cum sa fie cerceii, la o rochie corai?

•  
    • 185 mesaje
    19 Sep 2007, 11:41
    0 0
    Buna evelor,

Cer ajutor: ma duc la un eveniment ora 21 sambata (nunta)...am rochie ampla lunga de culoare rosu-corai...cu decolteu fata si spate...sandale din acelasi material al rochiei (la comanda)...unghiile vor fi french atat...nu stiu cum ma voi machia inca...parul mediu cu onduleuri cred...INTREBARE: cum sa fie cerceii? (alte bijuterii nu o sa am)...va rog ajutati-ma cu un indiciu macar: material, culoare, sa atarne ...ca nu stiu deloc
    Multumesc, si imi cer scuze pt stilul in care am scris si pt lungimea mesajului
    Ana
  •  
    • 359 mesaje
    19 Sep 2007, 12:47
    0 0
    Banuiesc ca sunt slabe sanse sa gasesti cercei in aceiasi culoare cu rochia...plus de asta ar fi deja prea mult asa ca mergi la sigur cu cercei micuti de aur cu pietricele
    sau
    cu cercei care atarna (cercei chandelier) negri
  •  
    • 467 mesaje
    19 Sep 2007, 13:06
    0 0
    Si eu ma gandeam tot la cercei tip candelabru, cum a zis alinasimona, dar as zice aurii. Mi se pare mie ca rosu-coral merge bine cu auriul. Daca rochia e simpla, nu e nici o problema sa fie cerceii mai mari, mai ales daca sunt singura bijuterie.
    Nu cred ca ar arata bine sa fie tot rosii.
  •  
    • 185 mesaje
    19 Sep 2007, 13:18
    1 0
    Fetelor,

mUltumesc pt raspunsuri. La cei care atarna m-am gandit si eu. Dar nu stiu culoarea.....am si o obsesie ca nu vreau argintiu si nici auriu.....pe rochie nu am nimic impopotonat, doar o mica mica bentita in spate care imi sustine bretelele , pe care am aplicat cristale tot corai...si nu atrag deloc privirea...nu am vrut argintii sau aurii nici cristalele (nu stiu sa explic de ce)
  •  
    • 185 mesaje
    19 Sep 2007, 13:33
    0 0
    si nu vreau tot rosii..asta-i clar...nici unghiile nu le voi face rosii
  •  
    • 694 mesaje
    19 Sep 2007, 14:23
    1 0
    Hm...Presimt ca o sa-mi sara toata lumea in cap...Dar eu cred ca cerceii ar tb sa fie mari, sa atarne si culoarea sa fie un verde tare...Inchis....Care sa iti ia ochii...
  •  
    • 320 mesaje
    19 Sep 2007, 15:51
    1 0
    NU pt cercei lungi gen CANDELABRU! Sunt demodati si kichtciosi...taranesti.
    Eventual daca chiar vrei lungi, sa fie ultra-subtiri.
    Daca nu, mici.
    Auriul ar merge...sau da,un verde inchis, albastru e dragut si el...depinde cum iti faci machiajul si cum ai geanta.

Vei ramane eleganta daca vei adopta simplitatea.
    Fara prea multe incarcaturi inutile.
  •  
    • 845 mesaje
    19 Sep 2007, 16:00
    0 0
    lungi subtiri si aurii sau verzi mai ales daca ai umerii goi ...poti sa-i asortezi cu geanta...
  •  
    • 585 mesaje
    19 Sep 2007, 16:36
    0 0
    eu iti recomand daac iti faci bucle lejere,mari sa alegi un machiaj mai neutru,cu obrajii accentuati...poti sa-ti conturezi ochii in stilul anilor '80,adica sa-i faci fumurii si atunci pe buze sa folosesti un gloss incolor...daca nu,poti sa-ti tragi o coada de pisicuta sexy...in ceea ce priveste cerceii pot fii unii foarte simpli si elegangi,gen bobita,iar piatra sa se asorteze la geanta care o porti...si iti recomand o geanat plic...daca ti-ai prinde parul intr-un coc ti-as recomanda niste cercei candelabru eleganti cu pietrele asortate la culoarea posetei...sa ne spui si noua pentru ce optezi!
  •  
    • 185 mesaje
    19 Sep 2007, 17:53
    1 0
    Scuze de raspunsul greoi...sunt inca la birou...hm, cate mesaje!!! nu ma asteptam multumesc
    O sa mai citesc inca odata propunerile de la voi (am citit repede si apoi am dat sa raspund)....
    Ce sa mai zic: m-am blocat rau la faza cu cerceii...nici nu sunt una f priceputa la moda si nici bun gust innascut nu am...imi vine sa nici nu imi mai pun niciun cercel
    Si acum constat ca am o mare problema: am uitat de geanta ...valeuuuuuuuuuuuu
  •  
    • 1555 mesaje
    19 Sep 2007, 18:56
    0 0
    Treci prin mall'ul de la vitan, gasesti genti gen plic cu gramada
    Eu recomand neaparat niste cercei mari, avand in vdr ca ai decolteu fatza-spate, nu mai porti nici o bijuterie ... nu vrei sa iesi din tipar insa macar pune'ti cercei k lumea. Cerceti asortati la geanta. Distractie placuta
  •  
    • 185 mesaje
    20 Sep 2007, 09:34
    0 0
    Multumesc foarte mult pentru ajutor.
    O sa ma duc azi sau maine prin magazine.
  •  
    • 113 mesaje
    20 Sep 2007, 11:32
    0 0
    Sunt de acord cu verde cum mai spunea cineva , asortati cu poseta.Vezi poseta in oras asortata cu cercei.Cerceii candelabru , iar la decolteu ti-as sugera parul strans.Poa sa fie si negrii dar parca verdele e mai special.
  •  
    • 1639 mesaje
    20 Sep 2007, 13:17
    0 0
    eu cred ca depinde si foarte mult de ce culoare ti-e parul si de ce culoare va fi geanta...daca geanta o sa-ti fie neagra eu cred ca ar merge foarte bine cerceii negrii...

in caz ca geanta o vei alege tot pe culoarea rosie eu cred ca ar merge foarte bine o pereche de cercei culoare alba...sau chiar si perle, sau cel putin imitatie ...dar atunci cred ca ar merge bine sa porti si o bratara la fel...pentru ca un lantisor ar fi prea mult.

parerea mea sau cel putin asa imi imaginez eu ca ar arata bine!

succes la cautare si distractie placuta la nunta!
  •  
    • 694 mesaje
    22 Sep 2007, 16:53
    1 0
    Dar ce are toata lumea cu asortatul gentii cu cerceii?!..hm...e vreun nou trend??..Sincer mie nu mi se pare ca tb neaparat sa tii cont de asta...
    Probabil ca va ganditi ca mai mult de 2 culori nu ar fi bine sa porti pe tine...si ar veni cam 3 (geanta+pantofii, rochia, cerceii)...
    Ideea e ca accesoriile tb sa fie in ton cu tinuta...bineinteles...si dpdv cromatic...Dar totusi...Sa nu ne lasam influentate atata de "ceea ce tb".Important e sa arate bine.De-aia nu se mai tine cont acum de asortarile clasice.Tocmai pt ca cele mai tari combinatii ies atunci cand iti pui fantezia la bataie!

Oricum...Voiam sa mai spun ca dc optezi pt cercei mari...ai putea sa iti strangi parul...Cred ca ar arata f bine...Iar cerceii ti-ar avantaja chipul...
    Daca ai parul lung...si buclele nu vor parea prea incarcate la nivelul capului, e ok si asa...
  •  
    • 1639 mesaje
    22 Sep 2007, 22:14
    0 0
    dar totusi sa-ti iei o rochie rosie, papuci rosii...cercei negrii sa zicem...sa ai parul blond si ochii albastru...cum dreq ar arata o geanta verde?

sau alt exemplu...iti iei rochie rosie, papuci rosii...esti bruneta cu ochii verzi...pui niste cercei albastrii si o geanta verde...ar arata bine?

eventual daca ai sta in casa dupa parerea mea

si va rog frumos sa nu imi sariti in cap dadeam doar un exemplu
  •  
    • 694 mesaje
    23 Sep 2007, 12:34
    0 0
    Nu iti sar in cap...Eu nu ma refeream la orice combinatie de culori! Normal ca ceea ce ai descris tu e un dezastru in materie de moda, dar eu ma gandeam la niste alegeri mai inspirate...
  •  
    • 1639 mesaje
    24 Sep 2007, 13:07
    0 0
    ok, eu mi-am zis parerea si atat si chiar daca nu mi-a placut ce a zis x si y nu ii condamn sunt doar pareri!
    oricum nu noi trebuie sa alegem!
    o zi buna!
  •  
    • 185 mesaje
    24 Sep 2007, 17:05
    1 0
    Buna fetelor,

Asadar....nu stiu daca e ok interventia mea acum, insa asa am simtit: sa intru si sa va scriu cum am fost
    Ce sa zic....am fost f f faina...am avut noroc cu voi si probabil cu faptul ca nu au fost prea multe "dame dragute" la nunta asta ...si m-am evidentiat cu succes...
    Sa va zic care a fost rezultatul final: rochie ampla matase rosu-corai, sandale la comanda tot din acelasi material, cercei mari cu pietre mari verde (smarald), plic de aceeasi culoare cu cerceii (din matase si el), parul (blond inchis)scurt-mediu coafat in bucle lejere pe spate, machiaj anii 80 f puternic si f mult pe pleoapa - superb (insa nu facut de mine - ci la un makeup artist)...
    ...cam asa am fost....s-a potrivit f bine...nu e meritul meu deoarece chiar nu am un bun gust innascut...am apelat si eu in stanga si in dreapta...ce stiam era doar ca nu vreau auriu, argintiu si negru
    Va multumesc foarte mult pentru sfaturi!
  •  
    • 585 mesaje
    24 Sep 2007, 17:17
    0 0
    dupa parerea mea,ai afcut alegeri bune...cum ti-am zis si eu bucle si machiaj in stilul anilor '80...sunt pasionata de machiaj si in general cunosc tendintele fiecarui sezon...daca mai ai intrebari vreodata...aici suntem...