cum sa scap de mirosul urat al gurii?

  •  
    • 171 mesaje
    13 Dec 2007, 18:41
    0 0
    Fetelor punctez si eu la aceasta problema.
    De vreo luna de zile am si eu problema asta.Azi mi-am facut analiza pentru helycobacterie si se pare ca iar o detin cu "mandrie".Eu cred ca mirosul neplacut e datorita ei pentru ca si prietenul meu a avut aceeasi problema si dupa tratamemt totul e ok.Eu intrasem in disperare am fost la stomatolog si nu mai am nici urma de carie.Si am decis sa incep investigatia la stomac cu aceasta analiza.
    Multa sanatate tuturor.
  •  
    • 187 mesaje
    13 Dec 2007, 23:35
    0 0
    lady_1, ce ai facut? se vad rezultatele? te asteptam cu vesti
  •  
    • 122 mesaje
    14 Dec 2007, 11:24
    0 0
    am avut si eu helicobacter...la analize mi-a iesit "intens pozitiv",m-am bucurat si eu f tare ca asta este motivul.am urmat tratament,dar dupa doua luni de zile a inceput vechea poveste.indiferent ce medicament as lua,cateva zile e o schimbare,dar dupa aceea totul e ca la inceput.am citit undeva ca pentru microbii de pe limba care provoaca halena e bine sa clatesti gura cu apa oxigenata diluata in jumatate cu apa obisnuita.ma tenteaza sa incerc si asta,pt ca sunt disperata rau.....cine mai are informatii si sfaturi sa ni le spuna si noua!!!
  •  
    • 400 mesaje
    14 Dec 2007, 15:41
    1 0
    ZILOPOP:
    http://www.enova.ro/index.php?productID=119
    Din pacate nu actioneaza asupra cauzelor, ci a efectului, deci nu va ajuta sa scapati de tot de asta.
  •  
    • 3036 mesaje
    14 Dec 2007, 17:59
    0 0
    printesika, fa din nou analiza pt helicobacter, pentru ca se intampla deseori ca bacteria asta, din pacate, sa nu cedeze de la primul tratament.

    apa oxigenata e buna de clatit gura numai pentru persoanele care au toti dintii sanatosi si nici o plomba sau alf fel de lucrare dentara. cei care au plombe sau lucrari protetice (punti, coroane etc) risca sa ramana fara ele
  •  
    • 171 mesaje
    14 Dec 2007, 19:09
    1 0
    Donna eu ca urmare a indicatilor tale am ajuns acum un an sa fac analiza pt helycobacterie.Nu am stiut ca poate sa revina insa.Eu sper din tot sufletul sa fie ea vinovata.
    Am sa ma apuc sa citesc si despre halena.
    Offf... abia am scapat de dentist si ce happpy am fost ca toul e ok si uite ca am dat de alt piconog!
  •  
    • 122 mesaje
    17 Dec 2007, 10:09
    0 0
    donna,am facut si endoscopie,cu anestezie,cu tot tacamul,unii ziceau ca sunt dusa rau ca am ajuns la asa ceva...ti-am mai spus am sperat sa fie helicob.pozitiv si sa fie asta motivul.spre stupoarea mea a iesit NEGATIV.am fost la un doctor bun gastroenterolog si speram sa ma ajute.mi-a zis ca f multi oameni sufera de asa ceva...si sa folosesc guma...bla bla....vrajeli!