Cum putem fi sexy si elegante iarna?

  •  
    • 175 mesaje
    19 Nov 2007, 18:39
    0 0
    Poti sa iti schimbi tinuta cand ajungi la destinatie, si sa te imbraci mai subtire.
    Sau poti sa porti un palton, o haina de blana mai lungi si cizme pe piciorul gol.
  •  
    • 2386 mesaje
    7 Oct 2008, 12:25
    0 0
    Cizmele groase nu sunt asa dragute, in plus cu capul acoperit...
  •  
    • 174 mesaje
    7 Oct 2008, 13:02
    0 0
    Rochiile tricotate - groase sunt o solutie excelenta! Eu le ador...Cu o pereche de cizme arata superb!
  •  
    • 2794 mesaje
    7 Oct 2008, 15:05
    0 0
    De cind ma stiu am purtat numai blugi iarna, dar anul asta sint pusa pe schimbari. Cu fustele am rezolvat partial, insa vreau si o rochie. Tricotata, grosuta, pina la genunchi.....unde gasesc eu asa ceva???? Am umblat de mi-a venit rau si n-am gasit asa ceva. Preferabil ar fi cu mineci lungi, dar la o adica pot fi si scurte, ca as combina-o cu o bluza ceva. Please, dati-mi o idee.....voi unde ati vazut asa rochii? Dar e foarte important sa fie pina la genunchi, eventual o palma peste. Asa mai scurte, am vazut si eu peste tot, dar vreau una decenta. Si inca ceva...dres de 100 den de unde v-ati luat?
  •  
    • 465 mesaje
    7 Oct 2008, 19:06
    0 0
    Lolita, am vazut in Quelle rochii aprox. cum zici tu. Desi e drept ca pana iti ajung, risti sa te prinda vara . Eu mi-am luat o rochita tricotata de la Terranova, e groasa dar n-are maneci, e gen corset, pana deasupra sanilor, deci trebuie purtata cu o helanca sau asa ceva . Nu stiu daca am explicat prea bine ...
    Referitor la topic, dat fiind faptul ca cred ca sunt cea mai friguroasa persoana ever, iarna incerc sa ma imbrac cat mai calduros chiar daca nu-s chiar eleganta sau sexy. Dar cred ca depinde foarte mult si de unde mergi.
    Unde lucrez eu e f. frig (pt standardele mele 19-20 grade intr-o incapare inseamna frig). Iarna trecuta am purtat pulovare, cu o helanca sau camasa pe dedesubt, in functie de model; pantaloni din catifea reiata + ciorapi de 60-80 deni sau niste blugi de cand eram mai grasa pe sub care, tot asa, imi incap lejer ciorapi lungi.
    Tot in acest scop am o "colectie" de body-uri de tot felul de bumbac, pt ca mie in primul rand mi-e frig la talie, mai degraba stau intr-o rochie groasa si ciorapi decat in cine stie ce cizme groase dar cu talia goala. Nu le inteleg pe fetele alea care umbla cu burta goala la -10 grade. Stiu ca sunt infololita, dar cand stai 7 ore pe scaun, in frig, iti ingheate toate. Oricum, nu ma dezbraca nimeni la servici, iar daca ma duc la prietenul meu dupa job, trec pe acasa si ma schimb.
    Pe de alta parte, daca merg intr-un loc unde stiu ca va fi cald gen restaurant, cinema, magazine, acasa la el - cum ziceam, nu ma infofolesc chiar asa, rabd un pic pana ajung.

    Si, ca sa vedeti ghinion de friguroasa, la toate cele 3 locuri de munca pe care le-am avut pana acum am inghetat de frig, asa ca acum, visez ca la urmatorul sa fie caaaald. Sa pot sa stau si eu in bluza sau in camasa, nu cu 7 cojoace ca o baba. Si-n liceu era frig, si-n facultate era frig ... la master mi-a placut ca era cald

    A, da, apropo de sexy. Exemplu (dupa parerea prietneului meu); cizme din acelea fluffy + fusta. M-am imbracat asa iarna trecuta (cizmele crem, ciorapi de culoarea piciorului mai grosuti un pic + fusta de blugi, jacheta de fash tot fluffy, alba)si i-a placut f mult cum imi statea. Desi mi-au inghetat putin "unele parti componente".
  •  
    • 85 mesaje
    7 Oct 2008, 19:21
    0 0
    toate ca toate....dar pulover de lana mulat pe sani fara sutien? ..nu vreau sa ma gandesc cum arata ))
  •  
    • 2501 mesaje
    7 Oct 2008, 19:28
    0 0
    Arata chiar misto
  •  
    • 1639 mesaje
    7 Oct 2008, 21:21
    0 0
    rochite tricotate sau de lana din ce or fi de iarna gasesti la Stefanel....nu stiu daca este si la voi magazinul acesta dar banuiesc....la noi magazinul este in Iulius Mall....preturile sunt putin cam mari dar hainele sunt foarte dragute si majoritatea sunt tricotate....

    Am mai vazut ceva de genul in Piaza Italia...

    succes la cautat rochite


    cat despre topic....eu nu ma imbrac elegant, ma imbrac comod si sa ma simt bine
  •  
    • 2103 mesaje
    8 Oct 2008, 01:12
    0 0
    pullover-ul ala mulat pe sani fara sutien, trebe sa fie de cashmir ca sa-l suport eu, altfel ma dezbrac de tot .
    arata bine sau nu in functie de sani
    din punctul meu de vedere nimic nu e mai sexy iarna decat o blonda in palton negru.
    eu optez asa; pt tinuta de zi cu zi, aia de birou, pantaloni-diversi, stofe cat mai fine insa chiar daca e iarna si in momentul de fata mor dupa combinatia camasa si pull-over peste, in culori complementare. altfel diverse pull-overashe nu prea groase pt ca eu in general ma sufoc de cald. cizme cu toc potrivit si geanta a asortata cizmelor, in general negru si maron. cate o esarfa pt efect si foarte rar o singura piesa ca accesoriu.
    pt tinuta de week end, jeans si topuri sport sau cate un hanorak, sau cate un body cu vesta sau cate un pullover/rochie mai lalai si ghete sau UGGs. mai am un puffer jacket si cam asa-mi petrec iarna pe afara.
    prin casa.... pijama si sosete de lana
  •  
    • 2386 mesaje
    8 Oct 2008, 14:50
    0 0
    Apropo de pulovere, mi -sa intamplat de cateva ori sa geasesc niste pulovere super, dar care intepau. De purtat ceva pe dedesubt nu se putea pt ca erau prea mulate.
  •  
    • 686 mesaje
    8 Oct 2008, 23:17
    0 0
    Lolilo..o blonda cu radacinile de vreo 10 cm negre cu palton negru si conturul buzelor maro...nu de alta dar vazusem iarna trecuta multe "specimene" si mi-ai adus aminte.Toate bune.
  •  
    • 2103 mesaje
    8 Oct 2008, 23:50
    0 0
    nuuuuu, eu nu ma refer la acel gen de blonda descris de tine asa horror(btw pe aici pe la mine rusoaicele sunt inca asa ) ma gandeam ca totusi de cand cu luciul de buze a mai renuntat lumea la creionul ala, desi trebuie sa spun ca si mie mi-a placut teribil acum vreo 15 ani.
    mie imi plac doar blondele alea fine si paltoanele lor impecabil croite. de regula sunt de prin finlanda femeile astea.
    eu nu sunt blonda oricum.
  •  
    • 686 mesaje
    9 Oct 2008, 00:04
    0 0
    Da stiu ca nu la ele te refereai dar mi-ai adus aminte despre cele de care zici...tot respectu' ..imi plac si mie.
  •  
    • 175 mesaje
    10 Oct 2008, 08:20
    0 0
    Am mai spus-o: cine te impiedica sa te schimbi cand ajungi la serviciu, daca e suficient de cald. La mine e cald, asa ca imbrac uniforma si port papuci pe piciorul gol.
  •  
    • 2386 mesaje
    25 Oct 2008, 10:41
    0 0
    Si ce purtati pe cap cand e frig si vreti sa fiti elegante? Ca mie nu-mi place nimic sa port pe cap, dar trebuie .
  •  
    • 4111 mesaje
    27 Oct 2008, 13:01
    0 0
    iarna adopt un stil mai english college, sa zic asa, si port tot felul de sepci,cozoroace am si par scurt de anul asta, dar purtam mereu ceva pe cap, ca sa nu imi fie frig.

    iarna esti sexi pe dedesubt