Tinctura de fructe de soc-pt slabit

  •  
    • 1 mesaje
    28 Mar 2012, 21:27
    2 1
    fetelor sa va pun eu ce am facut ,stau la munte si avem atatia pomi se soc , auzisem si eu si ma informasem mai bine pe net si vazand ca este asa benefic  vara trecuta am mers si am cules fructe de soc si m facut singura tinctura  sam pus 500 ml de suc proaspat de soc facut in casa de mine si  500 ml de alcol de 90 de grade si am lasat sa se macereze  acum  ca a venit primavara  ma-m apucat de cura  cu tinctura vreau sa zic ca e super  . avand mari probleme cu constipatia acum iau tinctura la ora 18 si  dupa 2 ore ies la baie am ceva dureri de burta adica crampe dar nu mari si sunt foarte multumita deci daca iesiam la 4 '5 zile  acum  am scaun in fiecare seara e super eu sunt tare multumita ..... sfatul meu mergeti daca aveti de unde si culegeti si faceti singure tinctura face  mult si e  din gradina lui dumnezeu  vi se da pe gratis sanatatea numai sa vreti sa loati mult succes meritam sa ne fie mai bine ..... va pup pe toate. dupa o luna va spun si cat voi slabi.
  •  
    • 293 mesaje
    2 Apr 2012, 18:32
    1 1
    Hop si eu cu parerea mea! Am fost la plafar, am luat elixirul de soc. Am inghitit azi vreo trei lingurite, repartizate dimin, pranz, seara. M-a usturat stomacul si am mancat dublu . Nu consum DELOC alcool si poate asta a fost cauza. E clar ca de maine nu-l mai iau!
  •  
    • 32 mesaje
    18 Apr 2012, 15:28
    2 0

     

    Va recomand DIETA DUKAN. Am avut de slabit 6-10 kg si am inceput dieta dukan care e fenomenala! slabesti manacand practic! Nu am tinut exact ca la carte si tot am slabit. Nu am terminat dieta si de acum un an ma mentin la aceleasi kg 57. Iti schimba modul de viata si de alimentare si intelegi cum sa faci alegeri potrivite: carne si verdeturi in loc de carne, verdeturi si paine, orez sau cartofi pai


    Acest mesaj a fost editat de către georginaf: 18 Apr 2012, 15:29
  •  
    • 1 mesaje
    19 Apr 2012, 11:02
    4 0
    Salut! Eu beau cate 3-4 cani de ceai de soc, in fiecare zi! Ajuta extraordinar de bine la digestie si intr-adevar, daca vrei sa si slabesti e foarte ok, pentru ca iti diminueaza pofta de mancare. Socul e un puternic detoxifiant, exact de ceea ce avem nevoie acum, dupa sarbatori. Va recomand cu drag http://www.natura-tea.ro/produse.html
  •  
    • 1 mesaje
    30 Mai 2012, 17:41
    0 0
    fetelor salut ,si eu am inceput sa tin dieta cu ceai de flori de soc.am a 3 zi dar nustiu ,nu ma duc asa des la wc sau altceva cum se scrie.asai de la inceput oare?
    si vreau sa va mai intreb ceva stie cineva cum se zice in italiana "tinctura de fructe de soc"?ca eu is italia si nustiu cum sa gasesc.mersi mult. 
  •  
    • 2 mesaje
    10 Mar 2013, 10:24
    2 2
    AncaC said:De o saptamana si ceva am inceput sa tin cura de slabire cu tinctura de fructe de soc.
    Dupa o sapt si ceva pot sa spun ca mi se apre cea mai tare cura de slabire pe care am tinut-o pana acuma...si credeti-ma ca am tinut o gramada.
    De cumparat,am cumparat-o de la Plafar si am dat 160 mii pe o sticluta de 200ml.
    Este remediul care conduce detasat in topul produselor de slabit de la noi. Care este secretul sau? In primul rand, este un laxativ puternic si bland, care poate fi luat pe termen lung, fara a da dependeta si fara a produce iritatii sau alte efecte adverse. Apoi, fructele de soc contin substante care pe termen lung inhiba apetitul alimentar, au efecte de eliminare a apei din corp atat prin diureza, cat si prin transpiratie, fiind un remediu de slabit complex. Practic, insumeaza calitatile unei intregi game de remedii pentru scaderea in greutate. Iar pentru a intregi caracterizarea sa, ar trebui sa mai adaugam ca are efecte intineritoare si vindecatoare exceptionale asupra pielii, ca tratamentul cu aceasta tinctura confera o stare de dinamism si usurinta, atat la nivel psihic, cat si mental.
    Pentru obtinerea de rezultate ceva mai rapide, se face o cura cu tinctura de soc astfel: in prima zi se ia 1 lingurita, la ora 18; in a doua zi se iau 2 lingurite la aceeasi ora s.a.m.d., pana in ziua a saptea, cand se ajunge la 7 lingurite luate odata. Se mentine aceasta doza vreme de 30 de zile. Dozele progresive se iau pentru a nu crea un soc tranzitului intestinal, care va fi foarte mult accelerat, la fel ca si diureza si procesele de eliminare pe ansamblu. Daca, pe masura ce doza creste, apare diareea puternica, se revine la cantitatea de plecare, iar daca diareea persista, atunci se intrerupe tratamentul
    Mai vreau sa mentionez...ca desi are efect laxativ...nu ma doare burta ca de la orice alt medicament sau laxativ pe care l-am luat pana acum.Si psihic ma simt f bine.chiar sunt uimita de cata energie am...fapt care nu mi s-a mai intamplat tinand cura de slabire.

     

  •  
    • 2 mesaje
    10 Mar 2013, 10:30
    2 0
    Salut, '

    Elixirul din fructe de soc nu ajuta doar la slabit, mie mi-a fost recomandat pt revitalizare(sufeream de oboseala ) , pt o afectiune a rinichilor si pt a scapa de stresul cotidian.

    Il iau de 3 saptamani si are efecte umitoare, il recomand tuturor.