Tinctura de fructe de soc-pt slabit

  •  
    • 174 mesaje
    21 Ian 2004, 11:42
    22 26
    De o saptamana si ceva am inceput sa tin cura de slabire cu tinctura de fructe de soc.
    Dupa o sapt si ceva pot sa spun ca mi se apre cea mai tare cura de slabire pe care am tinut-o pana acuma...si credeti-ma ca am tinut o gramada.
    De cumparat,am cumparat-o de la Plafar si am dat 160 mii pe o sticluta de 200ml.
    Este remediul care conduce detasat in topul produselor de slabit de la noi. Care este secretul sau? In primul rand, este un laxativ puternic si bland, care poate fi luat pe termen lung, fara a da dependeta si fara a produce iritatii sau alte efecte adverse. Apoi, fructele de soc contin substante care pe termen lung inhiba apetitul alimentar, au efecte de eliminare a apei din corp atat prin diureza, cat si prin transpiratie, fiind un remediu de slabit complex. Practic, insumeaza calitatile unei intregi game de remedii pentru scaderea in greutate. Iar pentru a intregi caracterizarea sa, ar trebui sa mai adaugam ca are efecte intineritoare si vindecatoare exceptionale asupra pielii, ca tratamentul cu aceasta tinctura confera o stare de dinamism si usurinta, atat la nivel psihic, cat si mental.
    Pentru obtinerea de rezultate ceva mai rapide, se face o cura cu tinctura de soc astfel: in prima zi se ia 1 lingurita, la ora 18; in a doua zi se iau 2 lingurite la aceeasi ora s.a.m.d., pana in ziua a saptea, cand se ajunge la 7 lingurite luate odata. Se mentine aceasta doza vreme de 30 de zile. Dozele progresive se iau pentru a nu crea un soc tranzitului intestinal, care va fi foarte mult accelerat, la fel ca si diureza si procesele de eliminare pe ansamblu. Daca, pe masura ce doza creste, apare diareea puternica, se revine la cantitatea de plecare, iar daca diareea persista, atunci se intrerupe tratamentul
    Mai vreau sa mentionez...ca desi are efect laxativ...nu ma doare burta ca de la orice alt medicament sau laxativ pe care l-am luat pana acum.Si psihic ma simt f bine.chiar sunt uimita de cata energie am...fapt care nu mi s-a mai intamplat tinand cura de slabire.
  •  
    • 2234 mesaje
    21 Ian 2004, 12:26
    8 8
    pare o metoda de dezintoxicare foarte buna. eu as recomanda si vitamine supradine pentru a preveni demineralizarea.
  •  
    • 2234 mesaje
    21 Ian 2004, 12:27
    7 3
    oricum noi asteptam mai multe detalii de la tine. pa pa
  •  
    • 1708 mesaje
    21 Ian 2004, 12:44
    6 5
    Da, si mie mi se pare interesant tratamentul cu tinctura de fructe de soc, nu numai pentru cura de slabire, dar am gasit tot felul de alte utilizari pe care le poate avea:
    Obezitate, ingrasare, acnee, psoriazis, sclerodermie, dermatoza alergica, insuficienta reno-urinara, tulburari hormonale, tulburari hormonale ce apar in urma tratamentului cu anticonceptionale, corticoizi, etc., constipatie cronica si constipatie acuta, reumatism, reumatism degenerativ, guta, chist ovarian, ovare polichistice, fibrom uterin, mastoza, alergie, intoxicatii diverse, cancer, tulburari psihice diverse etc.
  •  
    • 130 mesaje
    21 Ian 2004, 13:13
    25 11
    Eu fac cura cu elixir din fructe de soc de la inceputul lunii decembrie (de cand am citit in Formula AS)si am slabit pana acum aprox.8-9 kg. Trebuie sa mentionez ca mi-am schimbat si obiceiurile alimentare (deci nu este numai socul). La inceput inghiteam conform prospect cura slabire (vreo 3 sapt.) Acum continui cura dar mai usor (1 lg. dim. si 1 lg. seara). Nu de alta dar ma... imbatam.
  •  
    • 174 mesaje
    21 Ian 2004, 13:22
    8 7
    Si eu vreau sa dau jos cam tot asa(8-10kg).Dupa o sapt cred ca am dat 1-2 kg.Si eu incerc sa-mi schimb obiceiurile alimentare.Adica sa nu mai mananc multa paine si carne.Si nu am mai mancat dupa ora 18.Si mai beau si seara inainte de culcare cate o infuzie de ceai de maghiran.
  •  
    • 1708 mesaje
    21 Ian 2004, 14:34
    16 9
    Fetelor, in afara de slabit, ati mai constatat si alte rezultate ale tratamentului cu tinctura de soc? Pe mine ma intereseaza si efectele asupra pielii si asupra sistemului nervos (energizant etc.)!
  •  
    • 174 mesaje
    21 Ian 2004, 15:14
    4 2
    Eu tin cura asta de o saptamana.Ce pot sa-ti spun...ca luand tinctura asta nu mai mai simt asa de obosita,lipsita de vlaga si deprimata cum ma simteam inainte cand tineam o cura de slabire.
    Despre efecte asupra tenului...nu stiu ce sa-ti spun.Eu n-am avut niciodata probleme cu tenul..si neavand probleme, nu cred ca o sa constat o ameliorare a tenului din moment ce arata deja bine.
  •  
    • 3 mesaje
    21 Ian 2004, 17:24
    10 4
    Buna! As vrea sa imi spui si mie mai multe despre elixirul cu flori de soc pa care l-ai gasit in Formula As. As vrea si eu sa slabesc cateva kg si sper ca "dieta" ta sa aiba efect. In afara de asta daca se poate as vrea sa imi dai mai multe indicatii despre aceasta. Merci mult!
  •  
    • 18 mesaje
    21 Ian 2004, 19:59
    2 3
    Buna fetelor,

    am dat si eu peste cura cu soc acum doua zile. Mi se pare fenomenala. Am incept sa iau si eu. Sunt de abia la trei lingurite pe zi. Am incredere ca voi slabi cel putin 4kg. Cam de atat am nevoie. Singura chestie este ca se exclude total carnea. Nu stiu cat am sa rezist fara carne.Sincer o recomand. Rau nu are ce sa iti faca, doar e naturala, nu? Abia astept sa vad rezultatele.
  •  
    • 1708 mesaje
    21 Ian 2004, 20:51
    7 8
    Merci pentru raspuns, Anca, m-ai convins si pe mine sa incerc "elixirul" din fructe de soc!
  •  
    • 1101 mesaje
    22 Ian 2004, 09:35
    11 7
    Eu am intrebat la plafar si mi-au zis ca au numai tinctura din flori de soc care e 40.000...in plus m-am uitat pe prospect si nu era nimic de slabit pe acolo, doar ca in timp combate obezitate...
    Nu e ceea ce folositi voi, nu?
  •  
    • 174 mesaje
    22 Ian 2004, 09:45
    8 5
    Nu sigur nu e ce am cumparat eu.Pe cutie scrie Elixir din fructe de soc.Daca vrei sa vezi cum arata cutia si prospectul tincturii intra la adresa www.naturaplant.ro/prezentareprodus.php?codprodus=838 O sa gasesti acolo cum arata cutia si proprietatile preparatului.Am vazut ca pe site-ul ala pretul de vanzare al preparatului e 137 mii.Eu am dat 160mii pe ea dar ti-am zis am luat-o de la un Plafar din oras.Mai incearca la alt Plafar.
  •  
    • 174 mesaje
    22 Ian 2004, 09:53
    8 6
    Cand m-am informat si eu de preparatul asta(l-am cautat pe Google) am gasit undeva recomandarea sa nu mananci carne.Dar eu nu pot sa o exclud total.Nu mananc acolo ditamai fripturile..dar am mancat cate un cremvuste sau cate o felie doua de parizer.Nu cred ca o sa stopez procesul de slabire din atata.
  •  
    • 1101 mesaje
    22 Ian 2004, 10:30
    5 3
    merci!!!
  •  
    • 130 mesaje
    22 Ian 2004, 10:56
    1 4
    Eu nu am tinut cont de chestia cu carnea si a avut efect (DAR, REPET! am ajustat obiceiurile alimentare). Dar eu nu pot sa beau asa mult la o doza! Eu beau 1 lg. dim. cand ajung la birou si 1/2 ora stau sa-mi revin ca ma ia o ameteala...sa nu zic betie. Mi-am refacut proviziile chiar aseara de la plafar si am dat 137.000 lei/200ml. Va pup.
  •  
    • 14 mesaje
    22 Ian 2004, 13:24
    6 5
    Daca vrei intradevar sa slabesti ...cea mai buna metoda si sanatoasa este MERSUL PE JOS. E probat de mine.Am avut 85 de kg si acum am 68 de kg la numai 1.85 .Mi-am redus cele 3 mese pe zi la 1 singura care contine multe fructe,legume,apa plata si 3 ore de mers pe jos seara.Fara dulciuri,cocaturi,bauturi alcoolice.Mersul pe jos nu trebuie impins pana la oboseala.trebuie potrivit si masurat pe puterile celui ce-l incearca.in adevart cei care simt o greutatet la sotmac dupa mancare,sau care au tulburati digestive,se simt usurati daca merg cateva ore pe zi,plimbandu-se fara a se obosi.
    Cate calorii consumi daca:
    1 ora de somn - 65 calorii
    1 ora de stat culcat fara somn - 77 calorii
    1 ora de repaus in picioare - 105 calorii
    1 ora mers pe jos incet in drum drept - 112 calorii
  •  
    • 118 mesaje
    23 Ian 2004, 09:40
    9 5
    vreau sa stiu si eu cat s a slabit cu acest elixit de soc va ro g mult urmeaza sa fiu mireasa si trebuie sa slabesc 10 kg
    altfel ma gandesc sa apelez la LIPOSUCTIE de care imi este tare frica de altfel
    ajutati-ma
    ana maria
  •  
    • 1708 mesaje
    23 Ian 2004, 09:56
    3 1
    Fetelor, cautand pe net am vazut ca Elixirul din fructe de soc e produs de Dacia-Plant si costa (cel putin atat costa pe site-ul pe care m-am uitat, www.naturaplant.r 137.000 pentru 200 ml.

    BTW, vroiam sa va atrag atentia ca nu tot ce e natural e bun sau "neprimejdios" - nu ma refer la acest elixir, ci in general nu trebuie sa va bazati pe aceasta idee... falsa.
  •  
    • 2234 mesaje
    23 Ian 2004, 10:02
    10 5
    asa este angelito. fetelor unul din motive ar fi ca fiecare din voi poate avea alergie la un anumit produs, natural sau nu si sa aveti reactii urate la administrarea lor. de exemplu aceasta tinctura este pe baza de alcool, sincer miroase a tuica . eu am cumparat, am gasit la plafar.