trucuri pt a avea buze mai seducatoare

  •  
    • 4 mesaje
    2 Aug 2007, 21:48
    0 0
    As vrea sa am buzele mai pline, mai seducatoare, nu chiar ca ale Angelinei Jolie, dar pe aproape. Stie cineva vreo solutie nonchirurgicala sau vreun truc? Sunt sigura ca multe dintre voi s-au gandit macar odata la asta, iar majoritatea au si gasit solutii. Fiti bune si impartasitile!
  •  
    • 3297 mesaje
    2 Aug 2007, 22:42
    0 1
    eu fac peeling cu periuta de dinti, cam o data pe saptamana, si le mai hidratez cu miere. pui miere pe buze si incerci sa nu o mananci macar 5 minute.
  •  
    • 1401 mesaje
    3 Aug 2007, 03:45
    0 1
    Multe lipglossuri dau impresia de buze mai pline si foarte senzuale. Trebuie doar sa-l gasesti pe cel potrivit.
  •  
    • 9835 mesaje
    3 Aug 2007, 11:07
    0 0
    1. conturul buzelor se face cu 2 creioane: unul perfect asortat la ruj, celalalt cu un ton mai inchis.

    2. rujul: e bine sa folosesti nuante naturale, carnale, fara sidef (rujurile sidefate si prea deschise fac ca buzele sa para subtiri si ca de mort).

    3. faci conturul buzelor cu creionul nr 1, avand grija sa conturezi bine si colturile gurii.

    4. cu creionul nr. 2 (cel un pic mai inchis) subliniezi conturul din partea centrala a buzei de jos. buza va parea mai plina si un pic rasfranta. iti trebuie un pic de exercitiu, pana reusesti sa obtii un efect natural.

    5. aplici rujul cu o pensula, avand grija sa acoperi cat mai mult spre interiorul gurii - cat sa nu se manjeasca dintii, cand inchizi gura.

    6. aplici un strat subtire de gloss. (un strat prea consistent de gloss da impresia ca tocmai ai mancat o friptura prea grasa, iar grasimea urmeaza sa se scurga de pe buze, pe barbie)
  •  
    • 7364 mesaje
    3 Aug 2007, 11:45
    0 0
    la Sephora au un glos care mareste buzele. Are desenata o seringa parca pe ambalaj. Am vazut ca are efect. Ideea este ca nu dureaza efectul decat cateva ore. Dupa aia trebuie reaplicat. Cred ca e pe baza de piper sau ardei iute smecheria
  •  
    • 1906 mesaje
    3 Aug 2007, 11:53
    0 0
    Donna, ma uimesti pe zi ce trece tu esti enciclopedia forumului.
  •  
    • 291 mesaje
    3 Aug 2007, 12:59
    1 0
    da e de la firma too faced, si eu am auzit ac e misto.uite un link cu glossul
    http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=3B-208703&page=1&cgname=OSMKPLIPTRE&rfnbr=2674&pn=false
  •  
    • 57 mesaje
    3 Aug 2007, 17:39
    0 0
    stiu k tinctura de ardei iute stimuleaza circulatia sangelui,data pe buze-mareste volumul.truc de la vedete
  •  
    • 9835 mesaje
    3 Aug 2007, 19:29
    0 0
    pink, cred ca e doar o impresie, bazata pe faptul ca nu prea ma bag decat acolo unde am o oarecare idee despre ce e vorba.

    da-da, am citit si eu despre inflamarea buzelor cu extracte de ardei iute sau scortisoara... totusi, nu prea mi se pare in regula, zau...

    de la ayurveda citire stiu ca tot ce inseamna condiment "fierbinte" are, mai devreme sau mai tarziu, un efect de uscare si emaciere.
    deci e posibil ca, in timp, buzele sa devina crapate si mai putin pline decat erau inainte.

    de-aia, eu as merge, mai degraba, pe masajul buzelor cu ingrediente hranitoare, nutritive: ulei de susan sau masline, miere... uleiul de susan hraneste cel mai bine tesuturile, asa ca s-ar putea sa fie cea mai buna alegere.
  •  
    • 693 mesaje
    5 Aug 2007, 15:35
    1 0
    injectii cu colagen...e non-chirurgicala..e temporara(pt 6 luni), asa ca, dc nu iti place...scapi rpd...
    Sau...iti tatuezi conturul buzelor..in culoarea naturala a buzelor...astfel incat sa le mareasca(dar nu ca ale Marilenei Nitu!!)

    Sau..pur si simplu..folosesti un creion contur in culoarea buzelor tale(nu mai inchis, nu mai deschis) si conturezi usor pe langa buze..cat sa le maresti...Apoi aplici un gloss...si vor fi mult mai carnoase...Atentie sa nu ajungi cu conturul la nas!!!
  •  
    • 199 mesaje
    27 Oct 2016, 14:54
    0 0
    Fetelor, am incercat si eu o multime de trucuri pentru ca buzele mele sa para mai mari, insa m-am plictist sa tot incerc in zadar, de aceea am optat pentru injectarea cu acid hialuronic, o metoda super buna si rezultatele sunt uimitoare. Evident, conteaza mult clinica la care mergeti, eu am fost la dr. Turcu la Clinica Zone Medical Estet si vi-l recomand si voua cu tot dragul. Tratamentele sunt eficiente, plus ca au si promotii convenabile, de exemplu eu mi-am facut injectarea cu acid hialuronic Aliaxin si am dat doar 240 de euro. Promotia este inca valabila, asa ca, grabiti-va.
  •  
    • 127 mesaje
    17 Nov 2016, 08:52
    0 0

    Eu am incercat Teosyal Kiss si de atunci sunt fana declarata . EMedicul dermatolog  mi-a facut tratamentul si a iesit foarte bine si natural, recunosc ca la inceput ma temeam de aspectul ala de buze injectate. Voiam ceva natural. Medicul mi-a recomandat acest acid hialuronic, este o formula noua, mult mai avansata, intr-adevar nu se vede datis si dureaza pana la un an. Eu mi-am facut injectia acum 2 luni. Natural usor si cu efecte vizibile. E ceea ce aveam nevoie!

  •  
    • 9 mesaje
    21 Nov 2016, 13:58
    0 0
    Eu iti recomand sa-ti maresti buzele la Dr. Silvia Stanculescu! Eu sunt super multumita de rezultat, buzele mele arata foarte bine, au un contur frumos, de care sunt mandra! Ma simt mai increzatoare, iar d-na doctor este extraordinara! 
  •  
    • 4 mesaje
    13 Dec 2016, 12:18
    0 0
    Cred ca cea mai buna solutie este sa apelezi la medicul estetician! Eu am mai incercat cu creme si a fost degeaba, asa ca am mers la Dr. Silvia Stanculescu si mi-a injectat acid hialuronic. Procedura este una usoara si rapida, in 15 minute a fost gata! Am putut manca dupa, singura precizare fiind sa nu aplic machiaj in zona buzelor. Este medicul la care apelez cu incredere de fiecare data, este foarte buna in ceea ce face!