povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 509 mesaje
    22 Ian 2004, 11:01
    0 0
    ma ofer sa va descifrez visele, dar totusi nu cele de o banalitate inspaimantatoare))
  •  
    • 72 mesaje
    22 Ian 2004, 12:27
    2 0
    rozamunda, nu stiu ce inseamna vise banale, dar visam intr-o perioada, m-a tinut cativa ani, ca ma fugareste un urs. nu glumesc. ce zici de asta?
  •  
    • 509 mesaje
    22 Ian 2004, 16:12
    2 0
    da-mi mai multe amanunte, unde se petrece urmarirea,si daca mai exsiste si alte persoane implicate in vis.
    altfel, ursul este un simbol al puterii, poate fi vorba de o persoana oficiala de care iti este teama. mai da-mi detalii
  •  
    • 5 mesaje
    22 Ian 2004, 17:23
    0 0
    Rozamunda, am avut si eu o noapte tare ciudata, chiar in 21/22. Am visat ca o femeie, pe care am vazut-o mai apoi barbat(nu ma intreba cum, ca a fost extrem de ciudat visul), alerga dupa mine, incercand sa ma loveasca cu cartofi mari in cap. Eu aveam o stare de nervozitate puternica, si oscilam(in vis) intre a ma opri s-o iau la bataie si a fugi. Oricum, cartofii(aratau ca niste bolovani mari) tinteau, de cele mai multe ori, chiar in capul meu, dar nu m-au atins. In cele din urma, m-am oprit, intrebandu-l: "De ce esti, ma, criminal, pt.niste tampiti?" Mentionez ca, inainte de fuga, persoana respectiva, care ma urmarea, se afla impreuna cu mai multe fete, pe care le simteam si le vedeam ca fiind niste fiinte rele, formand un fel de lant uman, intr-o mlastina. Acestea radeau ironic si ne adresau jigniri(eram cu inca cineva, dar nu stiu cine). Cert este ca m-am trezit astazi din somn plangand cu lacrimi de crocodil, dupa ce i-am reprosat persoanei care ma urmarea ca este criminala. Astazi toata ziua m-a urmarit o stare de tristete din cauza visului.
  •  
    • 509 mesaje
    22 Ian 2004, 17:51
    0 0
    carminuta, din visul tau reiese clar ca e vorba de un mic complot.
    femeia care se transforma in barbat poate fi o femeie cu o latura a personalitatii mai masculina, cartofii in sine simbolizeaza griji, probleme poate chiar materiale iar faptul ca se lovesc in capul tau inseamna ca aceste persoane rele din viata ta vor sa te impovareze de griji. sunt cu siguranta niste fiinte rele iar faptul ca erau inlantuite intr-o mlastina inseamna ca sunt de conditie joasa. ai grija si fi precauta in mediul in care te afli fie ca lucrezi intr-un colectiv de femei fie ca esti la scoala. si acest vis te previne sa ai grija cui impartasesti secretele tale, pentru ca lucrurile sa nu se intoarca impotriva ta.
    si ai grija in aceasta perioada sa nu pierzi lucruri mai ales bani, e un vis care anunta probleme materiale.
    alta interpretare:
    daca ai o legatura sentimentala cu cineva de care te indoiesti poti sa renunti caci in viata acelui barbat mai exista o femeie care va afla de legatura voastra si va rabufni nu tocmai delicat.
    sa-mi spui daca sunt aproape de adevar.
  •  
    • 5 mesaje
    22 Ian 2004, 18:23
    0 0
    Iti multumesc mult de tot ca mi-ai raspuns. Partea cu serviciul este adevarata: lucrez la o televiziune locala din Alba-iulia, si aici am o dusmanca, careia i-am tras cateva in freza acum o luna de zile: dar, ghinion, ea este secretara sefului.
    Este foarte periculoasa, daca ar fi o persoana de care sa-mi fie frica, cred ca ea este.
    In ceea ce priveste relatia mea, nu cred ca este czul. Barbatul pe care il iubesc este mai in varsta decat mine cu 12 ani, si nu am absolut nimic sa-i reprosez. Este singurul barbat in care am incredere.
    Deci, mai degraba prima varianta, nu?
    Iti multumesc inca o data. O sa fiu mai atenta la ceea ce se intampla in jurul meu.
  •  
    • 5 mesaje
    22 Ian 2004, 18:27
    0 0
    Sper ca am fost explicita, chiar daca astazi este prima data in viata cand particip si eu la un forum. Vroiam sa-ti mai spun ca griji materiale exista, intr-adevar, dar sper sa nu ne loveasca(suntem doi).
  •  
    • 34 mesaje
    22 Ian 2004, 18:37
    0 1
    o sa te intreb si eu ceva. ce inseamna cand visezi inele. nu imi aduc aminte exact contextul visului dar stiu ca tot era vorba despre inele din aur.
  •  
    • 509 mesaje
    23 Ian 2004, 09:20
    0 0
    carminuta, si eu eram mai convinsa de prima varianta, si ma bucur mult ca a doua nu e valabila.
    atunci sa fi puternica si poate fiinta aia o sa lase garda jos.
  •  
    • 509 mesaje
    23 Ian 2004, 09:24
    0 0
    carmelia, e de bun augur visul tau. inelele de argint nu sunt un simbol tocmai bun, dar aurul e de bine. probabil ca vei avea un succes, o realizare. cand visezi un singur inel de aur e semn de logodna, dar tu ai visat mai multe, asa ca asteapta-te la bucurii.
  •  
    • 246 mesaje
    23 Ian 2004, 19:18
    0 0
    Draga rozamunda, uite am si eu un vis pe care nu mi l-am putut explica niciodata. Era o perioada cind, la anumite intervale de timp, cu mici variatiuni, visul mi se repeta.
    In ce consta: ma visam intr-o casa mare, in constructie, cu mai multe nivele, multe usi cu tocurile din lemn maroniu, multe camere, dar fara geamuri, de obicei era noapte si batea vintul iar eu mai eram cu cineva, persoana de sex masculin. De fapt era mai mult o prezenta decit o persoana, nu stiu daca ma exprim suficient de clar. Mare lucru nu se intimpla, doar ca tot intram dintr-o camera in alta, desi nu stiam exact unde vroiam sa ajung sau ce cautam. Cam asta era visul...
    Thanx!
  •  
    • 865 mesaje
    23 Ian 2004, 19:51
    0 0
    Ce inseamna cand visezi drojdie?
  •  
    • 1222 mesaje
    24 Ian 2004, 19:21
    0 0
    `
  •  
    • 72 mesaje
    24 Ian 2004, 20:38
    0 0
    draga rozamunda, nu mai tin minte ce se mai intampla in visul meu cu ursul, a fost acum mult timp, si eu nu-mi amintesc nici macar ce am visat azi noapte. a, ba da, am visat o broasca testoasa , dar bineinteles ca nu mai stiu care era contextul. dar hai sa-ti povestesc alt vis, pe care-l am si acum, si e "simplu": visez ca-mi strang dintii atat de tare ca mi se sfarama, si in disperarea mea de a nu-i pierde de tot, ii inclestez si mai tare, si tot asa...
  •  
    • 11 mesaje
    25 Ian 2004, 17:33
    0 0
    Cred ca ti-ai cautat-o singura, cu lumanarea si cu siguranta iti va lua o buna parte din timpul tau sa ne raspunzi la toate, si este doar inceputul. Cand ai timp te rog sa-mi descifrezi si mie urmatorul lucru pe care il visez de cand ma stiu si deja m-am obisnuit atat de mult cu el ca ma gandesc sa nu o fac si in realitate.
    De fiecare data cand fug in vis, indiferent daca fug de cineva, de ceva sau doar din placere, am puterea de a ma ridica si de a fugi, ca si cum a-si zbura si in momentul in care vreu pot ateriza unde doresc. La inceputuri, cand eram copil imi amintesc ca ma inspaimanta, dar acum chiar imi place acest lucru.
    Iti multumesc anticipat
  •  
    • 509 mesaje
    26 Ian 2004, 18:41
    0 0
    Jasmine, cand visezi o casa asta are legatura cu sufletul tau, cum esti tu in realtate. Visezi o casa cu multe incaperi, si foarte important: fara geamuri..incaperile cu cat sunt mai multe cu atat trasaturile tale de caracter sunt mai variate, dar lipsa geamurilor si prezenta masculina certifica faptul ca iti doresti foarte mult sa ai o relatie in care sa fi protejata dar asta nu se intampla in realitate, inca nu ti-ai gasit implinirea sufleteasca, intalnesti adesea barbati care nu-si doresc o relatie stabila. in casa sufletului tau lipseste ceva, depinde de tine cui acorzi incredrea ta.
  •  
    • 509 mesaje
    26 Ian 2004, 18:47
    0 0
    violeta 7ro, drojdia are un simbol mai profund decat ai crede, elementul asta sta la baza painii care este un simbol sacru dupa cum stii.
    nu numai ca este de bine, dar este foarte posibil sa concepi un copil pe care sa-l doresti foarte mult, nu o sarcina nedorita. daca imi mai dadeai si alte deatalii poate isi schimba semnificatia. chiar te rog sa-mi spui daca am intuit bine copilul.
  •  
    • 509 mesaje
    26 Ian 2004, 16:01
    0 0
    victoria 09
    daca visezi de ceva timp ca te desprinzi de corp, sigur de tot visul te avertizeaza ca intri in legtura cu niste entitati astrale, poate ca in timpul viselor chiar primesti niste mesaje. e bine sa te trezesti si sa-ti notezi tot si vezi ce se repeta. recunosc ca e un domeniu fascinant care ma depaseste, dar ar fi bine sa te documentezi in sensul asta.
  •  
    • 509 mesaje
    26 Ian 2004, 16:04
    0 0
    dragadeea draga mea)), broscutele testoase sunt asa de scumpe incat nu te poti astepta decat la bucurii..), iar faza cu scrasnitul din dinti s-ar putea sa fie reala, si eu patesc asa noaptea, ma mir cum de nu-mi scuip dintii dimineata la periaj..))
    vise placute!!
  •  
    • 509 mesaje
    26 Ian 2004, 16:09
    0 0
    tali scumpo, esti o aleasa celesta..), in realitate esti foarte norocoasa si iti atingi usor orice scopdaca in aceste vise ai avea si picaje dezastruoase ar anunta probleme in functie de context, dar la tine totul e senin.
    aceste vise iti mai transmit un mesaj: ar fi foarte bine sa te apuci de yoga, s-ar putea ca asta sa fie o mare tranformare a ta.