2007, 20:44
    0 0
    pai da drumul la fiara prin casa
    cine stie pe unde s-o fi pitit soricelul..o fi si el mort de frica