il iubesc dar ne certam prea des

  •  
    • 54 mesaje
    21 Aug 2007, 21:58
    0 0
    clarice25 ai dreptate,asa ma gandeam si eu ca daca dupa nici un an de relatie se intampla sa apara neintelegeri cum o sa fie mai incolo

    mai mult el mi-a cerut sa ne mutam impreuna de la toamna si mi-e tare frica mai ales pentru ca nu am mai locuit cu un baiat pana acuma si mi se pare ciuda...si imi mai e frica sa nu apara plictiseala si sa nu ne saturam unul de altul..chiar nu stiu ce sa fac
  •  
    • 24 mesaje
    21 Aug 2007, 22:12
    0 0
    Crede-ma...ucizi relatia cu mutatul impreuna..parerea mea...va ajunge sa iti spuna ce mi-a zis mie "nu e de ajuns ca stau toata ziua cu tine?"Sunteti tineri inca...ce atata graba?
  •  
    • 54 mesaje
    21 Aug 2007, 22:20
    0 0
    asa ma gandeam si eu..ai mare dreptate si imi pare rau sa aud ceea ce ti s-a intamplat tie

    poate nu e de ajuns dragostea ca sa fie totul bine..poate este si faptul ca nu ne prea potrivim si din cauza asta ne ciondanim

    chiar ma gandesc serios sa nu ma mai mut cu el insa mi-e frica sa nu se supere
  •  
    • 24 mesaje
    22 Aug 2007, 10:21
    0 0
    Iti dau acelasi sfat pe care mi l-ai dat si tu gandeste-te la tine, nu la altii!te pup
  •  
    • 28 mesaje
    22 Aug 2007, 21:26
    0 0
    mie mutatul impreuna mi-a salvat relatia, si eram chiar in pragul despartirii. este cea mai buna proba daca doua persoane se potrivesc sau nu, ne-am schimbat radical amandoi, dar el cel mai mult si "cel mai in bine", ca sa zic asa...
  •  
    • 1033 mesaje
    22 Aug 2007, 22:06
    0 0
    .
  •  
    • 73 mesaje
    22 Aug 2007, 22:09
    0 0
    buna sunt noua pe forum ca sa nu va mai aprindeti asa des nu uita sai spui in fiecare zi cat de mult il iubesti ce inseamna el pentru tine si sai trimiti un pupic de la departare sau unul de aproape cam asta vor sa auda barbati si sa fie foarte mult alintati dezmierdati sunt si ei niste copii in ghete mari
  •  
    • 6273 mesaje
    22 Aug 2007, 22:11
    0 0
    Bine ai venit , Iuliana.

    " niste copii in ghete mari" foarte adevarat.
  •  
    • 73 mesaje
    22 Aug 2007, 22:18
    0 0
    cu siguranta in 8 ani am invatat sa las atat cat trebue de la mine sa fac cei place si sa evit foarte mult ce nui place de cand au venit copii 2 la nr. el sa simtit foatre dat la oparte din viata mea si sa vezi atunci ciondaneli cum sa inpaci si copii si barbatu trebuie e musai daca vrei sa ai o casnicie fericita si o familie implinita
  •  
    • 54 mesaje
    22 Aug 2007, 22:42
    0 0
    buna fetelor
    anca daca nu te superi ce varsta aveati cand v-ati mutat impreuna...adik erati atat de tineri...pentru ca pe mine asta ma sperie sa nu ne dam seama mai tarziu ca a fost o mare greseala

    cryme imi pare rau sa aud ca treci si tu prin aceasi situatie..stiu cat este de nasol(dar noi avem "norocul" ca ne suparam pe rand si celalat trebuie sa il impace,nu stiu daca intelegi..intr-un fel e si distractiv pentru ca ne purtam ca niste copilasi mici)

    buna iuliana...si eu sunt noua pe aici
  •  
    • 73 mesaje
    22 Aug 2007, 22:57
    0 0
    e ok ca e pe rand si nu amandoi odata daca tu esti sigura ca te iubeste poti sa incerci orice doresti important e sa fie dragoste restu depinde de voi faptu ca va certati des nu inseamna ca nu va potriviti vedeti de ce va certati si remediati bafta sunteti tineri incercati viata e frumoasa trebuie sa stim sa o traim
  •  
    • 54 mesaje
    22 Aug 2007, 23:06
    0 0
    multumesc mult iuliana..ai multa experienta de viata dupa 8 ani si se vede..ai mare dreptate si ideea este ca ne certam mai mereu din aceleasi motive mari si late..cat despre faptul ca ma iubeste pot sa spun ca sunt convinsa de asta pentru ca nu vrea sub nici o forma sa renunte(desi eu am fost tentata de multe ori sa o fac) in ciuda ciondanelilor
  •  
    • 73 mesaje
    22 Aug 2007, 23:15
    0 0
    daca va iubiti
    nu va dati batuti rezolvati problemele alea mari si late vezi ca nu io place ceva descoasel si evita ce nui place fai pe plac daca il iubesti si o sati raspunda pe masura daca te iubeste abia atunci ai sa -ti poti face o parere credema e pe probate adica am trecut prin ciondaneli deastea
  •  
    • 73 mesaje
    22 Aug 2007, 23:20
    0 0
    am uitat sati spun ca am un sot minunat asa cum isi doreste orice femeie ne iubim reciproc foarte mult deci nuti spun prosti sper sati foloseasca sfaturile mele cum spune mircea radu iubitiva mult
  •  
    • 54 mesaje
    22 Aug 2007, 23:29
    0 0
    felicitari pentru sotul tau(esti intr-adevar f norocoasa pentru ca nu sunt multi barbati asa) si pentru cei 2 copii minunati(sa creasca mari si frumosi si sanatosi)..si sper ca peste cativa ani sa pot spune si eu ca ma simt la fel de norocoasa ca tine..eu o sa incerc sa fac tot ce tine de mine ca sa ne fie bine si sa fim fericiti in continuare..poate cand ne-om mai maturiza si noi o sa lasam la o parte certurile astea inocente