ortodontie

  •  
    • 242 mesaje
    20 Apr 2004, 19:00
    0 0
    Oooo, 1000 Euro?
    Cred ca incepe sa-mi placa dintisorul meu care sta un pic contra lumii!
    Astept totusi cu o ultima urma de speranta sa-mi spui cit te-a costat pe tine, si poate imi trimiti si mie poza aia cu aparatul: pisu2001@yahoo.com
    Multumesc mult pentru informatii, si cred ca trebuie sa ma gindesc serios ca la banii astia (pe care nu ii am) mi se pare ca mai bine imi scot dintele si imi pun altul..
    Glumesc, dar m-am cam bosumflat.
    Oricum, merci inca o data, si ne mai auzim ca ne spui care e concluzia.. a meritat?
    Va pup.
  •  
    • 962 mesaje
    20 Apr 2004, 23:45
    0 0
    Ok, iti trimit poza. Concluzia nu ti-o pot da de pe o zi pe alta. In afara de asta, asezarea dintilor in gura e f importanta, putand sa influenteze o gramada de chestii. Niste dinti bine asezati sunt mult mai sanatosi in sensul ca mult mai putin predispusi la carii.
    Eu, spre exemplu, am o predispozitie genetica pt parodontoza, daca stii ce e aia(ti se dezgolesc gingiile si treptat dintii se clatina si cad fara a fi cariati sau altceva), mostenita de la tatal meu. Aparatul va rezolva problema asta. Iti trimit acum poza. Pupici!
  •  
    • 47 mesaje
    15 Mar 2005, 12:47
    0 0
    Buna!
    M-ar interesa si pe mine indreptarea dintilor, ca ai mei sunt aranjati pe sistemul unul drept, unul stramb.
    Spune-mi, cum e dupa un an de cand ti-ai pus aparatul?
    Poti sa-mi trimiti si poze?
    Si cat ai dat pana la urma pe aparat?
    Multumesc mult!
  •  
    • 47 mesaje
    15 Mar 2005, 12:53
    0 0
    pt poze, scrie la nuda@eva.ro
    cu tot entuziasmul ca am gasit pe cineva care si-a facut asa ceva am uitat sa-ti dau adresa
    inca o data multumesc!
  •  
    • 47 mesaje
    18 Mar 2005, 12:06
    0 0
    yoshi, daca esti pe aici, te rog, raspunde-mi!
    pana nu-mi trece curajul de a-mi pune aparat dentar...
  •  
    • 28 mesaje
    14 Aug 2019, 23:54
    0 0
    Eu am purtat aparat dentar fix. Cel mobil nu prea are rezultate rapide, mai ales daca nu mai ai varsta adolescentei, cel putin. Eu am avut aparat din ceramica. A fost foarte ok. Am fost multumita de rezultat inca din primele minute si sunr si acum. Iti recomand clinica andra smile, este u ortodont foarte bun.
  •  
    • 37 mesaje
    28 Iul 2023, 13:33
    0 0
    Ruxanda_22 said:Eu am purtat aparat dentar fix. Cel mobil nu prea are rezultate rapide, mai ales daca nu mai ai varsta adolescentei, cel putin. Eu am avut aparat din ceramica. A fost foarte ok. Am fost multumita de rezultat inca din primele minute si sunr si acum. Iti recomand clinica andra smile, este u ortodont foarte bun.

     Eu am fost in Baia Mare la https://www.ortodontbaiamare.ro/ si mi-a placut foarte mult cum am fost tratata si am avut rezultate super bune de care ma bucur super mult, insfarist dupa atatia ani amanati am facut pasul de a-mi indrepta dintii hahaah