barbatii varsator...cum sunt?!!!

  •  
    • 348 mesaje
    7 Aug 2007, 17:44
    2 1
    Nu ma mir, Beea!
    Ce e mai grav e ca, al meu nu mai e la prima tinerete, ar trebui sa fie mai matur, mai responsabil...dar nu...pe el sa nu-l programezi, sa nu-l suni, sa nu-l intrebi de ora la care vine acasa...ca nu stii ce criza te paste m-am obisnuit.
    Are o mare calitateoate unica: ii place munca, ah....si femeia !
    Adora FEMEIA!
  •  
    • 36 mesaje
    7 Aug 2007, 17:59
    3 0
    claudina28 : baiatul despre care ti`am vorbit eu are 33 de ani, dar am observat ca nici nu are vreun gand sa se casatoreasca ii place viata in general si femeia cum ai spus tu si sta fparte mult cu prietenii la o bere.
  •  
    • 2 mesaje
    4 Sep 2007, 14:32
    2 1
    de aproape 4 luni am intrat si eu in lumea varsatorilor ...am un iubit varsator...tot ce am citit pe aici se palica la el..ii place sa piarda timpul cu pritenii la o bere, este rece, incert, insensibil..dar mai este si omul pe care te poti baza atunci cand ai o problema...e adevarat ca isi face de cap, in sensul ca face doar ce are ii tuna si ii fulgera prin cap...
    insa, revenind si la ce zicea una dintre fetele de aici (scuze, nu mai retin numele), daca esti mai a dracului decat el, cedeaza incet....
    nu zic ca sunt mai a dracului, dar sunt categorica, capricioasa si muult mai incapatanata decat el (daca ma provoaca...de multe ori ma simt de parca eu as fi mentorul si el invatacelul...are 37 de ani vrea copil, dar nu vrea sa se casatoreasca...eu vreau si i-am spus...pana acum a dat de vreo 2 ori sa ma intrebe daca vreau sa ma casatoresc cu el, dar in acelasi timp, la un mom dat m-a intrebat: "cum facem? te cer sau ma ceri tu?"
    inca tatonez terenul, dar daca nu reactioneaza pozitiv nu am de gand sa-mi pierd timpul cu el ..am 29 de ani (in noiembrie ii fac -scorpion sunt ) si vreau familie:sot, copii si casa.
    asadar, sunt dificili..dar daca esti mai autoritar cu ei, reactioneaza normal
  •  
    • 2439 mesaje
    4 Sep 2007, 16:33
    2 1
    E foarte greu cu ei...
    Sunt reci, aroganti, liberi (dar si libertini) nabadaiosi, rebeli...au insa fascinatia lor...
  •  
    • 146 mesaje
    5 Sep 2007, 10:38
    2 0
    nu se poate generaliza ca barbatii din zodai cutare sunt asa, cei din zodia cutare pe dincolo, si intr-un final rezulta ca toti sunt rai, plin de defecte si minuscule calitati.De ex. fratele meu e varsator, e un baiat f respectuos, serios,nu-i place sa mearga la nici o bere cu baietii,daca o femeie ii face avanasuri ii intoarce spatele oricat de frumoasa ar fi.Vrea sa-si intemeieze o familie cu prietena lui, nu minte niciodata , nu barfeste pe nimeni pt ca e imoral.La toate aceste calitati, se adauga si o frumusete exterioara deosebita care atrage privirile multor femeie.Ca defecte ar fi faptul ca nu-i place aglomeratia si forfota, prefera sa se odihneasca in casa decat sa iasa pe undeva,nu e f comunicativ si mult prea serios.
  •  
    • 94 mesaje
    12 Sep 2007, 15:58
    2 0
    ma bag si eu in seama in legatura cu varsatorii....sunt prietena de 9 ani cu unul si in mare parte seamana cu fratele lui miaw. Este serios, f introvertit, la inceput rece si isi arata f greu sentimentele, dar este de incredere.Si asa este, prefera sa stea in casa decat in locuri aglomerate, prefera sa stea la calc sau tv. Greu ajunge la altar, dar ajunge Va doresc bafta si rabdare, dar merita
  •  
    • 810 mesaje
    12 Sep 2007, 17:02
    2 1
    Ce stiu eu este ca daca dai de un varsator care este ca fratele fetei de mai sus...esti o norocoasa
    Daca dai de felu' celalalt nu e de bine....
    Am avut o relatie de 4 ani cu un varsator frumos de mama focului si dragut si atent si ce vrei....pana am aflat ca in acesti 4 ani el mai era cu inca o fata care o cunoscuse cu 3 luni inaintea mea bunnn pana aici inca sunt toate bune si frumoase,dar ce zici de faza ca s-a si insurat cu ea (fata ramasese gravida).Ce ghinion pe mine... credeam eu.....ne-am cam terminat relatia pana intr-o zi cand a inceput sa ma caute din nou...insurat si cu tot cu copil..........si acum au trecut 3 ani si acum 2 ani cand am plecat din tara inca ma mai ''iubea''
    Ce am aflat e ca nu s-a schimbat nimic doar persoana a 3 a care eram eu s-a schimbat....pleaca de acasa cu amanta nu se intoarce cu zilele si tipa mi-a zis ultima data cand ne-am intalnit:'' ne-am luptat amandoua si tu ai castigat''
    Nu am stiut ce-o vrut sa spuna,dar am inteles ca am castigat prin faptul ca nu sunt eu cea care e cu el
    Aveam chef sa povestesc asa ca nu lua in seama ce-am scris ca eu vorbesc din experienta si indiferenta care o am pentru un varsator ma face sa vorbesc doar de rau de asa ceva
    PS sper ca ai dat de celalalt tip de varsator
  •  
    • 107 mesaje
    13 Sep 2007, 08:43
    0 0
    nu inteleg...de ce sa refuze avansurile unei fete??? ce baiat refuze avansurile unei fate,mai ales dc e singur si nu e intr\o relatie? poti sa ma lamuresti?
  •  
    • 810 mesaje
    13 Sep 2007, 09:44
    1 0
    daaa si pe mine tot asa ma tinea si cu cat refuza mai mult cu atat imi trebuia mai mult.....pacat ca invers nu merge cu cat l-am refuzat mai mult nu m-a vrut mai mult,.... m-a inlocuit
  •  
    • 24 mesaje
    13 Sep 2007, 10:22
    0 0
    fostul meu prieten e varsator si nu era deloc rece sau introvertit. si nici nu fugea de casatorie, chiar isi dorea sa se insoare. mai degraba cred ca varsatorii au un mod mai aparte de a-si exprima sentimentele, de exemplu, atunci cand vor sa te seduca si tu esti tare pe pozitie, te asediaza si snut foarte insistenti. asta doar daca esti intr-adevar indiferenta. daca doar joci teatru si vrei sa-i tii in priza, intra in competitie cu tine si atunci isi pot arata si o latura mai brutala a personalitatii. in general mie mi s-a parut ca au o capacitate mare de iubire dar pentru ca nu pot comunica deschis si-o reprima si cand vad ca nu primesc la fel de mult pe cat ofera incep sa se poarte ciudat si agresiv. eu cred totusi ca daca o femeie are rabdare cu ei si e suficient de empatica si ii iubeste cu adevarat, i-a cucerit definitiv!
  •  
    • 74 mesaje
    13 Sep 2007, 11:25
    0 0
    Sotul meu e varsator...ar trebui sa citesti topicul meu "sotul meu nu vrea un copil"..Mereu imi baga fraza cu libertatea de care are nevoie, ca nu e pregatit bla bla. Dar e adevarat ca daca ma dau la el (fac pe fata a dracului- dupa cum spunea o eva) renunta si se da batut (exceptand faza cu copilul, aici nu am reusit sa il conving ). Totusi..daca are el o idee fixa..adios!!!Si crede-ma..are multe idei fixe. Din punctul meu de vedere,mai degraba imi alegeam un tip cu mai mult simt al raspunderii, nu un varsator ce viseaza cai verzi pe pereti..dar asta e, ce a fost a fost...acum mergem mai departe Are si parti bune, nu zic nu..dar pentru a obtine ceva cu el (de la lucruri simple pana la cele mai complexe) trebuie munca de lamurire..or, asa la un moment dat obosesti. In plus, mereu m-a dat la o parte pentru prieteni, parinti..am acceptat pentru ca il iubesc, si decat sa il pierd (pentru ca mi-am dat seama ca ASA E EL si nu il pot schimba) am facut un compromis si am stabilit cat timp imi acorda mie, cat prietenilor si parintilor.
  •  
    • 58 mesaje
    13 Sep 2007, 11:33
    0 1
    neata. Ma bag si eu putin in seama
    Si eu am iubit foarte mult un varsator. Si el era foarte iubaret, dragastos cu mine, vorbea atat de frumos. Dar am avut o mare surpriza: dupa un an am aflat ca m-a mintit, ca el in tot acest timp era si cu fosta, despre care imi zicea ca e foarte geloasa si ca nu mai are nimic cu ea. Inca nu-mi dau seama cand se intalnea cu ea, ca era aproape tot timpul cu mine, locuiam impreuna. Nu il urasc , el s-a casatorit cu ea, eu sunt cu fostul prieten( de care m-am despartit pt el), ne-am casatorit si e bine. Mai vb si acum la tel cu el(cu varsatorul), imi spune tot timpul ca ii e dor de mine, ca ma iubeste, bla,bla....
    Oricum eu cred ca nu e foarte importanta zodia, important e sa fii om.
  •  
    • 74 mesaje
    13 Sep 2007, 11:47
    0 0
    Exact...si eu mi-am mai prins sotul cu mici minciunele (nevinovate chipurile)..oare sa imi fac griji? Si DA...stiu clar ca ii umbla ochii dupa femei! Imi place insa sa cred ca pana acum l-am convins ca daca el va fi fidel ii voi fi si eu fidela..daca nu..dumnezeu cu mila
  •  
    • 24 mesaje
    13 Sep 2007, 11:53
    0 0
    adina, nici fostul nu era pregatit pentru copii, dar nu pentru ca nu si-ar fi dorit. poate asa stau lucrurile si cu varsatorul tau...cine stie, poate se teme ca n-ar fi un tata bun, poate e o responsabilitate prea mare pt el. oricum, nu cred ca e bine sa-l fortezi, varsatorii tin prea mult la libertatea lor (e vorba mai degraba de o libertate de expresie, nu vor sa fie controlati), trebuie sa ajunga sa-si doreasca el singur
    la mine era exact invers, el ma tot batea la cap ca vrea sa se insoare, sa ne luam casa etc, dar cine stie, poate daca ii dadeam semne ca as vrea, fugea el
    PS: stie cineva cum sa folosesc emoticons aici pe eva??
  •  
    • 24 mesaje
    13 Sep 2007, 11:54
    1 1
    aaa, vad ca merge..
  •  
    • 74 mesaje
    13 Sep 2007, 12:31
    0 0
    Nu il fortez...las' ca pe el..m-am convins ca nu are nici o treaba cu capitolul asta deocamdata..asa ca...de la mine nu o sa mai auda asa ceva..dar nimic nu m-ar face mai fericita decat sa il aud intr-o buna zi "noi nu facem un copil?" ...cum il stiu eu pe el, nu cred ca se va intampla mai devreme de 30 de ani
  •  
    • 682 mesaje
    15 Sep 2007, 16:13
    0 0
    .
  •  
    • 348 mesaje
    15 Sep 2007, 18:50
    1 1
    Ooooo, varsatorii...i-ati luat in casatorie...cum ati reusit??!!

    Eu sunt cu al meu de 6 ani si nu vrea nici casatorie, nici copil. Pe de alta parte imi jura mereu iubire vesnica nu stiu ce sa mai cred, timpul o va demonstra...

    Pe lista caracteristicilor acestei zodii:

    -libertateeeeeeeee- cuvantul cheie
    -incapatanare
    -egocentrism
    -ochiade la femei de numa'-numa'
    -raceala
    -insensibilitate
    -zgarcenie
    ....etc...etc
  •  
    • 2439 mesaje
    16 Sep 2007, 20:18
    0 1
    Bine punctat, Clau
  •  
    • 22 mesaje
    24 Sep 2007, 13:16
    0 0
    parerea mea este ca nu zodia conteaza....depinde de persoana.eu sunt cu un varsator de 2 ani si totul e ok...