Tinctura de fructe de soc-pt slabit

  •  
    • 725 mesaje
    29 Ian 2004, 10:52
    1 2
    Fantastic Anca.Eu am probleme cu constipatia, am luat diverse ceaiuri de "slabit" care aveau si efect laxativ si m-am demineralizat pentru ca dadeam mereu in diaree, toate au culminat cu un lesin din cauza de crampe f.f. puternice,oboseala si altele(problemele periodice). Am ajuns la doctoc, mi-am facut analizele, dupa o saptamana, toate au fost OK, dar eu eram foarte speriata.Mi-am luat inima in dinti sa incerc tinctura, acum si din motive de ingrasare, pentru ca m-am lasat de fumat de la 1Ianuarie si mi se pare ca mi-a crescut apetitul.E prima data cand iau ceva si am scaun normal, pe langa tinctura iau si miere dimineata, mananc si cereale
    Daca ai probleme de genul asta si renunti la traditionala cafea si tigara dimineata ai festelit-o.
    Daca are cineva si alte remedii sunt doritoare sa le primesc.
    Numai bine,
    A
    Tu folosesti si altceva?
  •  
    • 13 mesaje
    29 Ian 2004, 12:34
    1 0
    apropo de tintura de flori de soc,de slabit am nevoie sa slabesc cam 5-6 kg,dar problema mea cea mai mare ar fi celulita,crezi ca ar avea si efecte si impotriva celulitei?
  •  
    gia
    • 581 mesaje
    29 Ian 2004, 12:53
    2 0
    Anca, mai am si eu o intrebare.
    Tu mananci bine? Adica tii un regim pentru a slabi? Ca eu mananc cam des dulciuri si spre disperarea mea , mananc si seara. Deci un program destul de dezordonat.
    Vreau sa stiu daca trebuie sa tin si regim si daca voi mancati seara....
    Saru'mana.
  •  
    • 725 mesaje
    29 Ian 2004, 12:53
    0 0
    Nu cred ca are efect impotriva celulitei.Daca vrei ceva, ei bine am folosit cu succes Elancil-fiole, in 2 saptamani ai scapat de ea, dar revine la loc daca nu faci miscare, fumezi si ai o alimentatie bogata in dulciuri si grasimi.Partea cea mai naspa e ca poate fii si ereditara.Am o prietena care s-a lasat de fumat de 5 ani, e slaba si are celulita.
    Poate daca urmezi un tratament pe cale orala si creme-masaj, dar cam in continuu, ai sanse sa scapi pe termen lung.
    Sunt si eu curioasa daca stie cineva remedii mai usoare.
    Pupici,
    A
  •  
    • 174 mesaje
    29 Ian 2004, 13:08
    1 0
    Pentru GIA:
    Eu mananc normal.Adica 2 felii de paine dimineata cu ceva pe ele si obisnuita cafea.Mananc un sandvis la serviciu si seara mananc pe la ora 19, un singur fel de mancare..dar nu in cantitati industriale.Ce am facut in mod special de cand am inceput sa iau tinctura asta...nu am mai mancat dulciuri.Eu zic ca nu tin un regim alimentar strict.Am usoare procese de constiinta ca n-ar trebui sa mananc seara, dar se supara sotul meu ingrozitor daca-l las sa manance singur.Dar vad ca...cu toate astea da rezultate.Si activitate fizica...prea putina.Fac si eu cateva exercitii de intindere, dar numai cat mi se fierbe cafeaua dimineata(adica vreo 2-3 min).
  •  
    gia
    • 581 mesaje
    29 Ian 2004, 16:15
    1 1
    saru'mana. Sper sa pot sa renunt si eu la dulciuri. Adica la ursuletii Haribo. Sunt singurele dulciuri pe care le mananc. II ador. Pur si simplu nu pot renunta la ei.
    Iar de mancat ...pai eu mananc ceva mai mult decat tine...Dar ...oricum nu vreau sa slabesc decat vreo 4-5 kg.
    Pupici
  •  
    • 167 mesaje
    31 Ian 2004, 12:06
    1 1
    Va intrebasem si eu cat timp va ajunga o sticluta de tinctura daca luati cum scrie in prospect.Scuza ca insist cu asta.
  •  
    • 2234 mesaje
    31 Ian 2004, 19:26
    2 0
    pai eu iau de 9 zile, si calculand ca am luat in primele 6 zile progresiv de la 1-6 lingurite si apoi am mentinut 6 lingurite, am consumat pana acum jumatate de sticla.
  •  
    gia
    • 581 mesaje
    31 Ian 2004, 20:26
    1 1
    Si ai slabit roxanico? MOOOR de curiozitate. Vreau sa stiu si daca tu mananci seara sau daca mananci dulciuri etcv....Stii tu ...toata treaba cu dietele.
    Te pup
  •  
    • 174 mesaje
    2 Feb 2004, 08:24
    0 0
    Huh...maine se fac 2 sapt de cand iau tinctura.M-am cantarit ieri si am slabit 5,5 kg.Nu-mi vine sa cred.Daca in prima saptamana am mancat absolut normal,am inceput sa tin si o mica dieta(am exclus dulciurile si grasimile) si parca am mai multa tragere de inima acuma sa ma tin de ea.Si am f multa energie.Sper sa dea si la voi acelasi rezultate.Eu sunt hotarata ca vara, cand s-o face socul sa-mi prepar eu tinctura din asta si sa-mi fac un stoc substantial
  •  
    • 2234 mesaje
    2 Feb 2004, 08:26
    1 2
    MEY GIA SA STII CAS MAI PAP SI DULCIURI . seara incerc sa mananc salata verde daca imi este foame. si pana acum a mers.
  •  
    • 53 mesaje
    2 Feb 2004, 09:46
    0 0
    CORINANYC_in cat timp ai slabit tu cu mersul pe jos?
    si in ce consta masa ta?la ce ora
  •  
    • 2 mesaje
    4 Feb 2004, 15:12
    2 0
    fetelor, sunt disperata..iau tinctura de soc de luni, dar o iau dimineata la 7 cum ma trezesc...inca nu se intampla nimic...sunt mai constipata decat totdeauna...tin regim disociat...luni am mancat fructe, ieri lactate, azi iar fructe si pana la ora asta nimic!!!! ce ma fac? cam la cata zi se produce vreun efect? nu am mancat carne deloc, oricum sunt lacto-vegetariana, si cu regimul pe care il tin, trebuia deja sa fi iesit la baie...help me, please!
  •  
    • 22 mesaje
    4 Feb 2004, 15:17
    0 0
    Tintura de soc la mine nu a avut absolut nici un efect,sunt aproape de sfarsitul tratamentului si chiar nu am simtit nimic nici macar in privinta constipatiei.
    Asta e!
  •  
    • 725 mesaje
    4 Feb 2004, 15:36
    2 0
    Fetelor ma alatur grupului.Iau tinctura de 10 zile, cu inceput gradat, azi 1lg, maine 2lg....Dupa o saptamana nu am dat 1kg jos, iar in ce priveste constipatia e un mic progres dar adaug miere pe stomacul gol, dupa care beau o cana de lapte cald.Plus un litru jumate de apa pe zi.Asa ca nu am idee cum contribuie aceasta tinctura miraculoasa, dar sa ne concsolam ca face bine in alte n parti, deci nu o luam degeaba.
    Dar regim ai tinut?

    A
  •  
    • 8 mesaje
    4 Feb 2004, 17:26
    0 0
    Vai fetelor ..ma speriati..eu tocmai azi mi-am cumparat tinctura...sper sa functioneze la mine.
    dar vreau sa va intreb..voi nu ati mancat carne deloc?
    Nici macar peste..sau carne de pui?

    Astept sa-mi raspundeti,
    Corina
  •  
    • 1101 mesaje
    5 Feb 2004, 09:18
    0 0
    auci... ma dezamagiti...mie tocmai mi-a sosit comanda de tinctura... si mi se para ca miroase naspa...dc la voi nu se vad rezultate, parca nu mai am nici o tragere de inima...
  •  
    • 725 mesaje
    5 Feb 2004, 09:35
    0 0
    In ce priveste carnea eu mananc doar pui si peste, nu am eliminat carnea si nu am tinut regim. Dar nu dezamagi, continua, s-ar putea ca efactul sa vina la unele dintre noi mai tarziu.
    Pupici
  •  
    • 174 mesaje
    5 Feb 2004, 15:19
    0 0
    Nu stiu ce sa zic...La mine a avut efect.Adica am slabit.Cei drept trec si printr-o perioada mai agitata,la serviciu...si eu slabesc si f repede,daca-mi modific putin alimentatia...Uff..dar pe cat de repede slabesc...pe atat de repede ma si ingras.
    Eu vreau sa continui cura pana la capat.
  •  
    • 2 mesaje
    5 Feb 2004, 16:32
    0 1
    corina, nu am mancat carne deloc..nici tu sunca nici tu nimic! azi am luat patru lingurite, cu apa bineinteles...am plecat la serviciu vesela si ametita..nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi la 7 lingurite...m-am gandit ca maine sa iau direct 7 sa stiu o chestie...imi vine sa rad cand ma gandesc cum scria pe prospect...ca poate provoca un soc tranyitului intestinal...oricum eu sunt departe de diaree, mult prea departe...
    tot stau si ma gandesc ca poate ora 18 e cheia succesului, desi ar fi cam aberant!va pup