Intrebare/curiozitate..despre CAPRICORNI

•  
    • 475 mesaje
    14 Sep 2007, 04:48
    0 1
    pt.evele cu partener in CAPRICORN:

toti barbatii din aceasta zodie sunt "inchisi in ei" sau numai al meu e enervant de "tacut" ???

•  
    • 287 mesaje
    14 Sep 2007, 11:03
    0 1
    te ignora ?
    ingora-l ...
    caposi si orgoliosi sunt toti , dar si tu raspunde-i cu aceeasi moneda sa vezi cum ii vine mintea la cap imediat !!
  •  
    • 475 mesaje
    15 Sep 2007, 18:20
    0 0
    ma ignora? NU ma ignora deci nu am de ce sa il ignor la randul meu....cum as putea sa imi ignor partenerul dupa 7 ani de relatie doar pt.faptul ca suntem diferiti iar el e mai tacut de fel, se exteriorizeaza mai greu... ?

da, e stupida intrebarea mea, sa zicem, dar eu eram curioasa sa aud ceva pareri de la eve cu parteneri in CAPRICORN;

si inca mai astept (pareri) ;
  •  
    • 60 mesaje
    17 Sep 2007, 21:23
    0 0
    salutare!
    eu sunt capricoarna si ma cam recunosc in descrierea ta legata de exteriorizarea mai grea a sentimentelor, desi sunt femeie si nu barbat.
    partea buna este ca noi ne exteriorizam...sau cel putin avem impresia ca facem asta...dar o facem atat de subtil incat oamenii ceilalti nu prea isi dau seama. avem obicei, prostesc, de a nu spune lucrurilor pe nume, din cauza fricii de a nu fi judecati, parasiti. cu alte cuvinte facem din tantar armasar!
    daca vrei un sfat...insista!pana la urma ne dam drumul la gura si spunem tot!dar avem nevoie de stimulente!
  •  
    • 94 mesaje
    17 Sep 2007, 21:51
    0 0
    Iris , de 7 ani zici?
    si eu sunt curioasa cum sunt capricornii....tokmai am cunoscut pe cineva..sa zic ca suntem la inceput...nu stiu cat de mult o avea el din zodie, e chiar pe 2 ianuarie nascut la mijloc asa.
    zi mi si mie niste ponturi ceva
  •  
    • 1139 mesaje
    18 Sep 2007, 19:46
    0 0
    Sotul meu e capricorn nascut chiar pe 2 ianuarie dar nu mi se pare deloc tacut, binanteles nu e asa vorbaret ca mine dar nu pot spune ca e tacut, palavragim de toate impreuna chiar e deschis mereu la discutii.

De cele mai multe ori e mai barfitor si mai curios decat toate femeile.
  •  
    • 1139 mesaje
    18 Sep 2007, 19:47
    0 0
    Marchiza tu ce zodie esti?
  •  
    • 2009 mesaje
    18 Sep 2007, 23:57
    0 0
    Am cunoscut si eu un capricorn, barbat...La inceput mi s-a parut tare ciufut si tacut -eu sunt sagetatoare, sunt vorbareata si spontana-, si chiar ma enerva cu tacerile lui. Dar, nu stiu ce naiba am facut, ca incet-incet si-a deschis sufletul, acum vorbim cate in luna si in stele, e un om de o delicatete deosebita, dar si o mare sensibilitate. Are nevoie de cineva sa-l asculte cu adevarat ca sa poata vorbi. Altfel, tace si sufera.
  •  
    • 2009 mesaje
    18 Sep 2007, 23:58
    0 0
    Si am mai invatat ceva:cand capricornii tac, viseaza. Si visele lor sunt frumoase si calde.
    Asa ca , fetelor care aveti soti capricorni, invatati sa-i ascultati si o sa fi-ti uimite de cata iubire poarta in suflet
  •  
    • 1139 mesaje
    19 Sep 2007, 12:15
    1 0
    Chiar asa este, sotul meu e cel mai iubitor si mai atent barbat din lume.
  •  
    • 475 mesaje
    19 Sep 2007, 17:26
    1 0
    am revenit...;

da, deci eu sunt in Fecioara iar al meu capricorn ma enerveaza UNEORI ca e tacut, in sensul ca trebuie eu sa pun intrebari pt. a afla ceva ce ma intereseaza, in loc sa vina totul de la el !
  •  
    • 1139 mesaje
    19 Sep 2007, 18:37
    0 0
    Iris daca tu esti fecioara atunci iti garantez ca e cea mai buna compatibilitate cu capricornul.

Banuiesc ca esti si tu ca si mine, adica de dimineata si pana noaptea nu-ti inchizi gura. Asta nu inseamna ca barbatii capricorni sunt tacuti, ci ca noi suntem guralive.

Era sa uit si eu sunt fecioara.
  •  
    • 475 mesaje
    19 Sep 2007, 21:07
    0 0
    alinuk, ai perfecta dreptate...eu sunt mai guraliva de fel !
  •  
    • 2009 mesaje
    19 Sep 2007, 23:32
    0 0
    alinuk, nu stiu cati ani aveti voi, tu si sotul tau, dar, invata sa-l asculti.
    Pe mine, omul asta ma uimeste de fiecare data. Nu credeam ca poate exista un om de o asemenea finete sufleteasca. Dar, are si o mare suferinta: pe el nu l-a ascultat nimeni in viata lui. Cei dragi lui, au crezut ca este normal sa primeasca dragostea si grija lui, dar nu au gasit timp sa-l si asculte....Acum are 62 de ani...
  •  
    • 1139 mesaje
    20 Sep 2007, 11:56
    0 0
    little_rose, noi suntem la inceput de drum sa zic asa, avem 30 ani si desi nu suntem de foarte mult timp impreuna (3ani) imi da impresia ca ne cunoastem de o vesnicie.
    Iar eu sunt chiar daca uneori sunt guraliva, pot fi si o buna ascultatoare.
  •  
    • 35 mesaje
    23 Sep 2007, 14:01
    0 0
  •  
    • 94 mesaje
    23 Sep 2007, 19:10
    0 0
    buna fetele..am revenit si eu...
    mai..de tacut nu e...Doamneeee...tot timpu are ceva de spus si eu care vorbesc mult fata de el ma simt ..mic copil.
    eu sunt varsatoare alinuk.
    mai e cineva pe aici in combinatia asta?
  •  
    • 1139 mesaje
    23 Sep 2007, 20:57
    0 0
    Buna Marchiza!
    Nici mie nu mi se pare tacut, chiar deloc......dimpotriva sunt zile cand nu-i tace gura......dar asta nu se intampla dimineata sau seara tarziu ca mie
  •  
    • 9 mesaje
    25 Sep 2007, 13:16
    0 0
    dar despre ea balanta - el capricorn ce ziceti?
  •  
    • 1 mesaje
    16 Mai 2017, 19:13
    0 0
    Eu balanta...el capricorn...ne-am inteles perfect o perioada buna de timp...acum tace malc si abia scot 3vorbe de la el...am avut o discutie cu el zilele trecute in care i-am zis ce simt pt el si vad ca de cateva zile se comporta ok incepe sa vorbeasca dar e dificil sa stai cu un capricorn daca nu te inarmezi cu multa rabdare iar eu in fiecare zi imi impun sa am rabdare la toate nazurile lui si sa ii arat ca tin foarte mult la el...nu stiu de ce e asa tacut si asta ma roade ca nu e genul care sa zica ce are...tre sa il lasi ca pe el ca vb singur...nu trebuie sa insisti...asa am vazut eu