cum ma pot ingrasa?

•  
    • 87 mesaje
    28 Sep 2007, 15:15
    0 0
    buna. am si eu o intrebare?cum ma pot ingrasa?de 3 ani am aceeasi greutate, 45kg si 22 ani. am facut analize,nu am probleme cu tiroida..nu stiu de la ce sa fie.pup
  •  
    • 3036 mesaje
    28 Sep 2007, 19:33
    0 0
    ce inaltime si ce conformatie osoasa ai?
  •  
    • 689 mesaje
    29 Sep 2007, 13:15
    0 0
    Daca vrei grasime, nu fa activitate fizica, mananca multa ciocolata si mancare grasa si sa vezi cum te ingrasi .
    Dar eu te sfatuiesc mai bine mergi la sala si ii spui la antrenor ca vrei sa pui pe tine. Daca pui muschi putin pe picioare si pe fund sa vezi ce bine o sa arati. Ca sa pui muschi trebuie sa faci putine repetari (8-10) cu greutati ceva mai mari. Nu-ti fa griji ca nu o sa ajungi culturista (frica majoritatii cand merg la sala) doar ca muschii o sa se rotunjeasca putin si o sa arati de milioane .
    Mama ce as vrea sa am si eu problema ta .
  •  
    • 87 mesaje
    1 Oct 2007, 08:41
    0 0
    pai am 1.63 inaltineam si stiu k ar trebui sa am vreo 52 de kg normal.maine o sa incept un tratament ,sa vad dk da rezultate,prescris de medicul endocrinolog.
  •  
    • 538 mesaje
    1 Oct 2007, 09:19
    0 1
    ani de zile am avut aceeasi problema ca si tine si orice am incercat sa fac nu a dat nici un rezultat(sa mananc mai multe dulciuri,sa iau anticonceptionale,sa mananc efectiv mai mult,sa ma las de fumat....)

nimic nu mi a folosit pana intr o zi cand,din motive de sanatate,a trebuit sa mg.la fitness

vreau sa ti spun ca in 2 luni m am ingrasat 5 kg. - nu mi vine sa cred efectiv

atatia ani de zile mi am irosit incercand tot felul de diete si luand tot felul de vitamine iar raspunsul era foarte simplu-SPORT

E SI CEL MAI SANATOS SI DA REZULTATE GARANTAT

bafta
  •  
    • 87 mesaje
    1 Oct 2007, 10:15
    0 0
    multumesc pentru sfaturi.o sa incerc sa-mi fac timpp sa ajung la sala,sa vad dk da rezultate. o zi buna.puup
  •  
    • 476 mesaje
    1 Oct 2007, 12:11
    0 0
    Buna dimineata,

eu personal aveam 163 cm si 49 kg. Nu aveam probleme cu tiroida, dar aveam cu suprarenalele....
    Asa ca, imediat ce prof Dumitrache mi-a descoperit insuficienta corticosuprarenala, am inceput sa ma tratez. Si, m-am ingrasat atat cat imi doream. Acum am 51 kg, dar am avut si 57... Asta pentru ca mancam mult ca sa ma ingras.... vroiam sa vad si eu cum e sa fi grasa...
    Unde ti-ai facut analizele pentru tiroida?
    Eu, cand am ajuns la Parhon i-am spus medicului ca vreau sa nu mai fiu asa slaba, si mi-a facut analize pentru suprarenale, nu pentru tiroida.
    Bafta iti doresc!!!
    Stiu cum e sa fi slaba, si sa iti doresti sa ai cateva kg in plus.
    Daca ai intrebari, te astept cu mare drag
  •  
    • 87 mesaje
    2 Oct 2007, 10:10
    0 0
    buna sab2006.eu tot la parhon am facut analizele,eu aveam si alte probleme in corp,lipsa de calciu,mama care e operate de tiroida,de aceea mi-a facut si mie analizele.dar degeaba.ce tratament ai luat tu?acum am inceput,de o zi, tonotil cu supradin,sa vad dk are efect.o zi buna.pup
  •  
    • 87 mesaje
    2 Oct 2007, 11:29
    0 0
  •  
    • 476 mesaje
    2 Oct 2007, 14:52
    0 0
    Pentru ca aveam insuficienta corticosuprarenala am luat cortizon, la inceput doza mai mare, apoi mai mica, in functie de anotimp.
    Pe langa acest tratament am luat trei ani zilnic Cebion (vitamina C) si Peritol (pentru pofta de mancare). Mie imi dadea si somnolenta Peritolul, dar l-am luat progresiv, si in timp m-am obijnuit cu el.
    Cert este ca de la 39 kg am ajuns la 57.
    Mancam dimineata un borcan de dulceata, o paine, unt si un litru de lapte.
  •  
    • 35 mesaje
    8 Oct 2007, 21:22
    0 0
    eu iti spun din propria experienta pt ca m-am ingrasat intr-un final si acum nu pot sa mai slabesc.Incearca sa dormi mai mult iar seara sa mananci multe dulciuri printre care floricele si sa bei in jur de 1,5 litri de bere.Nu glumesc eu asa m-am ingrasat 10 kg.
  •  
    • 2 mesaje
    9 Oct 2007, 22:11
    0 0
    buna. am si eu aceeasi problema cu greutatea si de mica sunt slaba...la fel ca si tine cryselen, am 22 ani, dar 43 kg...la 1,62...am fost anul trecut la parhon( mama la fel ca si mama ta s-a operat avand o viata intreaga probleme cu tiroida)..se pare insa ca eu sunt ok...analizele au iesit in limite normale...vesnica problema cu calciul...medicul mi-a prescris un tratament cu peritol in fiecare seara timp de 3 luni pt pofta de mancare...alternativ cu peritolul mi-a prescris aspacardin 10 zile, calciu cu d3 10 zile pe luna, si ca vitamine...pharmaton ori supradin...tin sa mentionez ca in cele 3 luni m-am ingrasat de la 39-40kg la 43...si intr-un an de zile m-am mentinut la greutatea de 43 kg...poate mai slabeam un kg dar imediat il puneam la loc...oricum am mancat mult mai bine si n-am mai avut acele stari de lehamite cand vedeam mancare...medicul mi-a sugerat sa fac anual acel tratament pe care acum o saptamana l-am reluat, si nu exagerez dar datorita peritolului mananc cu pofta si mult...intr-o sapt am luat aproape 1 kg...sunt foarte multumita si am speranta ca dupa 3 luni sa ajung la 46 kg...si sincer mi-ar ajunge...nu vreau sa fortez nota...aaaa inca ceva...cred ca ar fi indicat putin sport...eu nu am facut si sincer am facut un pic burtica...multa sanatate tuturor...
  •  
    • 476 mesaje
    10 Oct 2007, 09:40
    0 0
    Cred ca am uitat sa va spun ca si eu am luat peritol; mult timp. Medicul mi-a recomandat 3 tb pe zi; la incepur da stari de somnolenta dar apoi te obijnuiesti...
    Intr-adevar ai o pofta de mancare....nebuna.
  •  
    • 698 mesaje
    10 Oct 2007, 10:24
    0 0
    esti in crestere nu-ti fa griji. asa am fost si eu. ai sa vezi ca intr-un an sau 2 vei lua in greutate si in acelasi timp formele ti se vor accentua, corpul tau semanandcu a unei femeie matue. pana pe la 24-25 ani organismul inca este in crestere. nu te apuca sa tii cure de ingrasare acum ca apoi cand intr-adevar organismul va fi dezvoltat nu vei sti cum sa slabesti...si sunt slabe sanse sa mai poti s jos dupa. nu vezi ca acum fotomodelele sunt numai piele si os?
  •  
    • 698 mesaje
    10 Oct 2007, 10:25
    0 0
    esti in crestere nu-ti fa griji. asa am fost si eu. ai sa vezi ca intr-un an sau 2 vei lua in greutate si in acelasi timp formele ti se vor accentua, corpul tau semanandcu a unei femeie matue. pana pe la 24-25 ani organismul inca este in crestere. nu te apuca sa tii cure de ingrasare acum ca apoi cand intr-adevar organismul va fi dezvoltat nu vei sti cum sa slabesti...si sunt slabe sanse sa mai poti s jos dupa. nu vezi ca acum fotomodelele sunt numai piele si os?