vis ciudat : gaini multe

•  
    • 45 mesaje
    18 Sep 2007, 16:41
    0 1
    Buna tuturor.

Am avut acum cateva zile un vis foarte ciudat. Am visat o multime de gaini...erau aproape de mine...parca ma uitam printr-un obiectiv si le vedeam doar pe ele...de toate culorile, mari, frumoase. Curios e faptul ca la un moment dat am luat doua din ele si le-am pus deoparte( stiam ca sunt bolnave si vor muri).
    Are cineva idee care ar fi simbolistica acestui vis?
  •  
    • 2894 mesaje
    18 Sep 2007, 17:22
    0 0
    vrei sa iti deschizi o ferma de pui? :rol:
  •  
    • 45 mesaje
    18 Sep 2007, 17:34
    0 0
    )
    nu, in nici un caz...aceste gaini n-au nici o legatura cu realitatea din jurul meu.
    lucrez in consultanta financiara ..off the record.
  •  
    • 3036 mesaje
    18 Sep 2007, 17:45
    0 0
    clar... gainile alea sunt ori colegele tale, ori noi, evele...

toata ziua cotcodac...

da' cocosu'? cat e cocosu'?
  •  
    • 45 mesaje
    18 Sep 2007, 17:51
    0 0
    donna...acum ca m-ai itnrebat, daca stau bine sa ma gandesc nu era nici un cocos printre zecile de gaini
    by the way...sunt single momentan. does it make sense?
  •  
    • 45 mesaje
    18 Sep 2007, 17:53
    0 0
    sa nu radeti prea rau de mine pe mine oricum m-a bufnit rasul cand m-am trezit.
    dar ce o fi fost cu cele 2 gaini pe care le-am pus de-o parte? toate erau vii...si frumoase
  •  
    • 24 mesaje
    19 Sep 2007, 09:22
    0 0
    in visul tau ai simtit/a existat vreun motiv pentru care le-ai pus deoparte? pentru ca stiai ca vor muri? incercai sa le protejezi pe celelalte, sau le-ai oprit pentru ca iti placeau mai mult?
  •  
    • 45 mesaje
    19 Sep 2007, 14:00
    0 0
    da. vroiam sa le feresc pe celelalte ca sa nu se imbolnaveasca si ele.( in vis nu stiam ce boala au)
  •  
    • 24 mesaje
    19 Sep 2007, 15:39
    0 0
    pai atunci ma gandesc ca poate ai o chestie la care vrei sa renunti, sau care stii ca trebuie sa se termine, si nu vrei sa-ti influenteze dispozitia ta naturala. sau crezi ca trebuie sa renunti neaparat la ceva, pt ca in caz contrar, ai avea de suferit (gainile bolnave le-ar putea imbolnavi pe celelalte) asta depinde cu ce ai asociat tu gainile: pot fi persoane, sau ganduri...ce-ti vine in minte cand te gandesti la gaini?

nu-mi dau seama de ce sunt 2 gaini, si nu una. poate sunt 2 chestii diferite, desi nu cred, pt ca ai spus ca toate gainile erau la fel. sau nu vroiai sa lasi o gaina de una singura, si de aia te-ai gandit la 2. daca aceste gaini au fost asociate in vis cu persoane, atunci cel mai probabil sunt 2 persoane la care vrei sau trebuie sa renunti. faptul ca tu esti cea care le pui deoparte poate semnifica rolul tau activ, hotarator in actiunea asta. in acelasi timp esti optimista si stii ca ceea ce urmeaza sa faci va fi de bun augur (gainile erau frumoase)
  •  
    • 45 mesaje
    19 Sep 2007, 15:55
    0 0
    Seagull multumesc pentru interesul si sugestiile tale. Iti doresc o zi minunata!