Ajutooooorrrrrrr

•  
    • 270 mesaje
    9 Iun 2007, 14:44
    0 0
    Nu mai pot sa o scot la capat cu aragazul meu E o plita de inox incorporata in blatul bucatariei. Nu mai stiu cu8ce sa o curat. Am incercat cu diverse solutii pentru inox, cu solutie de vase, nu vrea si pace. E lipicioasa toata...daca stiti ce as mai putea sa-i fac, spuneti-mi si mie va rog!
  •  
    • 57 mesaje
    9 Iun 2007, 15:40
    0 0
    a meu e aragaz clasic si singurele "solutii" dupa care ramane curat curat e clasicul detergent cu apa calda si il las asa vreo 10 min apoi il spal iar ultima oara a venit mama si ea la curatat cu solutie din axion(din ala vechi la cutiuta rotunda)cu apa calda si sa curatat fantastic de bine....nu stiu daca te ajuta dar eu cam asta fac...iar cand stii ca gatesti mancaruri care fac mai multa mizerie e bine sa pui o folie de staniol pe aragaz si o indepartezi dupaia ca sa nu mai freci la el ...
    succes sa gasesti o solutie
  •  
    • 13910 mesaje
    9 Iun 2007, 17:18
    0 0
    eu fol. cilit bang, sint foarte multumita de el. daca nu scapi de chestia aia de pe aragaz foloseste triumf -o prietena il foloseste-, dar neaparat cu manusi. si sigur nu vei mai avea probleme (e si mai ieftin decit alte produse care nu-si fac treaba)
  •  
    • 270 mesaje
    9 Iun 2007, 17:19
    0 0
    Multumesc fetelor! Cil bang am folosit si nimic. Triumful oare nu ataca inoxul?
  •  
    • 13910 mesaje
    9 Iun 2007, 17:30
    0 0
    Allie, eu nu l-am folosit, dar cind ea a cumparat am vazut ca si triumful asta era pt diverse chestii (ca oricare produs de curatat)...cind te duci in hiper/supermarket uita-te dupa el, habar nu am! ( am fol. si un sparay mr. muscolo si mi-a placut)
  •  
    • 2081 mesaje
    9 Iun 2007, 17:33
    0 0
    Ba da!!!! sa nu incerci triumph! si eu am tot plita incastrata si am o mare problema: orice detergent as folosi, lasa urme...am incercat chiar cu solutie de curatat geamuri si..nimic!
  •  
    • 270 mesaje
    9 Iun 2007, 18:20
    0 0
    Tocmai mi-a spus o prietena ca e a primit ceva solutie de la nush ce firma si care functioneaza. Sper sa mearga si la mine
  •  
    • 9837 mesaje
    10 Iun 2007, 20:14
    0 0
    Allie, si masca de la aragazul meu este din inox. O curat cu Sano Forte Plus (sticla neagra cu capison galben) - de cand il folosesc, curatarea aragazului e simpla ca buna-ziua.
  •  
    • 270 mesaje
    11 Iun 2007, 10:14
    0 0
    Am incercat cu detergent si am reusit cat de cat adica acum arata acceptabil, doar ca nu mai are luciu. Voi incerca si solutia de care zici tu donna. Mersi inca o data!
  •  
    • 359 mesaje
    11 Iun 2007, 11:16
    0 0
    NU Triumf pe inox. Eu mi-am facut press-ul cu el. Mare greseala. Se strica tot, devine albicios ca aluminiul. Triumful e foarte bun pt email, insa pt inox mai bine mergi pe produsele astea noi de prin magazine.
  •  
    • 42 mesaje
    11 Iun 2007, 18:01
    0 0
    Si eu folosesc Sano Forte Plus si curata super.
    Soacra mea foloseste bicarbonat si curata la fel de bine. Imi tot zicea ca foloseste bicarbonat dar nu am incercat crezand ca-i o prostie, dar mi-a curatat ea aragazul(abia nascusem) si arata suuuuper. Incearca si tu, dar stii ca la inox ca sa aiba luciu dupa ce speli stergi cu o carpa moale sa nu ramana urme de la burete sau laveta
  •  
    • 270 mesaje
    12 Iun 2007, 19:20
    0 0
    Multumesc foarte mult fetelor!