povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 143 mesaje
    5 Iun 2011, 20:20
    0 0

    cei care visati serpi balauri etc.....sau visuri ciudate si intunecate mergeti la preot oameni buni sa va citeasca ....... e singura solutie sa scapati de cele necurate


    Acest mesaj a fost editat de către dragos111: 5 Iun 2011, 20:21
  •  
    • 1 mesaje
    19 Iun 2011, 21:52
    0 0

    Buna Rozamunda

     

    De 3 zile am un vis ...cum ca salvez niste femei in varsta ...ele mereu sunt pe cale sa le calce trenul...si eu le salvez mereu..nu stiu ce inseamna acest..vin si ma simt cam ciudat

    Astept un raspuns! Multumesc anticipat

  •  
    • 1 mesaje
    26 Nov 2012, 10:55
    0 0
    Neatza am visat ca iubitul meu tinea pe picior o blonda,avea parul pn la baza gatului .. si vorbea cu ea iar eu ma uitam la ei .si intre timp cineva mi-a adus un pachetel mic de drojdie ,doar priveam pachetul si atat ..si ziceam ce pot sa fac eu cu drojdia asta ?!! ce poate insemna ? banuiesc ca nu e cn stie ce visul asta ... 
     multumesc ! 
  •  
    • 30 mesaje
    21 Ian 2013, 12:20
    0 0
    M-am visat foarte rau cu mama si cu viitorul meu sot. Prima data m-am visat cu mama mea ca eram pe un pod si cineva striga ca vine sfarsitul lumii in cel de al 2 lea vis viitorul meu sot era in sicriu el vb cu mn iar eu ii spuneam sa iasa din el si el zicea ca nu mai poate.Eu sunt f speriata
  •  
    • 4 mesaje
    21 Feb 2013, 11:23
    0 0
    rozamunda said:ma ofer sa va descifrez visele, dar totusi nu cele de o banalitate inspaimantatoare))

     

    Buna rosamunda! Sper sa poti da un mesaj viselor mele, eu sunt una dintre cele care viseaza aproape de fiecare data, de cele mai multe ori sunt ciudatenii pe care, daca le caut in dictionar, imi aduc doar vesti proaste sau stare negativa si , uneori mi-e si frica sa stiu ce va urma! Bun.....deci sa reluam, azi noapte visam ca iubitul meu se cearta cu un alt barbat , de fata mai era un al treilea care lua parte si eu care vedeam totul insa nu ma bagam in cearta lor doar priveam. La un moment dat iubitul meu il impinge pe adversar , acesta cazand de la o distanta de vreo 10 m, dar tragand dupa el si pe al meu. Eu ma uit cum cade si cand ajunge jos am impresia ca e mort. Ma trezesc si nu stiu daca era mort ori ba. Apoi adorm iar si incepe un haos cu o multime de copii, o prietena de-a mea in loc de 2 copii avea 4, cel din urma ajuns parca din senin, ma miram cum de a trecut asa mult timp ca facuse inca 2.
  •  
    • 2 mesaje
    21 Feb 2013, 12:04
    0 0
    rozamunda said:pentru voi toate!
    dragele mele, va rog pe fiecare in parte sa ma contraziceti unde e cazul sau sa imi aprobati zisele. si pentru mine asta e o experienta, nu sunt mafalda si nici omida..))).
    am inceput joaca asta de cand dezlegam visele prietenelor mele si-mi spuneau mai apoi ca zic bine, si mi-am zis sa continui. ma veti ajuta mult daca imi veti raspunde. va multumesc si sa visati frumos!

     

      Buna rozamunda! Am visat recent ca cumpasem un cub de drojdie proaspata impreuna cu un barbat, la care tin mult. Au fost mai multe vise mai mici de fapt, plecasem amindoi cu masina, o masina de culoare deschisa, ne grabeam, se ferea parca de o femeie si apoi visul cu drojdia.
      Va multumesc frumos!  

  •  
    • 2 mesaje
    21 Feb 2013, 12:09
    0 0
    popescumona said:
    rozamunda said:pentru voi toate!
    dragele mele, va rog pe fiecare in parte sa ma contraziceti unde e cazul sau sa imi aprobati zisele. si pentru mine asta e o experienta, nu sunt mafalda si nici omida..))).
    am inceput joaca asta de cand dezlegam visele prietenelor mele si-mi spuneau mai apoi ca zic bine, si mi-am zis sa continui. ma veti ajuta mult daca imi veti raspunde. va multumesc si sa visati frumos!

     

      Buna rozamunda! Am visat recent ca cumparasem un cub de drojdie proaspata impreuna cu un barbat, la care tin mult. Au fost mai multe vise mai mici de fapt, plecasem amindoi cu masina, o masina de culoare deschisa, ne grabeam, se ferea parca de o femeie si apoi visul cu drojdia.
      Va multumesc frumos!  

     M-as bucura mult daca mi-ati putea raspunde, binenteles in masura in care aveti si dumneavoastra timp!
      Multumesc mult !

     

  •  
    • 2 mesaje
    17 Mar 2013, 12:28
    0 0
    Buna sunt Cristina si am avut un vis azi noapte,am visat ca eram sarutata de cel de care m-am despartit mentionez ca ne-am despartit nu de mult timp si ca nu eram de mult timp impreuna si imi pare rau ca ne-am despartit mi-am dat seama ca s-ar putea sa ma fii indragostit de el(eu i-am dat papucii ca a zis ca el nu da papucii la fete) si continuam sa mai vorbim pe messenger.Ce poate sa insemne visul meu ?
    Acest mesaj a fost editat de către Cristinell90: 17 Mar 2013, 22:06
  •  
    • 4346 mesaje
    17 Mar 2013, 20:53
    0 1
    ca esti tuta...
  •  
    • 2 mesaje
    17 Mar 2013, 22:11
    0 0
    anda22-7 said:ca esti tuta...

    anda22-7 presupun ca tu stii mai bine ce se face cand o relatie nu mai merge si nu mai e nimic de facut decat sa-i pui capat.

     


    Acest mesaj a fost editat de către Cristinell90: 17 Mar 2013, 22:13
  •  
    • 1 mesaje
    22 Feb 2015, 15:14
    0 0
    Buna, in ultimul timp am numai vise ciudate si as vrea sa le gasesc o semnificatie, de exemplu azi-noapte am visat un tigru care ma lasa sa il iau in brate dar doar pe mine, cu ceilalti era rau, ce ar putea insemna?
  •  
    • 3765 mesaje
    23 Feb 2015, 12:23
    0 0
    Julia147 said:Buna, in ultimul timp am numai vise ciudate si as vrea sa le gasesc o semnificatie, de exemplu azi-noapte am visat un tigru care ma lasa sa il iau in brate dar doar pe mine, cu ceilalti era rau, ce ar putea insemna?

     

    ca iti doresti o blana de tigru. si cand o sa o ai, ceilalti vor fi invidiosi. sau invidioase.
     

  •  
    23 Feb 2015, 15:00
    0 0
    buna ziua,ma numesc marinela,am visat sambata spre duminica,eram intr-o casa unde a luat nastere o broasca testoasa(nici mica dar nici foarte mare),destul de inchisa la culoare,si din acel moment ma urmarea prin toata casa,parca unde ma duceam si ma auzea se straduia sa ajunga la mine,Ajunsesem sa-mi fie frica,o gaseam permanent langa mine.Astept cu mare interes raspunsul dv,multumesc
  •  
    • 3765 mesaje
    23 Feb 2015, 17:52
    0 0
    ungureanu_marynela said:buna ziua,ma numesc marinela,am visat sambata spre duminica,eram intr-o casa unde a luat nastere o broasca testoasa(nici mica dar nici foarte mare),destul de inchisa la culoare,si din acel moment ma urmarea prin toata casa,parca unde ma duceam si ma auzea se straduia sa ajunga la mine,Ajunsesem sa-mi fie frica,o gaseam permanent langa mine.Astept cu mare interes raspunsul dv,multumesc

     

     

    oau! o broasca testoasa cu viteza.

    facea "tzusti " pe langa tine??

     

    te-ai uitat la "turbo"?


    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 23 Feb 2015, 17:54