povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 4411 mesaje
    19 Dec 2010, 15:50
    0 0

    Nici eu n-am fost atenta


    Acest mesaj a fost editat de către andreeaX: 19 Dec 2010, 15:52
  •  
    • 26 mesaje
    21 Dec 2010, 20:41
    0 0
    l-am vizat pe bunicumeu care mi-a fost ca un tata si a murit acum 3 ani in cosug era viu,,, m-am pus sa ii dau mana era rosu la fata si dupa ce i-am dat mana a murit. m-am trezit foarte speriata...
  •  
    • 426 mesaje
    22 Dec 2010, 18:53
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2 mesaje
    3 Feb 2011, 19:45
    0 0
    Buna Rozamunda...as vrea sa'mi descifrezi dak poti si mie unul din sutele de vise.. acum 3 luni mia murit "viitorul" sot..de atunci il visez mereu...unu din visele care m'au remarcat este : Se facea ca eram afar,era zapada si ma astepta cu una din masini sa ma duc akas la socrii mei ..ma astepta la un pod de tabla...am fost dusa de tatal meu cu masina mea si ma lasat akol..am plecat cu el akas la socrii mei...unde soacra mea pregatise nijte cornuri cu ciocolata iar socrul meu punea faiantza in bucatarie..ajunsi akas..el imi spune manaca cornuri mie numi trb pt k eram satula...si in final ma obliga sa manac 2 din acele cornuri leam mancat si am plecat...am plecat la tara la bunicii mei,unde el era in sicriu ..toti incercau sami zica k era tatal meu si nu el..dar eu il vedeam si incercam sl explic k era sotul meu..la un moment dat ma aproprii de sicriu si mi spune k nu are loc si io ma sperii si plec de akol..iesind afar..odata iesind din casa ai mei scot sicriul in curte de unde se ridica si fuge dupa mine...eu spunandui sa ma lase in pace iar el mi zice k vr dfoar sami vb...eu iam zis sa se duca inapoi in sicriu k vom vb...sa asezat in sicriu mia zis k pretenii lau lasat sa maora k un caine in strada...si mam trz...oare ce poate fi?Multumesc si sper sa fi inteles cv
  •  
    • 1336 mesaje
    3 Feb 2011, 21:11
    0 0
    cred ca tre buiesa dai de pomana pt sufletul lui si sa te rogi pt sufletul lui.Eventual plateste 40 de liturghii la MORTI la o manastire pt sufletul lui.Apropo..topicul e vechi..nu cred ca iti mai raspunde ..
  •  
    • 29 mesaje
    4 Feb 2011, 10:57
    0 0
    buna,am avut si eu un vis ciudat.Am visat un sarpe mare negru cu dungi galbeene kre vroia sa ma muste dar dupa mai multe lupte am reusit sa il ucid,apoi se facea k vroiam sa ma pun in pat si akolo pe cearceaf erau mai multi serpi mici suptiri tot negru cu galben pe kre incercam sa i dau jos din pat.Poti te rog sa imi spui ce inseamna visul meu?
  •  
    • 574 mesaje
    4 Feb 2011, 14:58
    1 0

    krmensita said:
    buna,am avut si eu un vis ciudat.... 

    Te asteapta multe incercari, in curand o sa cazi la pat bolnava....este plata pentru ca nu te mai rogi seara, o tii in distractii etc.

     

     

     

     

     

  •  
    • 29 mesaje
    4 Feb 2011, 17:26
    0 0
    nu e adevarat nu o tin in distractii,nu am mai iesit de un an jumate din casa sa ma distrez singura mea iesire e la magazin sa cumpar lapte la fetita si la spital o data pe luna sa duc fata la vaccin. Nici nu stiu de knd nu am mai iesit sa beau un suc sau sa merg la o petrecere ,singura petrecere la kre am mers de 2 ani a fost botezul fetei mele.
  •  
    • 574 mesaje
    4 Feb 2011, 20:01
    1 1

    Vezi sa nu minti ca vin serpi si-ti vor invada visele,


    Acest mesaj a fost editat de către Critical: 4 Feb 2011, 20:04
  •  
    • 1 mesaje
    10 Feb 2011, 08:50
    0 0

    salutare.

    am avut un vis mai ciudat zic eu, in care eu cu inca 2 preteni foarte apropiati am urcat in varfu unu munte,la un momendat eu ma jucam cu o piarta pe care am scapat,o si am sarit dupa ea (dupa piatra)

    dupa care mam trezit cam dezorientat.

    ar puteaa avea vreo explicatie sau sa fie un simplu vis ?

    multumesc

    vise placute.

  •  
    • 3354 mesaje
    17 Feb 2011, 11:35
    0 0
    draga rozamunda, bun gasit... am visat acum doua nopti ceva foarte ciudat...

    din sanul meu drept curgea sange... apoi mi-au iesit de acolo patru seminte, fiecare de marimea unei castane...

    si a mai curs din sanul drept - totul era la dreptul - ceva ca niste larve de molii de alimente, care miscau...

    m-a cam speriat visul si nu prea pot sa-l uit... ce o fi, dupa parerea ta?

    te pup si astept un raspuns... corina.
  •  
    • 370 mesaje
    18 Feb 2011, 09:17
    0 0

    Buna, Rozamunda! am avut si eu un vis aseara si as vrea sa-mi spui ce ar insemna... nu prea cred in vise, nici nu le tin minte decat foarte rar, dar visul asta mi-a ramas intiparit in minte... a fost unul din visele alea care-ti dau senzatia ca le traiesti si te trezesti cu niste sentimente noi / diferite...

     

    deci... visul era asa:

    ..... eram in locul in care am locuit / copilarit pana pe la 15 ani... eram p-afara cu mai multe persoane, vecini , prieteni, nu imi aduc aminte exact persoanele, stiu doar ca eram si cu actualul prieten - care in realitate nu are nicio legatura cu acel loc - . si era mai pe seara, stateam p-afara, vorbeam si trebuia sa plecam in casa... sau la cineva... si cineva ne spune sa ne uitam pe cer... era un avion care zbura din ce in ce mai stramb, iesea fum de undeva din coada / aripa si initial era departe, asa il percepeam, apoi ma tot uitam si era din ce in ce mai aproape si dintr-o data s-a prabusit foarte aproape de mine, de noi, sa zic la vreo suta de metri... si s-a facut un nor imens de fum / praf care venea repede spre noi si prietenul meu si cu mine am inceput sa fugim... si asa m-am trezit...

     

    ... in fine, acum mi se mai pare un vis banal, dar m-am trezit cu un sentiment foarte ciudat si cu imaginea acelui avion prabusit...

     

    Multumesc pentru interpretare!

  •  
    • 370 mesaje
    18 Feb 2011, 09:52
    0 0
    Sa inteleg ca Rozamunda nu mai vine pe aici? Stie altcineva sa-mi interpreteze visul?
  •  
    • 3 mesaje
    18 Feb 2011, 12:31
    0 0
    Visez deseori multa....foarte multa lume.Le visez pe mama si pe bunica mea,care sunt moarte.Si visez ca ma plimb prin intuneric.
  •  
    • 4346 mesaje
    18 Feb 2011, 23:23
    0 0
    vise....
  •  
    • 750 mesaje
    20 Feb 2011, 00:57
    0 0
    Diana04 said:
    cred ca tre buiesa dai de pomana pt sufletul lui si sa te rogi pt sufletul lui.Eventual plateste 40 de liturghii la MORTI la o manastire pt sufletul lui.Apropo..topicul e vechi..nu cred ca iti mai raspunde ..

     ce tare asta cu topicul...

  •  
    • 750 mesaje
    20 Feb 2011, 01:01
    0 0
    eu cand am mers sa ma spovedesc ultima oara, i-am spus duhovnicului ca visez urat. m-a intrebat cam ce...i-am dat un exemplu, dar a spus asa..."sunt vise de noapte" ! hm si-o fi dat omu' seama ce-or insemna insa nu cred ca a vrut sa ma mai sperie si mai tare. ca doar am mers la el cu gandul ca imi voi gasi linistea sufleteasca. Sfatul meu, nu va mai ganditi dimineata la ce-ati visat seara fiindca gandindu-va intr-una la ce-ati visat aseara, visati urat si maine si poimaine si tot asa... o rugaciune inainte de culcare si cu Dumnezeu inainte ! cand e sa se intample ceva rau, se intampla si fara sa visezi ...iha lumea asta
  •  
    • 2 mesaje
    26 Feb 2011, 23:43
    0 1
    acum ceva timp am visat ca mergeam cu iubitul meu pe un drum iar pe o parte era o padure sinistra ,cand am ajuns la un punc mai inalt al drumului din padure s a auzit un tipat de copil si am inceput sa fugim,nu stiu cum am ajuns intr o baie unde in oglinda am vazut imaginea unui copil in spatele meu cu o sapca pe fata,atunci am inceput sa tip dar nu aveam voce si ma zbateam pe jos dar iubitul meu nu ma auzea.apoi o femeie de culoare m a ajutat sa ma rididic,acum doua zile sunt sigura ca am visat acelasi drum doar ca ne intorceam pe el pt ca padurea era in partea stanga,apoi am gasit niste bratari pe jos si le am luat.am ajuns intr o casa doar eu fara iubitul meu unde o fetita mi a cerut acele bratari dar nu i le am dat...te rog frumos sa mi spui daca poti..ce inseamna......
  •  
    • 1 mesaje
    8 Mar 2011, 20:13
    0 0

    Buna seara. Am si eu o curiozitate.....Am vorbit astazi cu mama la telefon, si era foarte agitata si nu a putut dormi toata noaptea din cauza mea pentru ca m-a visat urat, dupa cum spune ea.

       In visul ei, ea statea pe mal iar eu eram in apa strigand dupa ajutor pt ca ma innecam. A cerut ajutor la toata lumea, chiar a intrat cineva dupa mine numai ca nu ma gaseau niciunde.  Si cum statea mama mea pe mal plangand dupa mine, spune ea, ca am aparut in spatele si am intrbat-o ce a patit, de ce plange, si cand am fost intrebata cum am ajuns acolo(in spatele ei) i-am raspuns ca am fost la plimbare si am trecut pe la ea sa vad ce mai face. Stiu ca nu are nici o logica dar poate ma puteti ajuta intr-un fel...sa incerca sa o calmez deoarece s-a trezit plangand  si inca mai plange.....Adaug ca eu sunt plecata de langa ea.

        Multumesc anticipat pentru raspuns


    Acest mesaj a fost editat de către koralina: 9 Apr 2011, 16:54
  •  
    • 977 mesaje
    8 Mar 2011, 22:45
    0 0
    Rozamunda...te intreb si eu ceva despre vise.Ce inseamna cand visezi o persoana pe care o iubesti plina de sange?