dinti cazuti in vis

•  
    • 120 mesaje
    28 Aug 2007, 07:51
    0 2
    am visat azi noapte ca mi-au cazut molarii din partea de jos, 4 la numar, nu-mi mai amintesc daca erau cei din stanga sau din dreapta, in timp ce ma spalam pe dinti. Eu din cate stiu despre acest simbol, dintii cazuti reprezinta moartea cuiva... de cand m-am trezit stau cu inima cat un purice... in vis langa mine la chiuveta era o fosta colega de facultate si la un moment dat a aparut si fostul meu sot in baie, ei fiind impreuna in vis (in realitate insa nu au deloc contact unul cu altul). Va rog mult ajutati-ma cu o interpretare, pt ca stau ca pe ace
  •  
    • 146 mesaje
    28 Aug 2007, 09:21
    3 1
    intr-adevar, dintii cazuti inseamna moarte, asta stiam si eu.la fel ca tine am patit si eu, si am stat ca pe ace cateva zile.Visasem ca mi-a cazut o maseam, si era asa urata gaura.Dar nu am auzit de nici un deces pana acum in jur , si a trecut ceva vreme, nici macar catelul nu da semne.Asa ca stai linistita, nu suntem cu totii clarvazatori si sa visam pe fiecare noapte ce se intampla.Probabil te-ai gandit recent ca trebuie sa mergi la dentist, sau ai fost, sau ti-a povestit cineva ceva legat de dantura.Eu m-am tot gandit atunci si am realizat ca visul mi se tragea de la faptul ca imi amintisem cu o zi inainte ca am o datorie la dentist si trebuie sa ma achit de ea.
  •  
    • 2437 mesaje
    28 Aug 2007, 10:10
    1 0
    Cauta in dictionarul de vise.
    E pe net.
  •  
    • 359 mesaje
    28 Aug 2007, 10:30
    2 7
    Dintii cazuti in vis inseamna moarte. Eu am visat de 3 ori, de 3 ori a murit cineva pe cine cunosteam .
    Insa, daca nu te-a durut in vis, atunci e o persoana indepartata, si nu o sa suferi.
    Si daca nu a curs sange, inseamna ca nu se va chinui (va fi moarte subita).
    Am avut odata un vis plin de sange de la niste masele cazute...persoana respectiva s-a sinucis...a fost tragic.

Imi pare rau...
  •  
    28 Aug 2007, 10:57
    12 0
    asa, incurajati-o...
    ce naiba...

eventual sa plece sa-si cumpere haine de doliu, sa la aibe deja, sa fie pregatita

m-am enervat
  •  
    • 120 mesaje
    28 Aug 2007, 11:23
    1 1
    nu m-a durut cand mi-au cazut maselele, dar nici bine nu mi-a picat... imi amintesc ca atunci cand tineam dintii in palma am observat ca aveau la radacina niste surubele, ca si cand ar fi fost dinti pusi, in realitate nu am dinti pusi.
    e drept ca am adormit inainte sa apuc sa ma spal pe dinti, dar ma indoiesc ca am constientizat in timpul somunului ca am adormit fara sa ma spal pe dinti
  •  
    • 146 mesaje
    28 Aug 2007, 11:31
    2 0
    da-i incolo de dinti cazuti.Alta data sa te speli pe dinti inainte de a te culca, ca altfel te mustra constiinta si uite ce visezi.De obicei ai veleitati de mama omida, ti s-au mai implinit visele?ca sa ai motive sa te temi ca se vor implini si de data asta.
    Eu intr-o noapte am visat ca eram acasa la iubirea vietii mele si scoteam dintr-un dulap niste pantofi albi, iar pantofii inseamna casatorie.M-am trezit plina de veselie, cu speranta ca i-a venit in sfarsit gandul cel bun, dar de unde, nici nu mi-a raspuns la telefon idiotul.Asa ca uite, nici visele frumoase, nici cele urate nu sunt obligatorii a se adeveri.Depinde cam de ce pitici avem pe creier.
  •  
    • 1737 mesaje
    28 Aug 2007, 12:30
    0 1
    miaw, pantofii inseamna ca te mariti doar daca ii cumperi sau oricum ti-i pui in picioare.
    Apropo de vise, eu imi amintesc unul de demult, caci era ciudat. Se facea ca tb sa ma marit, dar sotul meu era doar cavaler de onoare. Nu l-am vazut la fata pe "viitorul ginere", dar sotul meu ma asigura ca am facut alegerea potrivita. Mi-am mai amintit ca ma incaltasem cu niste bocanci negri, cum se purtau acum vreo 10-12 ani. Tot vroiam sa ma uit in oglinda, sa vad cum imi sta rochia si tot ceva intervenea. Nu m-am vazut pana la urma, dar era dintr-un nailon, ca pungile astea care fasaie tare, alea mai batoase.
    Desi se zice ca e rau sa te visezi mireasa, mie chiar mi-a mers bine in perioada aceea.

paula_d, poate te-ai uitat la stiri si sigur ai auzit de vreo moarte. Stai calma!
  •  
    • 120 mesaje
    28 Aug 2007, 13:00
    0 0
    din fericire chiar nu am vise premonitorii, asa ca sper sa fie doar "constiinta care ma mustra", vorba lui miaw. Mireasa m-am visat si eu, dar nu mi s-a intamplat nimic, e drept ca am ajuns divortata, dar mama lui de vis sper ca nu mi s-a tras de la el
    verisoara mea are vise premonitorii, cand am fost internata in spital in urma cu ceva vreme, a visat ca mi s-a intamplat ceva inainte sa afle, iar inainte de divortul meu m-a visat imbracata in mireasa si un vant puternic care mi-a zburat voalul din cap... dar "darul" acesta putini il au si sper ca nu incep sa-l dezvolt tocmai acum
  •  
    • 3742 mesaje
    28 Aug 2007, 14:05
    0 0
    Eu fff des m-am visat imbracata in rochia de mireasa, dar niciodata nu am ajuns la altar si nici macar pe cel cu care urma sa ma casatoresc nu l-am vazut. Eram fff bucuroasa in vis ca aveam o rochie superba. De fiecare data cand ma visez mireasa sunt bine dispusa in ziua aceea...
  •  
    • 359 mesaje
    29 Aug 2007, 10:14
    2 0
    Eu visez foarte des ca mestec guma, si trebuie sa vorbesc cu cineva (intr-o sedinta sau la un interviu, oricum ceva foarte serios si sobru), si guma aceia din gura tot timpul e roz, devine din ce in ce mai mare si nu pot vorbi din cauza ei, si tot o scuip si mai ramane in gura si iar creste si nu pot vorbi. E foarte frustrant, si visul asta se repeta si se repeta de nu stiu cati ani.
    Prietena mea spunea ca asta inseamna ca imi reprim sentimentele, si nu spun ce am pe suflet.
    Voi ce credeti?
  •  
    • 1094 mesaje
    29 Aug 2007, 17:39
    1 0
    da..ca ai probleme de comunicare.
  •  
    • 1166 mesaje
    30 Aug 2007, 03:32
    4 0
    vaiii...pai eu visez noapte de noapte asta...dar chiar mereu..o un vis obsesiv ca-mi cad dintii..dar asta pt. ca am eu un fix. nu-ti face griji ca nu inseamna nimic rau