n-am primit nici un cadou de ziua mea

  •  
    • 705 mesaje
    9 Sep 2007, 01:02
    0 3
    a fost ziua mea zilele trecute, iar EL nu mi-a adus nimic. am iesit in oras cu toti prietenii, fiecare mi-a dat cate ceva, plus o floare acolo, iar el pauza. cum sa iau asta? suntem de 3 ani impreuna si locuim impreuna. dar chiar asa?
  •  
    • 839 mesaje
    9 Sep 2007, 01:07
    1 0
    Urat din partea lui! Poate nu a avut bani!Uite,o imbratisare de la mine,sa fii sanatoasa si fericita!
  •  
    • 705 mesaje
    9 Sep 2007, 01:09
    0 0
    Sarut mana, vrajotoareo. Dar are bani, nu asta-i problema. Chiar ff multi. Nu ppot sa imi imaginez ce naiba a fost in capul lui. Si ma simt aiurea sa ma duc la el sa-l intreb "auzi, mai prichindel, ce naiba, nu mi-ai luat si mie ceva???"

    LE - plus ca, presupunand ca n-ar fi avut bani (ceea ce NU este cazul, ca ii cunosc finantele ff bine), o felicitare cat ar fi costat? sau un buchet de flori? sau o coala A4 impaturita in doua si scris pe ea cu carioca LA MULTI ANI??? Nimic????
  •  
    • 839 mesaje
    9 Sep 2007, 01:10
    0 0
    macar un la multi ani,ti-a zis?
  •  
    • 6273 mesaje
    9 Sep 2007, 01:10
    0 0
    Un gest extrem de urat din partea lui.

    E.L. nici la multi ani nu ti-a zis???
  •  
    • 475 mesaje
    9 Sep 2007, 01:10
    0 0
    foarte urat din partea lui ! pe buna dreptate ca esti suparata....eu as fi socata ...dupa atatia ani...ciudat!
  •  
    • 705 mesaje
    9 Sep 2007, 01:11
    0 0
    Pai mi-a zis, doar ca locuind impreuna am fost ocupata cu pregatirile pt iesirea in oras. Si nu m-am intalnit cu el special, intr-un loc anume, sa imi ureze la multi ani. Mi-a zis el ceva de dimineata, de genul "cum se simte sarbatorita?", dar nici un cadou, nici o floare, absolut nimic.

    initial am zis ca poate vrea sa mi-l dea mai tarziu, pe seara, cand iesim cu prietenii. dar si atunci pauza. i-am mai dat cateva zile, dar parca nici nu a fost ziua mea. cum ati interpreta voi asta???
  •  
    • 839 mesaje
    9 Sep 2007, 01:12
    0 0
    incercam sa te fac sa te simti mai bine cand am zis de bani! oricum e o magarie din partea lui!
  •  
    • 705 mesaje
    9 Sep 2007, 01:15
    0 0
    vrajitoareo, esti o draguta. si culmea e ca nu ma simt suparata, doar ff contrariata. nici n-am avut vreme sa ma enervez, pentru ca tot astept minunea. ma gandeam ca imi face vreo farsa, ca apoi sa apara cu cadoul. dar s-au facut zile bune si nimic.

    eu de zilele lui de nastere incepeam o adevarata aventura, cu luat cadouri pe furis si ascuns dupa frigider, cu desenat felicitare de manuta mea. nu ma astept la eforturile astea si din partea lui, dar macar sa imi dea o floare acolo. ba nu, m asteptam chiar la un cadou. nu sunt materialista, dar nu duce lipsa de bani, iar ignorarea zilei mele de nastere este un gest urat si nemotivat.
  •  
    • 2370 mesaje
    9 Sep 2007, 01:21
    0 0
    In ceilalti doi ani ti-a facut cadou?
    Poate o sa spuna ca nu a stiut ce sa-ti ia ca sa fie sigur ca-ti place, asta e scuza lor stupida
  •  
    • 705 mesaje
    9 Sep 2007, 01:23
    0 0
    si tembela de-a dreptul. da, mi-a facut prima data cadou un colier de platina (v-am zis ca are bani), iar in anul urmator o vacanta la roma. deci???? ce naiba a patit???
  •  
    • 839 mesaje
    9 Sep 2007, 01:24
    0 0
    chiar nu stiu ce sa zic,decat ca e un gest urat!Si pe mine si pe oricare alta femeie ar deranja-o!Ti-o fi comandat vreo masina si nu a sosit inca! glumesc si eu,dar mai stii?
  •  
    • 705 mesaje
    9 Sep 2007, 01:25
    0 0
    vraji, are omu' bani, dar nici la asa cadouri nu se avanta. adica stiu si eu cam pana unde se intinde coarda. plus ca am masina mea... deci .... oricum, mie mi-e ff teama sa nu se ascunda ceva in spatele unui asemenea gest CIUDAT!
  •  
    • 475 mesaje
    9 Sep 2007, 01:27
    0 0
    tu esti fata care avea ceva probleme de cuplu si al carei prieten urma sa plece in State?
  •  
    • 705 mesaje
    9 Sep 2007, 01:29
    0 0
    da
  •  
    • 475 mesaje
    9 Sep 2007, 01:34
    0 0
    in afara de faptul ca a uitat un lucru asa de important (din punctul meu de vedere), ai mai observat alte schimbari "ciudate" in comportamentul lui?

    si de ce ti-ar fi jena sa il intrebi de ce nu "s-a simtit" de ziua ta?...pt.ca oricum sunteti deja de 3 ani impreuna si locuiti tot impreuna;
  •  
    • 705 mesaje
    9 Sep 2007, 01:36
    0 0
    nu stiu de ce mi-e jena... oricum mereu m-am simtit prost pt ca el are multi mai multi bani ca mine si mai mereu plateste el oriunde mergem. si ma simt intrucatva intretinuta. el nu mi-a reprosat nimic, ba chiar se enerveaza cand vreau sa platesc si eu, asa ca ajungem la certuri.

    nimic ciudat, mai ales ca lucrurile se imbunatatisera mult intre noi. am renuntat la ideea consilierii, pentru ca discutiile ne-au dus pe drumul cel bun. el mereu a fost bun si atent, desi am avut o perioada proasta cand m-am indoit ca intre noi va merge ceva, dar totul era bine pana acum. iar eu ma panichez repede si am nevoie de sfaturi de asta-s aici!
  •  
    • 839 mesaje
    9 Sep 2007, 01:37
    0 0
    subscriu la iris! ceva probleme in cuplu?
  •  
    • 705 mesaje
    9 Sep 2007, 01:38
    1 0
    LE - am uitat de unde am plecat. asadar, bunul simt ma opreste sa il trag de maneca si sa-mi solicit cadoul. nu vroiam decat sa se gandeasca la mine si sa imi arate ca ii pasa...
  •  
    • 705 mesaje
    9 Sep 2007, 01:39
    1 0
    vraji si iris... si daca erau probleme de cuplu, sa zicem, desi v-am spus ca ne-a mers chiar foarte bine in ultimul timp, asta era motiv sa ignore ziua mea? sau sa nu imi aduca nici un fir de floare? nu motiv neaparat, ma refer "explicatie". Se explica prin asta ceva?