bigudiuri pentru onduleuri

  •  
    • 40 mesaje
    18 Sep 2007, 15:48
    0 0
    daca vreau volum si bucle largi si am ziua la dispozitie (nu dorm niciodata cu ele) folosesc bigudiuri mari... daca nu am decat 1-2 ore folosesc peria si feonul... daca vreau bucle definite (onduleuri) folosesc ondulatorul... daca vreau mult volum si varfuri intoarce perie subtire si feon.
  •  
    • 308 mesaje
    19 Sep 2007, 09:54
    0 0
    Bigudiurile electrice le poti folosi fara sa iti arzi parul, sau sunt un pericol?
  •  
    • 65 mesaje
    19 Sep 2007, 10:43
    0 0
    nu ard parul pt ca sunt ionice..poate il usuca putin dar se rezolva cu uleiul de masline...
  •  
    • 553 mesaje
    19 Sep 2007, 10:55
    0 0
    Eu am taiat material fasii de 3-4cm si lungi cam cat palma (sa le pot lega) am taiat coala alba de hartie in patrate si am infasurat hartia pe mijlocul fasiilor de material...aaa materialul are ceva licra in el si se intainde mai usor...Moatzele facute le poti pastra muult si bine....

    Eu nu folosesc spuma..gel..inainte, absolut nimic, daca vreti sa puneti putina pomada..etc e bine sa fie pusa inainte de-a rasuci pe moate.

    Siii inca ceva...niciodata nu se pun pe parul UD, eu dupa ce ma spal ori il las sa se usuce, ori daca ma grabesc il usuc bine cu uscatorul, daca e putin ud nu ies bine onduleurile si se lasa repede.

    Cand vreau sa am doar varfurile ondulate, dupa ce ma spal..usuc..etc, imi prind parul in crestet intr-o coada, impart coada in trei suvite si le rasucesc pe moate si cand il desfac sta BELEA
  •  
    • 308 mesaje
    19 Sep 2007, 11:16
    1 0
    klarisse suna asa de bine ce spui tu acolo. Ideea e ca nu am folosit niciodata bigudiuri si nu prea stiu cum o sa-mi stea. Vreau sa am niste bucle finute, nu sa fie cret ca la permanent. Mi-am comandat si eu bigudiurile electrice de la Remington, in fond 50 Lei nu e o gaura in buget.
  •  
    • 308 mesaje
    19 Sep 2007, 11:19
    0 0
    daca pui parul pe moate nu arati ca o oitza expandata? Am facut mai de mult experimentul asta pe sora mea si arata ingrozitor ... s-a spalat imediat .

    Eu vreau bucle finutze si un par cu volum. Cum pot sa le obtin pe amandoua?
  •  
    • 538 mesaje
    19 Sep 2007, 11:31
    0 0
    si eu folosesc bigudiuri electrice si sunt fffffffff.multumita.Trebuie doar sa urmezi instructiunile adica parul spalat inainte , dat cu spuma de par si uscat bine.Bigudiurile nu ti ataca firul de par deoarece au un strat protector asa pufos(cel putin ale mele asa sunt)si ar trebui sa le gasesti la toate magazinele de electronice si electrocasnice.Eu am dat pe al meu 50€
  •  
    • 308 mesaje
    19 Sep 2007, 11:46
    0 0
    si cum se aplica bigudiurile electrice, am inteles ca sunt pe mai multe dimensiuni.
  •  
    • 465 mesaje
    19 Sep 2007, 13:47
    0 0
    Fetelor, imi explicati va rog, exact cum functioneaza bigudiurile astea electrice? In ce consta partea electrica? Are fiecare bigudiu cate un circuit electric? Sau care-i faza cu ele?
  •  
    • 736 mesaje
    19 Sep 2007, 15:20
    0 0
    Eu tot n-am inteles cum e cu moatele. Niste poze ar fi de ajutor. Va rog.
  •  
    • 10 mesaje
    19 Sep 2007, 15:34
    0 0
    bigudiurile electrice sunt usor de folosit. au o caserola speciala in kre se pun bigudiurile, iar knd o bagi in priza, acestea incep sa se incalzeasca. cand ajung la temperatura optima se aprinde un beculetz ca sunt gata, iar apoi nu ramane decat sa ti le pui in par.

    mi-a pus si mie la coafor parul pe astfel de bigudiuri si in 15 minute aveam niste onduleuri f frumoase.